Keşfet

Paslanmaz Çelik Ürünleri: KARACA PASLANMAZ

Paslanmaz çelik dendiğinde akla plaklar şeklinde büyük ve uzun ürünler gelebilir. Oysa çelikten yapılan malzemeler çok küçük boyutlarda da olabilmektedir. Örneğin evlerimizde bulunan elektrik kablolarında dahi paslanmaz çelikler bulunur. Yani paslanmaz tel olarak adlandırılan bu ürünler çelik alaşımlardır. En büyük özellikleri mekanik özelliklerindeki sürekliliktir. Aynı zamanda ısıya da son derece dayanıklıdır. Korozyon dayanımları üst düzeydir ve yıllar geçse dahi pas kurma söz konusu olmaz. Yüksek ısılarda deforme olmayan bir yapıya sahiptirler. Aynı zamanda parlak görünümlerini de uzun yıllar geçse dahi kaybetmezler. Parlak ve yumuşak bir özellikleri vardır. Bu nedenle kullanım alanlarına kolaylıkla uygulanabilirler. Ekstradan bir kaynak işlemine gerek bulunmaz.

Paslanmaz Çelik Ürünleri: KARACA PASLANMAZ

Sac üretiminde ürünler arasındaki farklılıklar çelik türüne göre değişkenlik gösterirken bu türler çeşitli gruplarda tanımlanırlar. Bunlar ostenitik, ferritik ve martensitik gruplarıdır.

İLGİLİ BİLGİ:
Profesyonel Ses Sistemi Fiyatları Ne Kadar?

Ferritik Paslanmaz Sac Özellikleri: Nikel içermeyip, krom oranı yüksek olan çelik türüdür. Krom oranının yüksek olması nedeniyle de korozyona karşı oldukça dirençli bir yapıda olurlar ve manyetik özellikleri vardır.

Östenitik Paslanmaz Sac Özellikleri: Yaygın olarak paslanmaz çelik gruplarından 300 serisi bu gruptaki çeliklerden oluşur. Kalite standardının merkezi kabul edilen 304 östenitik bir paslanmaz çeliktir. Manyetik özellikleri yoktur ve nitrojen yahut molibden ilavesi ile direnci arttırılabilmektedir.

Martensitik Paslanmaz Sac Özellikleri: Bu tip çeliklerin korozyon direnci östenitik ve ferritik türlere göre daha aşağı seviyededir. İşlenme ve şekillenme kabiliyetleri ise daha yüksek olmakla beraber yapıları ferritik çeliklere benzerlik gösterir.

Paslanmaz Tel Nerelerde Kullanılır?

Paslanmaz tellerin en çok kullanıldığı alanlar tabi ki elektronik ev elektriktir. Ancak paslanmaz tellerin kullanım alanları bununla da sınırlı değildir. Petrol ve kağıt sektöründe sıkça paslanmaz çeliklerden faydalanılır. Ayrıca yüksek ısıya maruz kalabildikleri için de fırın ve sıcak su kazanlarında da bu ürünlerin kullanımı mümkündür. Ayrıca bu ürünlere molibden ilave edilmesi ile deniz suyuna dayanıklı hale gelmesini sağlar. Bu sayede de yine denizcilik sektörünün vazgeçilmezi haline gelirler. Paslanmaz tel ürünleri sıya tam 450 C’ye kadar dayanım gösterebilmektedirler. Kopma ve bükme mukavemetleri çok yüksek olduğundan yıllarca bu ürünler gönül rahatlığı ile kullanılabilirler. Ancak en sık kullanılan teller 304 kalite olan tellerdir. Bu tellerin içeriğinde yüzde 18 krom, yüzde 8 oranında da nikel bulunur. Bu oranlar nedeni ile bu tellere 18 – 8 şeklinde de isim verilmektedir.

İLGİLİ BİLGİ:
Voynn Nedir

316 Kalite Paslanmaz Tel: teller aynı zamanda molibden de içermektedirler. Molibden oranı yalnızca yüzde 2’dir. Bu sayede tuz, asit ve deniz suyuna karşı muhteşem bir dayanıklılık gösterirler. Karaca Paslanmaz Çelik firması sayesinde istenilen kalite ve uzunlukta paslanmaz tele sahip olmak mümkündür. Kullanım alanına göre ihtiyacınıza en uygun paslanmaz tele bu firmadan piyasa koşullarının çok altında sahip olabilirsiniz. Yüksek kalitedeki bu tel örgüler sayesinde aside maruz kalan noktalarda dahi gönül rahatlığı ile kullanım sağlayabilirsiniz.

Paslanmaz Kangal Tel Çeşitleri

AISI 304, 310, 314 ve 316 kalite standartlarında üretilmektedir. Genellikle çiftlik, bahçe ya da meraların etrafında görmeye alışık olduğumuz teller aslında paslanmaz çelik tellerdir. Bu teller için istenilen göz aralığı ve kalınlığını seçmek mümkündür. Yıllarca yağışa maruz kalsalar da pas kusmazlar. Ancak içerdikleri molibden, krom ve nikel miktarına göre ömürleri değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca tek kullanım alanları da bu değildir. Sanayi ve endüstride de yüksek ısı altındaki çalışmalarda bu teller sıkça tercih edilir. Özellikle düşük karbonlu olanları 500 C’nin üzerindeki ısılara dahi dayanım gösterir. Karaca Paslanmaz Çelik firmasından istenilen ölçü ve özelliklerde paslanmaz tellere sahip olabilirsiniz.

İLGİLİ BİLGİ:
Crovu.co Her Seviyeye Hizmet Sağlıyor

Paslanmaz Köşebent Fiyatlandırması Nasıl Yapılır?

 

Paslanmaz köşebent Kullanım alanları: İnşaatlar da dış cephe kaplamalarında,  fabrikalarda konveyör bantlarında veya makina kaplama parçalarında, gemi ve yat sanayinde kullanılmaktadır.  Paslanmaz Köşebent Fiyatlandırması Nasıl Hesaplanır diye sorunuza cevabımız; Paslanmaz köşebent fiyatları hakkında detaylı bilgiye sahip olmak ve toplu alımlarda sipariş tutarınızın ne kadar olacağı hakkında bilgi almak için incelediğiniz ürünün fiyat listesine bakarak ya da iletişim bölümünden bizlere ulaşarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kullanacağınız bu Stoktan paslanmaz Köşebent çürüme, paslanma ve diğer başınıza gelecek sorunlardan sizleri koruyacak, yaptığınız işin sağlıklı ve kalıcılığı ile övünebileceksiniz. Paslanmaz köşebent her zaman işinizi kolaylaştıracak bir üründür. Paslanmaz Köşebentler genellikle 20x20x3 mm’den, (25x25x3mm, 30x30x3 mm, 40x40x4 mm, 50x50x5 mm, 60x60x6 mm, 70x70x7 mm, 80x80x8 mm ve) 100x100x10 mm ölçülerinde bulundurulurlar. Bunun dışındaki istenilen ölçüler özel sipariş üzerine üretirler. Standart boyları 6 ile 6.30 metre arasındadır. —

İLGİLİ BİLGİ:
Kombi Arızası İçin Ne Yapılmalı?

Paslanmaz Çubuk Fiyatları Ne Kadardır?

 

Fiyatlar konusunda sizler de bir çubuk almak istediğiniz zaman paslanmaz çubuk fiyatları kilosu ve ebatları göz önünde bulundurularak değişiklikler göstermektedir. Ürünün metre ve kilo fiyatlarına ulaşmak için sizler de firma ile görüşerek daha ayrıntılı bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Bu fiyatlandırma işlemleri ayrıca hızlı bir şekilde temin sağlamak açısından çok özellikli olarak çalışan firmalarla yolla çıkılmalıdır.

 

Paslanmaz çubuk kısacası insanların kullanım alanı en geniş olan malzemelerden bir tanesidir. Endüstriyel anlamda da çok fazla kullanılmasının sebebi elbette ki her yerde kullanıldığında paslanmaması, suya rutubete karşı dayanıklı olması aynı zamanda da kendi gücü ve dayanıklılığıdır. Bu tip şeyler göz önünde bulundurulduğunda elbette ki kullanımı da çok doğal olarak artmış ve ciddi bir kullanım oranına ulaşmış bulunmaktadır. Piyasalar üzerinde birçok farklı çap ve metrajda sizlere ulaştırılan bu çubuklar hakkında sizler de daha net bir şekilde kullanım alanları hakkında bilgi alabilirsiniz. Çünkü örneğin belirli ebatlarda olanlar çatal bıçak veya kaşıklarının özellikle arka taraflarında bulunan rakamlardan da anlayacağınız üzere olanlar da kullanılır.

İLGİLİ BİLGİ:
Sevgiliye Romantik Yılbaşı Hediyesi Ne Alınır

 

Çubuk denildiğinde ayrıca bir kısmı tekne şaftlarında kullanılır. Korozyona karşı dirençli mil ve elastikiyetini gerektiği malzemelerde farklı bir paslanmaz çubuk kullanılacaktır. Bunların özel bir şekilde titanla olması gerekebilir yani her bir çelik çubuk aslında belirli bir kalite sistemine ve aynı zamanda da belirli ölçülere sahiptir. Isıl işlem uygulanacak ve yüzeyi yapısının sert aynı zamanda da iç yapısının da daha elastik olması gereken durumlarda farklı bir çubuk sistemi kullanılarak sizlere bu işlemin yapılması sağlanır. Son senelerde özellikle dubleks paslanmaz çelik çubuk malzemeleri de çok fazla kullanılmaya başlanmıştır. Bunların kalitesi daha yüksek olmasıyla birlikte paslanmaz çelik malzeme ve yüksek elestikiyet aynı zamanda da kopma dayanımları da elbette ki yüksek bir direnç göstermekte ve bu yüzden de daha da ön plana çıkmaktadır.

İLGİLİ BİLGİ:
Yeni Takılara İhtiyacım Var

Kaynak: https://www.karacapaslanmaz.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı