Teknoloji

Program ve Mobil Uygulama Rehberi

Yeni aldığınız veya kullanmakta olduğunuz bilgisayarınız için  kullanıcı deneyimini arttırmak adına birçok program var. Bu programlarla ilgili olarak ilk bakışta neye ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Ardından da ihtiyacınız olan programla ilgili olarak hangisinin daha iyi olduğunu bakmalısınız. Ardında da bu programı indirmek için güvenilir bir site bulmalısınız.

 Program ve Mobil Uygulama Rehberi

Tabi bu işlem sadece yeni aldığınız bilgisayarlarda değil kullanmakta olduğunuz bilgisayarlar için de gerekli. Çünkü aynı iş için kullandığınız programlardan sıkılabilirsiniz. Aynı arayüz ve aynı işlevler bazen çok sık kullanmaktan dolayı sizi sıkabilir. Bu yüzden yukarıda bahsettiğimiz yöntemi yine uygulamalısınız.

Buradaki en önemli soru ise sizin ihtiyacınıza hangi program karşılayacak. Hangi Programı indirmelisiniz. Bunun içinde size önerim program indir sitesine girip editörlerin size önerdiği programları indirmeniz.

Bilgisayarlarda  Olması Gereken Programlar Ne Olmalı?

 1. Antivirüs Programları
 2. Medya Oynatıcı programları
 3. İnternet Tarayıcı Programları
 4. Winrar gibi sıkıştırılmış doya açma programları
 5. Ofis Programları
 6. Mesajlaşma programları
 7. Dosya yazdırma uygulamaları
 8. Dosya Paylaşım Programları
 9. Bilgisayar bakımı programları

Sadece program değil , Mobil Uygulamalar için de bu süreç aynı olmalı. Telefonunuzu veya tabletininizi gereksiz uygulamalar ile çöplüğe çevirmeyin. Gerekli ve ihtiyacınız olan uygulamaları indirin! Hiç kullanmadığınız veya kullanamayacağınız uygulamalar yerine kullanacağınız uygulamaları tercih etmelisiniz. Telefonunu veya tabletininizi gereksiz uygulamalar ile donatırsanız , cihazınız zamanla bu uygulamalar yüzünden yorulacak ve ağırlaşacaktır.

mobil-virus Program ve Mobil Uygulama Rehberi

Mobil Cihazlarda Olması Gereken Uygulamalar

 1. Sosyal Medya Uygulamaları
 2. Anlık Mesajlaşma Uygulamalarıü
 3. Antivirüs Uygulamaları (iOS hariç)
 4. Haber uygulamaları
 5. Cihaz Temizleme Uygulamaları (iOs Hariç)
 6. Müzik uygulamaları
 7. Ofis uygulamaları (Eğer işiniz evraklar vs gibi varsa )
 8. Kamera Uygulamaları
 9. Medya Uygulamaları

Uygulama indirmek için de güvenilir ve en çok tercih edilen uygulama indirme sitelerinden önerilere bakarak yapmanızı tavsiye ederim . Ayrıca indirme işlemlerini veya tercihinizi yapmadan önce mutlaka kullanıcı yorumlarını bakmanızı tavsiye ederim. Çünkü onlar sizden önce indirdi ve gördü. Bu yüzden sizlere memnun ise nedenini , memnun değilse nedenini yazmakta. Bu yüzden sizin tercihlerinizi etkiler nitelikte olabilir.

Program veya uygulamaları indirip kişiselleştirdikten sonra mutlaka güncellemeleri takip edin. Kendini güncellemeyen program veya uygulamaları tercih etmeyin. Eğer güncelleme gelmiyorsa , alternatifi bir uygulama veya program indirin!

 

Bir Cevap Yazın

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi

Kapalı
Kapalı