Sağlık Ocağı’ndan Tahlil Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Sağlık ocakları yani yeni adlarıyla aile hekimlikleri, her mahallede bulunan ve her türlü sağlık problemi için başvurabileceğimiz kuruluşlar arasında yer alıyor. Mahallenizde kayıtlı olduğunuz sağlık ocağına gitmeniz halinde, direkt olarak tahlil ve muayene işlemleri yaptırabilirsiniz. Bunun için, hangi sağlık ocağına kayıtlı olduğunuzu e-devlet üzerinden öğrenebiliyorsunuz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra, hangi aile hekiminin sizinle ilgilendiğini de öğrenebilirsiniz.

saglik ocagi

Aynı zamanda yine e-devlet üzerinden isterseniz aile hekimi değişikliği de yapabilirsiniz. Bu işlem için, yine size yakın bir sağlık ocağı tercih etmeniz faydanıza olur. Zaten ikamet adresiniz dışında bir yer seçemiyorsunuz fakat aynı sağlık ocağında farklı bir aile hekimini tercih edebiliyorsunuz.

İsterseniz sağlık ocağında yapılan işlemleri sıralayalım.

  • Tahlil verme
  • Tahlil sonuçları alma
  • Kan tahlili verme
  • Muayene olma
  • Temel sağlık raporu işlemleri
  • Aşı, grip aşısı ve Covid-19 aşısı

Üstteki işlemlerin tamamı ve bundan fazlası sağlık ocaklarında yapılabiliyor. İsterseniz sağlık ocağı tahlil sonuçları sorgulama işlemini de aynı şekilde hem internetten, hem e-devlet üzerinden hem de E-Nabız kişisel sağlık bilgi sistemi üzerinden yapabilirsiniz. Bu işlemler tamamen ücretsizdir.

Sağlık Ocağı Tahlil Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Sağlık ocağından tahlil sonuçlarınızı öğrenmek istiyorsanız, bu işlemi yapmak için pek çok yöntem bulunuyor. Sağlık ocakları, kişilerin sağlık hizmeti alabilmesi için biçilmiş kaftandır. Aynı zamanda sistemin basitliği ile de yaptırdığınız tahlil sonuçlarına anında ulaşabiliyorsunuz.

Sağlık ocağından sonuçları alabilmek için;

  • E-Devlet sistemini kullanabilir,
  • E-Nabız üzerinden tahlil sonucu alabilir,
  • Ya da doğrudan sağlık ocağına gidebilirsiniz.

Üstteki yöntemlerden en basiti tahmin edeceğiniz üzere e-nabız sistemidir. Evde oturduğunuz yerden, hiçbir yere gitmenize gerek kalmadan tahlil sonucuna bakabiliyorsunuz. Aynı zamanda geçmiş tahlil sonuçlarınıza da e-nabız üzerinden ulaşmak gayet mümkün ve kolay bir işlemdir.

Labim Nedir?

Labim, internet üzerinden sağlık ocağında yapılan tahlil sonuçlarına ulaşabileceğiniz bir sistemdir. Laboratuvar sonuçları olarak da kullanılan bu sistem İstanbul için geçerlidir. İstanbul’da yaptırmış olduğunuz laboratuvar tahlil sonuçlarını labim sonuç ekranı sayesinde basit bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu sistem tamamen internet üzerinden sorgulamaya dayalı bir sistemdir.

Aynı zamanda bu ekranda yer alan sorgulama işlemleri, e-nabız sistemine de kaydedilmektedir. Sistemde yaşanan anlık problemler sebebiyle giriş yapamıyorsanız e-devlet üzerinden ya da enabiz.gov.tr adresine giriş yaparak da mevcut sonuçlarınıza ulaşabilirsiniz.

https://devletsitesi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu