Keşfet

Petek Temizleme Nasıl Yapılmalıdır?

Petek Temizleme Nasıl Yapılmalıdır?

Petek Temizleme Nasıl Yapılmalıdır?

Bir çok kişi evlerinde kullandıkları doğalgaz kombi peteklerinden yeterli verimi alamamaktadır. Bunun bilinen nedenlerinden en önemlisi petek içinde biriken pislik ve tortulardır. Bundan kurtulmanın yolu da Petek Temizleme yaptırmaktan geçmektedir. Doğru ve verimli bir ısınma için petek dip kısımlarında zamanla biriken balçık şeklindeki pisliklerin dışarı atılması ile gerçekleşecektir. Petek Temizleme Nasıl Yapılmalıdır? ve ne zaman petek temizliği yaptırmanız gerektiği hakkında sizlere kısa bilgilendirmeler yapacağız.

Doğru Petek Temizleme Yöntemi Nedir?

Bir çok kişinin yanlış bildiği konu peteklerden hava alınırken çıkan kirli suyun temizleme işlemi sanılmasıdır. Ancak bu işlem sadece peteklerin havasının alınması anlamına gelmektedir. Doğru Petek Temizliği ise özel cihaz ve bu amaç için üretilmiş özel Petek temizliği kimyasalları ile yapılan temizliktir. Genelde bu işlem kullanılan robot sistemler ve makinalar banyoda bulunan havludan peteklere bağlanır ve öncelikle peteklerin içindeki su tahliye edilir. Sonrasında ise yine tüm peteklere özel kimyasallı su gönderilmektedir. İlaçlı su diye de tabir edilmektedir. Bu ilaçlı su ortalama 30 dakika ile 45 dakika arasında tüm petekler içinde dolaşmasına izin verilir. Bu sayede petek diplerine biriken pislikler petek içinden sökülüp atılmaktadır.

İLGİLİ BİLGİ:
LG Servis İzmir

Kimi tesisat işlemlerinde sadece tazyikli su ile petek içi yıkama yapılmaktadır. Ancak bu tarz bir işlem yüksek performans almanızı sağlamayacaktır. Sadece eski suyu tahliye ederken yeni temiz su petek içine gönderilmiş olacak ama alt kısımda biriken pislikler dışarı atılmamış olacaktır.

Petek Temizleme için En Doğru Zaman Nedir?

Bilinçli tüketiciler yılda en az bir kere Petek temizleme yaptırmaktadır. Soğuk geçen aylarda ise hiç bir şekilde altı soğuk peteklerle karşılaşmamaktadır. Bilinen en doğru Petek temizliği zamanı ya kış ayları başlangıcı yani sonbahar dönemi olup yada kış ayları bitiminde ilk bahar dönemleridir. İstanbul başta olmak üzere ülkemiz geneliden çok fazla petek temizleme için dikkat davranan bireyler bulunmamaktadır. Bir çok ev sahibi genelde uzun aralıklarda bu işlemi yaptırmaktadır. Ancak her geçen gün bilinçli tüketici sayısı artmaktadır.

İLGİLİ BİLGİ:
Broşür Nedir ?

Petek Temizleme Nasıl Yapılmalıdır ve zamanı hakkında sizlere kısa bilgilendirmeler de bulunduk. Güncel İstanbul Petek temizliği fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz ilgili bağlantıdan fiyat tariflerini inceleyebilirsiniz. Bütçeniz doğrultusunda petek sayısına göre hizmet veren bir çok firma kolayca bulunabilmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı