uludağ sözlük
İnternet

Rapunzel Masalı Dinle / İzle

Rapunzel Masalı Nedir?

Almanya’nın köklü edebiyatında, önemli hikaye ve masal yazarlarından Grimm Kardeşlerin aynı adlı masalının baş kahramanına denir. Bu hikayede ise ana konu : olukça fakir bir çiftin yeni doğan kız çocuğunu bir cadıya vermek zorunda kalmalarıyla başlamaktadır. Serüven böylece başlamış olur. Rapunzel masalının geçtiği bölge ise ,Mosel Nehri kıyısındaki Cochem’de olduğu şeklinde rivayetler vardır.

Rapunzel Masalı Dinle / İzle

Rapunzel Masalını Nereden Dinler veya İzlerim ?

Bu konuda kendi yaptığım araştırmayı sizlerle paylaşmak isterim. Bende yeğenim için masal dinleme , izleme ile ilgili en doğru ve en uygun , güvenli içeriği arıyordum. Bu araştırmalarım sonucunda bir youtube kanalı buldum ve rapunzel masalı dinle şeklinde arama yaptım ve buldum. İlk önce belirttiğim gibi kendim izledim.Çünkü çocuklarımıza izleteceğimiz şeyi ilk önce kendimiz izlemeliyiz. Bu konu çocuğunuzun güvenli içerik izleyip , izlememesiyle ilgili oldukça önemli bir konudur.

İLGİLİ BİLGİ:   İngilizcenizi Geliştirmenizde İşinize Yarayacak 5 Güzel Site

Masal dinletisi dinlerken veya izlerken mutlaka içerik kontrolünü yapmalısınız! Ben de bunu yaptım ve buna göre diğer youtube kanallarını ve videoları eledim. Kriterlerim ise ;

  • Güvenli içerik videosu mu?
  • Rapunzel masalı dinle derken cevabını veriyor mu?
  • Masal anlatım biçin akıcı mı?
  • Görüntüler uygun ve kaliteli mi?
  • Kullanılan müzikler uygun mu?
  • Anlatan kişi uygun ve anlatım biçimi güzel mi?
  • Animasyon geçişleri nasıl?

gibi başlıca kriterler koyarak , buna göre araştırmalar yaparak videoları seçer ve yeğenimle birlikte izlerim . Size bu konuda benim gibi davranmanızı öneririm. Çocukların daha güvenli yerlerden videolar izlemesini sağlayın ve iyi eğlenmesini sağlayın.

Burada masalı sizlerle paylaşmak yerine , rapunzel masalını dinlemeyi / izlemeyi öneriyorum. Hatta konuyla ilgili olarak , masalın videosunu bulduğum KONDOSAN youtube kanalındaki Rapunzel masalını paylaşıyorum. Bu kanalda bir çok masal var. Ayrıca masallar arası geçiş ve oynatma listeleri mevcut.

İLGİLİ BİLGİ:   İçerik Yazarlığı Yapabileceğiniz Site Önerileri

Rapunzel Masalı Dinle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı