hosting

Popüler İşletim Sistemler Mac ve Windows ‘u Değerlendiriyoruz

Popüler İşletim Sistemler Mac ve Windows'u Değerlendiriyoruz

Windows İşletim Sistemi

Microsoft Windows işletim sistemi bilgisayarlarda yazılımları çalıştırmak, görsel ve metin iletilerini harekete geçirmek ve komutlar ile sistem yönetmek üzerine yazılım dünyasına giriş yaptı. Günümüzde ise  Windows işletim sistemi dünyada en yaygın olarak kullanılan işletim sistemidir. Kullanımının çok fazla olmasının başlıca nedenleri arasında genel kullanıcıya hitap etmesi, profesyonel alanda olduğu kadar kişisel alanda da kullanıcılara iyi bir deneyim sağlaması, pek çok özelliği, programı ve programlama dilini içinde barındırıyor olması gösterilebilir.

Windows Tabletler ve Microsoft Office

Windows tabletlerde, Android tabletlere göre çok fazla talep görmeye başladı. Bu talebin arkasında ise tabi ki iş dünyası bulunmakta. Çünkü Microsoft Office programlarını kullanabilmek Android tabletlere göre Windows tabletlerde daha kolay. Özellikle Microsoft Office Excel programı iş dünyası tarafından sıklıkla kullanılan, paylaşılan veriler barındırıyorken Windows’un gücü küçümsenemez.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Web Siteniz En son Ne zaman İndexlenmiş!

Windows Telefonlar

Windows işletim sistemi ile telefonları da hedefleyen Microsoft firmasının başarısız olduğu tek alan mobil dünyası oldu. Nokia markası ile işbirliği ve ortaklığa giden Microsoft, mobil dünyasında Android ve iPhone karşısında ezildi. Windows telefonlar pek fazla talep görmeyince Nokia ile olan ortaklık sona erdi ve Microsoft firması bu fikirden vazgeçti.

Apple ‘ın MAC İşletim Sistemini Kullanan Bilgisayarları

Mac işletim sistemini ortaya çıkartan Apple, piyasada dev olan Microsoft ve Linux’un arasından sıyrılmayı başardı. İlk başlarda Steve Jobs’un “Her evde bilgisayar olmalı.” Fikri ile piyasaya giriş yapan Mac bilgisayarlar daha sonra profesyonel hayatı da hedefledi. Apple’ın kendi işletim sistemlerine özel geliştirdiği programlar ile Mac kullanıcılarına profesyonel iş hayatında büyük olanaklar ve kolaylıklar sağladı. Mac işletim sistemi bu gün en pahalı ve en profesyonel içerikleri, programları kendi bünyesinde bulunduruyor. Bağımsız firmalar tarafından çıkartılan, piyasada isim yapmış ve duyulmuş program ve uygulamalar ise Apple firması tarafından satın alınıp Mac ve iOS kullanıcılarına özellik olarak sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Apple Card Nedir? Apple Kartın Özellikleri Nelerdir? Ne Zaman Türkiye’ye Gelir?
İLGİLİ İÇERİKLER

Mac Bilgisayarlar ile Yeni Tanışanlar Zorlanıyor

Mac işletim sistemi, Windows işletim sistemini yıllardır kullanan kullanıcılar için atması zor bir adım. Çünkü öğrenirken çok basit acemilikler yapabilir, büyük bir projeyi bir anda çok başka durumlara sokabilirsiniz. Öncelikle arayüzü ve kullanım seçenekleri Windows ile farklı olduğu için kullanım talimatlarını mutlaka okuyun. Arayüzü kendi ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirin. Apple’ın size sunduğu yazılımlar ve uygulamalardan mutlaka faydalanın.

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu