Yaşam

Oyun terapisi eğitimi Nedir?

oyun terapisi

Oyun terapisi eğitimi kursu, çalışmaları halihazırda çocuklarla (0 ila 10 yaş arası) oynamayı içeren ancak ihtiyacı olan çocuklara terapötik oyun sunabilmek isteyen kişiler için tasarlanmıştır. Bunlar, zorlayıcı davranışları olan veya endişeli, kızgın, mutsuz, içine kapanık, hiperaktif veya öğrenme güçlüğü çeken çocuklardır.

Oyun terapisi eğitimi katılımcıları, kum oyunu, kuklacılık, yönlendirici ve yönlendirici olmayan oyun müdahaleleri dahil olmak üzere çok çeşitli terapötik oyun tekniklerini deneyimleyeceklerdir. Dağınık oyun, inşaat oyunu, hayali oyunun terapötik potansiyelini nasıl geliştireceklerini de öğrenecekler. Katılımcılar ayrıca çok çeşitli sanat formları ve oyun temelli müdahaleler kullanarak kendi yaratıcılıklarını, hayal güçlerini, spontaneliklerini, oyunculuklarını geliştirme fırsatına sahip olacaklar. Ayrıca oyunun gelişim aşamaları, oyunu neyin terapötik hale getirdiğinin psikolojisi ve beyin bilimi, oyunun sorunlu zihinleri nasıl iyileştirebileceği ve sosyal ve duygusal gelişimi nasıl iyileştirebileceği hakkında bilgi edineceklerdir.

Kurs içeriği:

 • Kum oyunu
 • Kuklacılık
 • Yönlendirici olmayan ve yönlendirici oynatma
 • Ebeveyn-çocuk yerapötik oyun
 • Sanat, oyun, müzik, hareket, kil
 • İmge ve metafor yoluyla iletişim
 • Terapötik potansiyelini geliştirme
 • Dağınık oyun, İnandırıcı oyun, Duyusal bölge oyunu, İnşaat oyunu ve Motorik oyun
 • İlişkisel Oyun: Ulaşılması zor çocuklarla nasıl iletişim kurulur
 • Oyunu terapötik yapan nedir (psikoloji ve sinirbilim)
 • Kendi yaratıcılığınızı ve oynama kapasitenizi yeniden keşfetme

Oyun terapisi eğitimine Kimler Başvurabilir?

oyun terapisi 1

Halihazırda çocuklarla oynayan ve artık terapötik oyun sunabilmek isteyen herkes:

Çocuk çalışanları, destek görevlileri, çocuk Rehberleri, aile destek görevlileri, sosyal hizmet görevlileri, öğretmenler, çocuk bakıcıları, oyun görevlileri, okul öncesi yardımcıları, kreş asistanları, kreş memurları, kreş hemşireleri, bakım görevlileri, bakım grubu personeli, ebeveynler, koruyucu bakıcılar, evlat edinen ebeveynler, kreş çalışanları, öğrenim mentorları, eğitim asistanları, ilk yıllar uygulayıcıları, okul-ev destek çalışanları, çocuk psikologları, kreş ve ilkokul personeli.

 

Oyun Terapisi Çevrimiçi Eğitim Akademisi Hakkında

Çevrimiçi oyun terapisi eğitimi akademisi, 0-10 yaş arası çocuklar için yürekten ve kanıta dayalı bir danışmanlık ve psikoterapi biçimi olan çocuk merkezli oyun terapisi konusunda çevrimiçi eğitim sunar. Oyun terapisi eğitimimiz, Türkiye, Avustralya ve Amerika’dan çocuk merkezli oyun terapisi alanındaki bazı liderlerle sesli ve görüntülü sunumlar içermektedir.

​Avustralya, Amerika, Kanada, Singapur, Hong Kong, Birleşik Krallık, Avrupa, Türkiye, İsrail, Kuveyt, Yeni Zelanda, Afrika, Hindistan ve diğer birçok ülkede bulunanlara bu yüksek kaliteli Oyun terapisi eğitimini sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Ayrıca acenteler, organizasyonlar, okullar ve diğer gruplar için özel grup fiyatları sunuyoruz.

Eğitim çevrimiçidir, dünyanın her yerinden katılım sağlanabilir. Herkesin takip edebileceği hızdadır ve 7/24 erişime açıktır. Oyun terapisi eğitimimiz, farklı ülkelerdeki birçok meslek birliği, kayıt kuruluşu, işyeri ve grup tarafından mesleki gelişim (PD/OPD/CPD) ve CE kredisi için kabul edilmektedir.

Çocuk Merkezli Oyun terapisi eğitimi Size Şunları Sağlar

 • Çocuk merkezli oyun terapisinin empatik, iyileştirici dünyasına dalın ve ilham verici eğitim sunucularından öğrenin.
 • Çalışmalarınızı ve çocuklarla olan ilişkilerinizi derinleştirin ve geliştirin: Çocuklar ve ailelerle yaptığınız çalışmalarda kullanmak üzere oyun terapisi becerilerini ve uygulamalarını öğrenin.
 • ​Küçük çocuklarla terapötik olarak çalışma konusunda uzman becerileri geliştirin, burada oyun onların dili ve oyuncakları da kelimeleri olabilir.
 • Bu çalışmanın kalbinde yer alan şifa mesajlarını kucaklayın: Buradayım, sizi duyuyorum, anlıyorum ve önemsiyorum​.
 • Sessiz, endişeli, mutlu, üzgün, kızgın, zorlayıcı davranışlar sergileyen, sizinle konuşmak istemeyen, sıkılan, sizi görmezden gelen, ayrılmak isteyen ve çok daha fazlasına sahip çocuklara empatik ve terapötik olarak yanıt vermenin yollarını öğrenin.
 • Çocukların duygusal, psikososyal, davranışsal ve gelişimsel büyümesini ve iyileşmesini desteklemek ve çocukların yaşamlarında gerçekten olumlu bir fark yaratmak için hümanist Oyun Terapisinin gücünü deneyimleyin.

Yüksek Lisans Oyun terapisi eğitimi

Oyun Terapisinde Yüksek Lisans, İngiliz Oyun Terapistleri Birliği (BAPT) tarafından akredite edilmiştir ve oyun terapisinde profesyonel eğitim vermektedir. Yüksek Lisans Oyun Terapisi kursunun başarılı mezunları, BAPT oyun terapisti olarak pratik yapmak için gereken eğitimin resmi unsurlarını tamamlamış olacaklardır.

Yüksek Lisans Oyun Terapisi, öğrencileri sıfır ile 10 yaş arasındaki çocuklar ve aileleriyle terapötik olarak çalışacak şekilde eğitmeye odaklanır. Ders, kişilerarası nörobiyolojide güncel araştırma ve uygulama geliştirmelerini, bağlanma ilişkisinin gelişimini ve etkisini ve çevrenin ilk yıllarda gelişen sinir sistemi üzerindeki etkisini dikkate alır. Sorumlu ve zorlu bir klinik ortamda profesyonel olarak pratik yapmak için gereken becerileri geliştireceksiniz.

Yüksek Lisans Oyun Terapisi kursu, nitelikli oyun terapistlerinin yanı sıra diğer yaratıcı terapistlerin deneyim ve becerilerinden yararlanarak oyun terapisi ile ilgili teorik ve pratik bilgiler sağlar. Kurs ekibi aktif olarak klinik uygulama ve ilgili araştırma ve yayıncılıkla ilgilenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu