Eğitim Dünyası

Özel İngilizce Ders Fiyatları Ne Civarda?

Kusursuz bir İngilizceye sahip olmak istiyorsunuz fakat nasıl başaracağınız hakkında bir fikriniz yok. Hangi yöntemi seçerek daha iyi İngilizce konuşabilirsiniz bilmek ister misiniz? Hemen her yıl milyonlarca kişi uluslararası dil olan İngilizceyi öğrenmeyi amaçlıyor. Bu milyonlarca kişinin pek çoğu yanlış tekniği tercih ettiği için henüz yolun başındayken vazgeçmek zorunda kalıyor. Siz de onlardan biri olmamak için İngilizceyi özel ders alarak öğrenmeyi denemelisiniz.

 Özel İngilizce Ders Fiyatları Ne Civarda?

Özel derslerle ilgili aklınızda pek çok soru işareti doğabilir. Bunlardan ilki özel İngilizce dersi fiyatları olacaktır. Doğru tekniğin bu olduğundan emin olursanız daha uygun ve kaliteli eğitimi bulabilirsiniz.

 Özel İngilizce Ders Fiyatları Ne Civarda?

Özel İngilizce Dersleri Pahalı mı?

İngilizceyi öğrenebilmenin en ideal yolu özel ders almaktır. Öğretmeninizin sizinle birebir ilgilenmesi, açıklarınızı çok daha rahat kapatmanıza yardımcı olacaktır. Bunun yanında özel dersin sağlamış olduğu imkânı ne kurslar ne de bireysel ders çalışmalar sağlayamamaktadır. Bu nedenle İngilizceden özel ders almayı düşünmelisiniz.

İngilizce özel ders alırken sizi düşündüren en önemli konu ders ücretleridir. Kurslara ve dil okullarına nazaran özel derslerin daha pahalı olduğunu söylemek mümkündür. Ne var ki ücretler şehre, öğretmene, size ve sizin İngilizce seviyenize göre değişkenlik gösterebilmektedir. Pahalı olan dersler olduğu gibi ucuzlar da oldukça çoktur.

Özel İngilizce Dersleri Fiyatı Ne Kadardır?

Özel İngilizce dersi fiyatları İngilizce eğitim almak isteyen herkesin tekrar tekrar düşündüğü bir sorundur. Bulunduğunuz şehir İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük bir şehirse öğretmen ve fiyat alternatifiniz biraz daha çok olacaktır. Fiyatların birbirinden çok uzakta olduğunu söylemek de mümkündür. Ders aldığınız öğretmen İngilizce bölümünde okuyan bir üniversite öğrencisi ise ders saatine 50 TL verebilirsiniz. Daha önce İngilizceden ders vermiş, profesyonel bir isimse ders saatine 250 TL verebilirsiniz. Fiyatı etkileyen bazı unsurlar olduğunu aklınızdan çıkarmamalı, tercihlerinizi buna göre yapmalısınız.

Oku:   Okul Hayatını Renklendiren En Eğlenceli 10 Öğrenci Kulübü

Özel İngilizce Dersi Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

İngilizceden özel ders almak isterken sizi durduran tek şey fiyatlar olmamalıdır. Bu nedenle derin bir araştırma yapıp en uygun öğretmeni bulmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Ders fiyatlarını etkileyen en önemli unsur tercih edilirlik durumudur.

Öğretmen ne derece tercih edilirse o derece fiyat artışı gözlemlenmektedir. Dolayısıyla çok parası olmayan bir öğrencinin kaliteli bir öğretmenden ders alması neredeyse imkânsızdır. Özel ders fiyatlarını etkileyen bir başka etken öğretmenin profesyonelliğidir. Daha önce pek çok öğrenciye ders vermiş, adını kısa sürede duyurmuş olan öğretmenler, fiyatları en yüksek olan öğretmenlerdir.

Fiyatları arttıran etkenler arasında öğrencinin İngilizce seviyesi de etkili olmaktadır. Öğrencinin hiç İngilizce bilmemesi, öğretmeni daha fazla uğraştıracağı için fiyat çok daha yüksek olmaktadır. Belli bir seviyeye gelmiş, İngilizceye az çok hâkim olan öğrencilere ders vermek daha kolaydır.

Uygun Fiyatlı Özel İngilizce Dersi Öğretmenini Nasıl Bulunur?

İngilizce öğrenmek için özel ders almayı aklına koymuş olan öğrenci birkaç şekilde bu isteğini gerçekleştirebilir. Doğru öğretmeni bulmak bu alternatiflerden yalnızca bir tanesidir. Uygun fiyata ders veren doğru öğretmeni bulmak için internet üzerinden geniş bir arama yapabilirsiniz.

Oku:   Matematik Doğal Mı, İnsani Mı?

Ders vermek isteyen öğretmenlerin ilanlarına göz gezdirebilir, öğretmenlerin şehir ve fiyat sınırlamasına bağlı kalarak kendi şehrinizde ders alabilirsiniz. Tüm bunlarla zaman kaybetmeden özel ders almayı dilerseniz bu durumda başka bir alternatif olan internet özel derslerini tercih etmelisiniz. Yanınıza gelip gidecek, çok uçuk rakamlarla ücret alacak bir öğretmenin aksine online özel öğretmenden ders alabilirsiniz.

Online Özel İngilizce Öğretmen Nedir?

Uygun fiyatlı, pratik, planlı ve programlı bir sisteme bağlı kalarak İngilizce öğrenmek isterseniz online özel dersleri tercih etmelisiniz. Online özel öğretmen, size kendi evinizde bilgisayar karşısından özel ders veren öğretmendir.

Kendi evinizde, kulaklığınızı takarak rahatça online ders alabilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken en önemli detay doğru adresi tercih etmiş olmanızdır. Online özel derslerin kişi üzerinde pek çok avantajı olmaktadır. Zaman, mekân ve para tasarrufu açısından online öğretmen en ideal öğretmendir.

Online Özel İngilizce Öğretmeninin Avantajları Nelerdir?

Online sistem üzerinden özel İngilizce dersi almak isterseniz her şeyden önce kendi seçtiğiniz bir öğretmenden ders alırsınız. Belli bir program yapıp günün istediğiniz saatinde ders alabilirsiniz. Siteye göre değişen ücretlendirmeye tabi tutulursunuz fakat bu ücret hiçbir zaman evinize gelen öğretmen kadar fazla olmaz.

Oku:   Ehliyet Dersi ve Sınavı Uygulaması İOS İçin

Online ders almanın bir başka avantajı dilediğiniz yerde bilgisayarınızı götürebildiğiniz her an ders alabilmenizdir. İnternet üzerinden tek başınıza özel ders alabildiğiniz gibi sınıf ortamına da katılabilirsiniz. Bu ortamda dünyanın pek çok yerinden arkadaş edinebilir, dilinizi ilerletirsiniz.

En Uygun Fiyatlı Online Özel İngilizce Öğretmeni Hangi Adrestedir?

Özel İngilizce öğretmeninden ders alırken online sistemi denemek isterseniz Preply.com adresini ziyaret etmelisiniz. Preply.com dünyanın pek çok ülkesinden 70.000’den fazla öğrenciye ders verilen bir sitedir. İngilizce ve diğer dillerden ders alabileceğiniz 25.000’den fazla öğretmen bu adreste ders vermektedir.

Uygun fiyatlı online dil dersi denildiğinde akla ilk olarak Preply.com gelir çünkü bu adreste ders saati yalnızca 2 dolardan başlamaktadır. Kendi seçtiğiniz bir öğretmenden kendi programınıza uygun neredeyse bedava özel ders alabilirsiniz. Bunun için siteye kaydolmanız, öğretmeninizi belirlemeniz yeterli olacaktır. Bu adresle yalnızca birkaç ayda İngilizcenizi çok ileriye taşıyabilirsiniz.

Preply bloğundan ilginç yazılardan seçmeler: İNGLİZCEDE TARİH YAZILIŞI : AMERİKAN VE İNGİLİZ İNGİLİZCESİ FARKLARI

İnternet Satışlarınızı Arttıracak 10 Öneri

 Dodo VPN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi

Kapalı
Kapalı