Keşfet

Pergola Sistemlerinin Modası Nasıldır Ve Kullanım Yerleri Nerelerdir?

Pergola sistemi deyince akla raylı sistemler gelir.Pergola gölgelik anlamına gelmektedir.Son zamanlarda çeşitli işletme mekanlarında cafe,restoran gibi yerlerde öncelikli olarak tercih edilmektedir.Pergola alüminyum ve tahta malzemelerden üretilen kendine monte edilmiş oturma birimleri bulunan bir tasarım harikasıdır.

Pergola Sistemlerinin Modası Nasıldır Ve Kullanım Yerleri Nerelerdir?

Müstakil ev dekorasyonunda da bu sistem kullanılmaktadır.Büyük şehirlerde kullanımı daha yaygın olmakla birlikte işletmeler tarafından daha fazla talep görmektedir.

Pergola sistemleri yapı olarak su geçirmez bir yapıya sahiptir ayrıca güneşten de korur.Bu nedenlerden dolayı insanları oturdukları yerde rahat ettirmek için sistem uğrak mekanların gözdesi olmuştur.

Özellikle İzmir gibi güneşi çok ve yakıcı olan yerlerde görmek mümkündür.Ayrıca İstanbul ve Ankara gibi yağışın çok görüldüğü şehirlerde yağmur geçirmeme özelliği sayesinde insanları yağmurdan korumaktadır.

Modern ve estetik görünümü sayesinde dış mekanlara ayrı bir hava katar.Pergola farklı mevsim koşullarına göre tasarlanıp bu şekilde üretilmiştir.Açılır ve kapanır tasarımı,farklı materyalleri ile kapalı ya da açık bir mekana dönüştürülebilmektedir.

İLGİLİ BİLGİ:
Ercan Havalimanı Rent A Car Fırsatları

Ayrıca her mevsim tercih edilen pergola sistemi açık hava keyfini her an insanlara sunabilmektedirBu sistem ile birlikte bir kış bahçesinin ya da doğanın sunduğu temiz havanın atmosferini keşfetme fırsatı insanlara sunulmaktadır.

Köşeli yapısı ile eğimli,düz ve çift eğimli bir tavan mekanizmasına sahiptir.Bu sayede yıl boyunca açık mekanların keyfini doyasıya çıkarmanızı sağlar. Aluminyum profil yapısı ile zarif ve şık hareket ettirilebilen bir tavan oluşturulabilir.

Özel yüzme havuzlarında ve şık otel havuzlarında oldukça tercih edilen bir sistemdir. Ergonomik yapısı,estetik duruşu ile mimari açıdan kullanım alanlarını görülmeye değer kılar.Bulunduğu yerde çok farklı bir ambiyans yaratır.

Açık hava restoranlarında müşterinin göz zevkine uygun olarak tasarlanmıştır.Boğaz manzarası eşliğinde yenilen bir yemeğin tadını doyasıya çıkarabilrsiniz.Boğaz kenarındaki elit restoranlarda bu sistem sıklıkla tercih edilmektedir.

İLGİLİ BİLGİ:
Kanada’da Dil Eğitimi Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Kendi evinin balkonunda tüm hava koşullarında huzurla oturulabilecek mekanlar yaratır.Pergola sofistike ve estetik dokunuşlarla adeta evinizi taçlandırır.Rahatını ve konforunu düşünenlerin kesinlikle tercih etmesi gereken bir sistemdir.Ayrıca bulunduğu yer ile organik bir yapıda görünür,üzerine bitki sardırabilmekte mümkündür.Pergolanın kamelyadan farkı üstünün açılabiliyor olması ve bitki sardırılabilen bir yapıdan olmasıdır.

Pergola sistemleri hakkında detaylı bilgi için TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı