Güzellik&Makyaj

Protez Saç İle Gelen Güzellik

Protez Saç Nedir?

Protez Saç İle Gelen Güzellik

Saçsızlık sorunu ile mücadele için birçok farklı yöntem geliştirilmiştir. Sağlıklı olmayan yöntemler ile yapılan uygulamalar sonrasında istenilen etki alınamadığı zaman büyük bir hayal kırıklığı yaşanmaktadır. Saçlar görselliğin en önemli öğesidir. Bu nedenle kadın erkek herkes saçlarına büyük önem verir. Saç dökülmesi ve kellik sorununa ilişkin geliştirilen protez saç uygulaması ile ağrısız bir şekilde sorun giderilmektedir. Gelişen teknoloji ve tıp sayesinde üretilen protez saç çözümü, estetik görünümü ve doğallığı ile son dönemlerin en popüler uygulamalarındandır.

% 100 insan saçından geliştirilen ve teknolojik yöntemler ile seyrek saçlı alanlara uygulanan protez saç, deneyimli saç uzmanları tarafından ölçülendirilerek yapılmaktadır. Tıbbi bir müdahale gerektirmeyen protez saç uygulaması, tamamen sağlıklı ve doğal bir yöntemdir.

Protez Saç Kimlere Uygulanır?

Sebep ne olursa olsun, saç kaybı yaşayan kadın – erkek herkese saç protezi uygulanmaktadır. Radyoterapi ve kemoterapi gibi yöntemler sonrasında saç kaybı yaşayan kişiler de bile güvenli bir şekilde uygulanabilmektedir. Çok küçük yaştaki çocuklara ve egzama gibi cilt hastalığı olanlara uygulanması önerilmez. Ayrıca kronik cilt rahatsızlığı olanlara da protez saç uygulanması önerilmez. Göz lensleri ya da diş protezi kullanımına benzeyen saç protezi, hijyen kurallarına tamamen uyularak kullanılmalıdır. Bu nedenle kişisel temizliğini yapamayacak durumda olan kişilere saç protezi uygulanmaz.

Saç Protezi Aşamaları

Deneyimli eller tarafından büyük bir özenle uygulanan saç protezi, sonuçları itibari ile işlem yaptıran herkesi memnun etmektedir. Sonuçların daha etkili olması için bazı aşamalara da dikkat edilmesi gerekmektedir. Saç protez uygulaması aşamaları şu şekildedir:

Ölçülendirme Aşaması

Saç yerleştirmenin ilk bölümünü oluşturan ölçülendirme işleminin hatasız yapılması gerekmektedir. Diğer aşamaları doğrudan etkilediği için bu ilk aşama çok önemlidir. Saç kaybı yaşanan bölgede simetrik bir saç kalıbı oluşturulmaktadır. Bu sayede bölgesel saç yoğunlukları da belirlenir. Uygulanacak olan saçın rengi, inceliği ya da kalınlığı, düz ya da dalgalı oluşu gibi her özelliği net bir şekilde belirlenir. Bu ön tasarımın nihai tasarımlara dönüştürülmesi yurt dışında uygulanan 6 haftalık bir süreci kapsamaktadır.

Yerleştirme Aşaması

Ölçülendirme aşamasının başarısı ile yakından ilgili olan bu aşamada saç protezi özel bire solüsyon yardımı ile daha önceden kalıbı alınan alana tam olarak sabitlenir. Daha sonra ise tasarım aşamasına geçilir.

Tasarım Aşaması

Protez saçın son aşaması olan tasarım aşamasında, yüz tipine uygun saç kesimi yapılır ve saçsızlık sorunu giderilir. Protez saçın en önemli aşamalarından olan tasarım aşamasının kesinlikle emin ellerde yapılması sonucu etkilemektedir. Düzgün bir şekilde yapılmayan saç tasarımı doğallıktan uzak olan yapay bir saç ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle profesyonelce yapılan tasarım aşamasına önem verilmesi gerekir. Bu aşamanın da başarılı bir şekilde tamamlanması ile ağrısız bir şekilde etkili görünüşe sahip olmak çok kolaydır.

Kaynak: hairhotel.com.tr

Sizin İçin Önerilen

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı