Sağlık

Özel Hastanelerde Muayene Olmak Ücretli mi?

Günümüzde devlet hastanelerinin yoğun olması, bir çok kişiyi özel hastaneleri tercih etmeye zorluyor. Özel hastaneler ise hasta vatandaşlar için olabilecek en iyi hizmeti sunmanın yanı sıra en düşük muayene ücretleri için de çalışma yapmakta. Bunun için bir çok özel hastane SGK ile anlaşma yaparak, hastalardan aldığı ücretleri minimum seviyede tutmaya çalışıyor.

Özel Hastanelerde Muayene Olmak Ücretli mi?

Özel Hastanede Nasıl Muayene Olabilirim?

Eğer özel hastanede muayene olacaksanız önceden telefonla arayıp randevu alabilir veya doğrudan hastaneye giderek sıra alıp istediğiniz poliklinik için muayene kaydı açtırabilirsiniz. Özel hastanelerde bir çok bölüm bulunmakta fakat önceden hangi bölüme gideceğinizi biliyorsanız gideceğiniz hastanede ilgili bölüm olup olmadığını sormanız tavsiye edilir.

Muayene kaydı açıldığı zaman sizden özel hastanede muayene olacağınız için bir miktar ücret talep edilir. SGK anlaşmalı bir hastane olsa bile. Eğer SGK ile anlaşmalı özel bir hastaneye gidiyorsanız özel hastane muayene ücretleri en düşük miktarlarda alınır. Hatta bazı bölümlerde katkı payı bile alınmayabilir. Fakat sosyal güvenceniz varsa asla yüksek miktarlarda ödeme yapmazsınız.

Tahlil İçin Ayrı Ücret Alınır mı?

Evet. Eğer tahlil yaptırıyorsanız hastane sizden ek ücret talep edebilir. Fakat SGK ile anlaşması olan özel hastaneler yine bu ücreti minimum rakamda tutar. Yani özel hastanede tahliller için çok yüksek ücretler ödemezsiniz. Bazı hastaneler tahliller için ek ücret istemeyebilirler. Bu ise yönetimler tarafından alınan kararlardır.

Eğer hastaneye gideceğiniz zaman sürpriz ücretlerle karşılaşmak istemiyorsanız öncesinde hastaneyi arayarak telefon ile fiyat öğrenmeniz mümkün. Örneğin telefonla arayıp kadın doğum muayene ücreti ne kadar sorusunu yöneltebilir ve sorunuza cevap bulabilirsiniz. Böylece hastanede sürprizle karşılaşmazsınız. Tahliller için de aynı durum geçerlidir.

Özel hastaneler ile ilgili daha fazla bilgisi sağlık bilgisi sayfasından okuyabilir ve öğrenebilirsiniz. Özel hastaneler günümüzde çok fazla kolaylık sağladığı gibi çok uygun fiyatlarla sağlık hizmetleri sunmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı