Sağlık

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

Sağlıklı diyet listesi uygulamalarında mutlak olarak dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

 Sağlıklı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

İşte Sağlıklı Zayıflamak İçin Mutlak Olarak Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kesinlikle Öğün Atlanılmamalı

 • Sağlıklı bir şekilde kilo verilmesi açısından kesinlikle öğün atlanılmamalıdır. Öğün atlanılması durumunda, metobolizmanın daha yavaş çalışması söz konusu olduğundan dolayı, zayıflama sürecinin de uzaması söz konusu olmaktadır.

Hareketsizlikten Kaçınılmalı

 • Sağlıklı bir diyet listesi çalışmasında mutlak olarak dikkat edilmesi gerekenlerden biri de, hareketsizlikten uzak durulmasıdır. Hareketsizlik eylemi, vücudun yağ yakımını ciddi anlamda yavaşlattığı gibi, ayrıca genel sağlığın da olumsuz etkilenmesine neden olmaktadır.

 Sağlıklı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

Bolca Su Tüketilmeli

 • Sağlıklı zayıflamanın olmazsa olmazlarından biri de, bol miktarda su tüketilmesidir. Diyet çalışması süreci boyunca günlük olarak en az 2 litre su tüketilmesi, metobolizmanın hızlanmasını sağlayarak daha hızlı bir şekilde yağ yakılmasını sağlamaktadır.

Tuz Tüketiminden Kaçınılmalı

 • Sağlıklı bir şekilde zayıflamanın sırlarından biri de, tuz tüketiminden uzak durulmasıdır. Tuzun, metobolizmayı ciddi anlamda yavaşlatabildiği bilinmektedir. Bu bakımdan yemeklerde tuz yerine baharatların tercih edilmesi çok daha faydalı olmaktadır.

stres Sağlıklı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

Stresten Uzak Durulmalı

 • Genel sağlık açısından da riskli bir faktör olan stres, aynı zamanda sağlıklı zayıflama süreci önünde de önemli bir engel konumundadır. Bu bakımdan sağlıklı zayıflamak açısından stresten uzak durulması gerekmektedir.

Süt Tüketimine Ağırlık Verilmeli

 • Sağlıklı diyet listesi çalışmalarında süt tüketimine de ağırlık verilmelidir. Sütün, metobolizmayı hızlandırdığı uzmanlar tarafından belirtilmektedir.

3-4 Adet Kuru Kayısı Tüketilmeli

 • Sağlıklı kilo atılması açısından günlük olarak 3-4 adet taze kuru kayısı tüketimine de özen gösterilmelidir.

Kararlı Olunmalı

 • Diyet programlarının etkili sonuçlar sunabilmesi açısından, diyete başlarken mutlak olarak kararlı olunmalıdır. Ayrıca fazla kilolardan kurtulacağına kesin inanılmalıdır.

Diyet İçeceklerinden Uzak Durulmalı

 • Diyet içecekleri özellikle tatlandırıcı maddeler içerdğinden dolayı, sağlıklı zayıflamak açısından diyet içeceklerinden de uzak durulmalıdır. Bunun yerine saglık açısından oldukça faydalı detoks diyeti uygulanarak, detoks içecekleri ile zayıflama tercih edilebilir.

Öğün Aralarında Acıkıldığı Takdirde 1 Adet Meyve Tüketilmeli

 • Sağlıklı zayıflamak açısından özen gösterilmesi gerekenlerden biri de, öğün arasında acıkıldığı takdirde      1 adet taze meyve tüketilmesidir. Bu karın tokluk hissi sağlanmaktadır.

Kafada Oluşan Soru İşaretleri Çözümünde Diyetisyenden Destek Alınmalı

 • Karar verilen diyet listesi uygulamalarında başarılı sonuçlar alınması açısından, bazı durumlarda kafada oluşan soru işaretlerinin çözümünde mutlak olarak ilgili diyetisyenden yardım talep edilmelidir.

Yeterli Uyku Alımına Özen Gösterilmeli

 • Yeterli uyku alımı, diyet çalışmalarında da oldukça önem taşımaktadır. Günde en az 7 saat uyku alınması, beraberinde metabolizmanın hızlı çalışmasını sağladığından daha hızlı kilo verilmesini sağlamaktadır.

Sabırlı Olunmalı

 • Diyet listesi uygulamalarında mutlak olarak sabırlı olunmalıdır. Sabırsızlık gösterilmesi durumunda, stres ve ruhsal gerginlik probleminin meydana gelebileceği gibi, başlanılan diyet listesi programında da istenilen sonuçların elde edilmesi güç olabilmektedir.

Küçük Porsiyonlarda Beslenin

 • Tüm diyet listesi programlarında küçük porsiyonlarda beslenmeye özen gösterin. Bu sayede çok daha seri bir şekilde kilo atabilirsiniz.

Yukarıdaki basit uygulamalara dikkat edildiği takdirde etkili diyet programı çalışmalarında sağlıklı bir şekilde zayıflamak daha kolay gerçekleşmektedir.

Bir Cevap Yazın

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi

Close
Close