Organik Kedi Kumu Nedir? Nasıl Seçilmeli ve Nereden Alınır?

Organik Kedi kumu nedir, ne işe yarar?

Kedi kumu, bentonit, diatomit ve sepiolite madenlerinden elde edilerek üretilen kedi ürünüdür. Kedi umu, evimizin küçük dostları olan kedilerin tuvalet ihtiyacını hijyenik ortamda güvenle yapmasını sağlaması için gerekli bir ürün olarak bilinir. Farklı markalar ve farklı özelliklerle üretilen bu kum sayesinde, kedilerin tuvalet alışkanlıklarını kazanmasında etkin bir oynar.  Kedi kumu ilk kez 1940’lı yıllarda emici kil kullanımı ile yaygınlaşmıştır. Günümüzde ise durum kedi kumu, kedi olan her evde bir ihtiyaç haline gelmiştir. Doğru kedi kumu nasıl seçilmeli?

 Organik Kedi Kumu Nedir? Nasıl Seçilmeli ve Nereden Alınır?

Doğru Kedi Kumu Nasıl Seçilmeli?

Bu soruyu şu “kedi kumu nasıl olmalı?” şekilde de soranların cevabı olacak sanırım. Her iki anlamda da sorunun yanıtını sizler için araştırmalar yaparak, açıklıyorum;

İLGİLİ İÇERİKLER
  1. Kedi kumu topaklanır. Topaklanan kedi kumunun temizliği daha kolaydır.
  2. Kedi kumu antibakteriyel olmalıdır. Zararlı bakterileri yok ettiği için hijyen için çok önemli bir konudur.
  3. Suyu iyi emmelidir. Topaklanması kadar önemli olan diğer bir madde de suyu iyi emmesidir. İyi emmesi sayesinde kedinizi rahatsız etmez ve etrafa kötü koku bırakmaz.
  4. Toz çıkarmamalıdır. Toz çıkarması halinde kedinizin ciğerlerine iyi gelmez. Mama ve suyunun yakınlarında bulunursa, karışabilir. Bu yüzden alacağınız kedi kumu tozlu yapıda olmamalıdır.
  5. Organik kedi kumu olmalıdır. İçinde hiçbir kimyasal medde olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü kediniz, kendini temizlerken, kimyasal madde barındırırsa, vücudunda kalır. Sonucunda da istenmeyen hastalıklara neden olabilir.
  6. Ne çok ince ne de çok kalın olmalı. İnce olanları idrar kesesine, solunum yollarına ve gözlerine zarar verebilir. Çok kalın olanları da eşinmesine ve patilerine zarar verme olasılığı çok yüksektir.
  7. Kokuyu hapsetme özelliği olmalı.
  8. Sivri yapıda olmamalıdır. Köşeli ve sert yapıdaki sivri kedi kumları yavru kedilerin patilerine zarar verme olasılığı çok yüksektir.

Organik Kedi Kumu Nereden Alınmalıdır?

 Organik Kedi Kumu Nedir? Nasıl Seçilmeli ve Nereden Alınır?

Yukarıdaki önemli maddelere göre siz de organik kedi kumu almak istiyorsanız, araştırmaların doğrultusunda en iyi online kedi kumu satan bir site buldum. Bigcat, belki birçoğunuz bu siteden alışveriş yapıyordur. Ancak bilmeyenler için söylüyorum, organik kedi kumu ve diğer kedi malzemeleri için güvenli bir adrestir.


Bu içeriğimiz hakkında hemen aşağıdan yorum yaparak, katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca, Facebook sayfamızı beğenebilir, Instagram hesabımızı takip edebilir, Twitter hesabımızı takip edebilir ve Pinterest'te bizi bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi
Kapalı
Başa dön tuşu