blank
blank

Poşet Çeşitleri Nelerdir? Ambalaj, Şeffaf Poşet Ambalaj Firmaları

Abone olblank

Market sektörünün en fazla kullandığı ve en uygun fiyatlı ambalajlama tekniği; şeffaf poşetler tarafından sunulmaktadır. Ürünlerin ambalajlanması; ürünlerin ömrünü uzatır ve hızlı bir şekilde ürünlerin market rafları ile buluşmasına imkan sağlar. Seri üretim döneminde olduğumuz da göz önünde bulundurulduğunda; üreticinin hem uygun fiyatlı hem de hızlı üretilebilen bir ambalaj sistemine ihtiyacı var demektir.

Poşet Çeşitleri Nelerdir? Ambalaj, Şeffaf Poşet Ambalaj Firmaları

Şeffaf Poşetin Üretici İçin Avantajları Nelerdir, Ambalaj Firmaları?

Şeffaf poşetler yani kilitli poşet ürün paketlemesinde tercih edilmesi üreticiye birçok fayda sağlamaktadır. Bunlar;

  • Ürünün dış etkenlerden korunmasına yardımcı olur. Ürünler hava ile temas halinde olmaları durumunda hızlı bir şekilde bozulur. Havadaki nem ürünlerin bozulmasının en önemli nedenlerinden birisidir. Ambalaj sistemi ürünlerin daha uzun süre kullanımına; havadaki nem ile temasını keserek imkan sağlar.
  • Maliyetleri son derece düşüktür. Bu sayede kolay ve hızlı bir şekilde paketleme imkanı sağlar.
  • Bant sistemi sayesinde üretimi kolaydır ve bir kerede çok fazla üretim yapılabilir; ürün ne kadar çok olursa olsun ambalajların hazır olmasını beklemek gerekmez,
  • Ürünün sergilenmesine yardımcı olduğu için ürünün reklamını yapmış olursunuz,
  • Ürünlerin görünüyor olması müşteri açısından da pozitif bir etkiye sahiptir,
  • Ayakta duran modeller sayesinde çok daha verimli bir şekilde rafta ürünlerinizi sergileyebilirsiniz,
  • Ürünlerin ağzını ısıtma yöntemi ile kapatabilir ve ürünün bütün dokusunu koruyabilirsiniz,
  • Her türlü ürünün bu poşetler ile ambalajlanması mümkündür.
İLGİLİ BİLGİ:   Alan Bazlı Destekleme Ödemeleri Ne Zaman 2020

Şeffaf Poşet Kullanmanın Dezavantajları Nelerdir?

Şeffaf poşet; genel olarak ağzı kapatıldığında tekrar açılamazlar. Açılmaları halinde de hızlıca tüketilmeleri gereklidir. Bu nedenle; içerisine konulacak ürünlerin miktarına özellikle de tüketilecek gıda ürünlerinin miktarına dikkat edilmelidir. Ürünler hem stok yapmak amaçlı olarak büyük poşetlerde hem de tek seferlik kullanıma imkan verecek gramajlarda küçük poşetlerde ambalajlanırsa firmaların yararına olacaktır.

Tel ile kapatma yöntemi poşetin açılıp yeniden kapatılmasına imkan sağlar ancak genel olarak hava ile temasın kesilmesine yardımcı olmadığı için ürünün tazeliğini yitirmesine engel olamaz. Kullanacağınız poşetlerin gıda uyumluluğuna da dikkat etmeniz önemlidir. Sertifikasız ürünler ile ambalajlama yapmanız halinde gıda üründen zarar görebilir ve bu da müşteri kaybı yaşamanıza neden olur.

blank
avatar
  Subscribe  
Bildir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı