hosting

OnayTR Güvenilir mi, Sizin için Test Ettik!

Değerli ziyaretçiler, özellikle internet üzerinden para kazananlar ve çeşitli nedenlerle sanal numaraya veya ikinci bir cep telefonu numarasına ihtiyaç duyanlar… Bu içeriğimizde son dönemlerde günlük binlerce internet kullanıcısının ziyaret ettiği OnayTR.com sitesinden bahsedeceğiz. Bu Onay TR’nin olayı ne? Gerçekten çok kolay şekilde sanal numara alıp istediğimiz şekilde kullanmamıza imkan tanıyor mu? Onay TR güvenilir mi? Sanal numara almak için OnayTR’ye ne kadar yatırmamız gerekiyor? Gelin bu sorulara yanıt bulmaya çalışalım.

OnayTR’nin Sağladığı Hizmet Ne?

OnayTR Güvenilir mi, Sizin için Test Ettik!

Öncelikle sitenin ne gibi bir hizmet verdiğine değinelim. Onaytr.com cep telefonu kullanıcıları için bir sanal numara tedarikçisi. Sanal numaralar çok çeşitli uygulamalarda, internet sitelerinde, alışveriş sitelerinde, oyunlarda, vb. çok çeşitli alanda tıpkı normal numara gibi kullanılabiliyor. Mesela ben Facebook veya Instagram gibi bir sosyal medya platformunda ikinci bir hesap açmak istiyorum.

Fakat kendi kullandığım cep telefonu numaramı ilk hesabımda kullandığım için ve ikinci bir cep telefonu numaram olmadığı için açamıyorum. Ya da ikinci bir Gmail hesabı açmak istiyorum fakat yine aynı şekilde mevcut numaramı zaten bir Gmail hesabında kullandığım için bunu gerçekleştiremiyorum. İşte bu durumda sanal numara alarak istediğim kadar Gmail hesabı açabilirim.

Aynı şekilde Facebook veya Instagram gibi sosyal medya hesaplarında mobil onay yapabilirim. Ben bu platformlardan bahsediyorum ama OnayTR’nin sanal numaraları sadece bu platformlarla sınırlı değil. Aklınıza gelen her türlü uygulama, oyun, alışveriş sitesi, vs için sanal numaralar kullanılabiliyor. Bizim bu durumda ihtiyacımız olan tek şey bir sanal numara. Sağolsun OnayTR’nin asıl gayesi de bu. Sanal numara satmak.

Eğer sanal numara ihtiyacınız varsa hemen almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sanal numara satmak dedik fakat sanal numaraya sahip olmak için tek seçenek OnayTR mi? İlla ki ücret mi ödememiz gerekiyor. Hayır, Aslında ücretsiz seçenekler de var. Google’a “bedava sanal numara”,” fake sanal numara” gibi şeyler yazınca karşımıza onlarca seçenek çıkıyor. Ben bu seçeneklerin çoğunu denedim. Ya cep telefonuna kaynağı belirsiz bir uygulama indirmemizi istiyor ya da saçma sapan linklere tıklamamızı istiyor ondan sonra al başına virüs belasını.

Her şeyi göze aldık diyelim, ücretsiz alacağız ya, girdik saçma sapan sitelere reklamları geçtik, dünyaları karşımıza aldık ama sonuç HÜSRAN! En az yarım saat uğraş sonunda uygulamalarda kullanılmayan geçersiz bir numara veriyor. Hay senin… Yani anlayacağınız o kadar uğraşmaya o kadar eziyete, OnayTR’de bir simit parasına satılan numarayı alamıyoruz. Alsak da bize bir faydası olmuyor.

OnayTR’den Çok Ucuza Sanal Numaraya Sahip Olabilir miyiz?

Neyse konudan çok sapmayalım, OnayTR’den gerçekten de “Türkiye’nin en ucuz SMS onay sitesi” sloganında belirtildiği gibi neredeyse bedava diyebileceğimiz bir ücrete fake numara alabiliyoruz. Denenmiş ve başarılı olunmuştur. Bu konuda benim size bir tavsiyem olacak. Siteye üye olup bakiye yükledikten sonra orada görünen Facebook, Twitter, Google, vb. servislerden hangisine ihtiyacınız varsa onu seçiyorsunuz ve sonra ülke seçimi yapıyorsunuz.

OnayTR Güvenilir mi, Sizin için Test Ettik!

Ülke seçerken dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi ücreti. Siteye girince dikkatinizi çekecektir, her ülkenin farklı fiyatlandırması var. Mesela Rusya nedense aralarında en ucuz olanı sanırım en çok numara onda var. Benim edindiğim bilgiye göre en pahalı ile en ucuz ülke arasında hiçbir fark yok. Birisi pahalı sebebi talebi az olabilir, stoğu az olabilir veya numaraya erişim tedarik tarafında zor olabilir. Öyle ki Yeni Zelanda ülkesinden bile numara alınabiliyor. Acayip ismini duymadığım Afrika kökenli ülkelerden bile numara sağlıyorlar. Gerçekten tedarik konusunda kendilerini aşmışlar!

OnayTR Güvenilir mi, Boşuna Para Yüklemeyelim!!

Değerli arkadaşlar, Onay TR yorumları ile ilgili bu zamana kadar ben olumsuz bir açıklama görmedim. Bu site şuan sektörün en çok üyesi olan ve en ucuza sanal numara satan bir site. Hatta site sahipleri, eğer numara alımı sırasında teknik bir sorun yaşanırsa veya 10 dakika içerisinde numara verilmezse düşen bakiyenin otomatik olarak ekleneceğini belirtiyor. Bu yüzden ben siteyi güvenilir buluyorum. Vermediğim hizmet için ücret almam mantığıyla çalışıyor site.

Ben sitenin servislerini denerken banka kartıyla 5 TL bakiye yükledim, zaten amacım servisi denemekti o yüzden ilk etapta çok yüklemek istemedim. Siz de denemek isterseniz benim gibi az bir miktar yükleyerek sanal numara alabilirsiniz. Eğer memnun kaldınız ve sürekli sanal numara ihtiyacınız oluyor, o zaman bakiye miktarını artırabilirsiniz.

Neyse ben kendi deneyimimi anlatayım. İlk önce ana sayfadaki “Kayıt Ol” butonuna tıklayarak üye oldum. Bu aşamada e-mail doğrulama falan istemiyor sadece ad-soyad-mail adresi bilgilerini girip kaydınız tamamlanıyor. Sonra bilgilerinizle siteye giriş yapıyorsunuz. Üst kısımda “Bakiye Yükle” bölümüne tıklayıp bakiye yüklüyorsunuz.

E-ticaret alışverişi yapanlar için 30 saniyelik bir iş. Bakiye yükledikten sonra “Numara Al” bölümünden sanal numarayı hangi serviste kullanacaksanız ona tıklayıp ülke seçimi yapıyorsunuz. Arından site aldığınız numarayı ekrana yansıtıyor. Numarayı istediğiniz bir uygulamada kullanabiliyorsunuz, SMS kodu geldiğinde de site bunun bilgisini yine ekrana yansıtıyor. Toplamda 2 dakika sürüyor bu işlemler. Ben yaptığım denemede herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Bir simit parasına böyle bir hizmet alabilmeyi çok olumlu buldum.

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu