Öğrenciler İçin Tasarlanmış En İyi Kredi Kartları

Kredi kartı öğrencilerin olmazsa olmazları arasındadır. Öğrencilik dönemleri boyunca kredi kartı ile yaptıkları harcamalar ile burs dönemlerini atlatmalarını sağlamaktadır. Bizde bu yazımızda 10 adet bankanın öğrenciler için vermiş olduğu en avantajlı kredi kartlarını sıraladık. Şimdi listemize geçelim.

 Öğrenciler İçin Tasarlanmış En İyi Kredi Kartları

1. Vakıfbank Like Öğrenci Kredi Kartı

Yıllık kart ücreti olarak 12 TL alan Vakıfbank öğrenciler için özel kampanyalar uygulamaktadır. Ayrıca kartınıza ait ekstrelerinizi e-ekstre olarak isterseniz kartı tamamen aidatsız olarak kullanabilirsiniz. Vakıfbank’tan öğrenci kredi kartı almak için en fazla 28 yaşında olmalısınız. Kredi kartınızla Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom hattınıza TL yükleyebilir veya paket satın alabilirsiniz. Nakit ihtiyacınızda 4.000 TL’ye kadar nakit avans çekebilirsiniz.

Sinema salonlarında alacağınız öğrenci biletlerinde %50 indirim uygulanmaktadır. İnternet alışverişini aktif olarak kullanan öğrenciler için her 100 TL ve üzeri harcamalarda 10 TL değerinde puan hediye edilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Sevdiğiniz İşi Yapmanın Temel ve Basit Adımları
İLGİLİ İÇERİKLER

2. Türkiye Ekonomi Bankasından ÜniversiTEB

TEB’in öğrenciler için verdiği bu avantajlı kredi kartı “Bonus Kart” programına dahildir. Harcadıkça hesabınızda bonus puan biriktirirsiniz. Tiyatro ve sinema salonlarında %50 indirim ile bilet alabilirsiniz. Sadece ÜniversiTEB kredi kartı kullanan kişilere özel indirimler ve kampanyalar bulunmaktadır. ÜniversiTEB kredi kartına sahip olan öğrenciler TEB’den açtırdıkları vadesiz hesaplarda hesap işletim ücreti ödemezler. Ayrıca bu hesaptan yapılan havale işlemleri içinde hiçbir ücret talep edilmemektedir.

Yurt dışına giden öğrenciler kartlarıyla diledikleri gibi alışveriş yapabilir ve bonus biriktirebilirler. Biriktirdiğiniz Bonus puanlarla uçak bileti alabilirsiniz.

3.Yapı Kredi Play 1.000 TL Limitli Kart

Başlangıç olarak 1.000 TL’ye kadar limiti olan kredi kartına sahip olabilirsiniz. Kredi kartına sahip olmanız için en az 18 en fazla 24 yaşında olmanız gerekiyor. 18 yaşından küçük öğrenciler için velilerinin imzası dahilinde banka kartı çıkarılabilmektedir.

Yapmış olduğunuz EFT ve Havale işlemlerinde hiçbir ücret veya masraf ödemesi yapmazsınız. Yapı Kredi ATM’leri üzerinden faizsiz ve ücretsiz olarak harçlık avans kullanabilirsiniz. Faizsiz ve ücretsiz harçlık avans kampanyasından yararlanmak için çekmiş olduğunuz tutarı 2 iş günü içerisinde ödemeniz gerekiyor. En az 300 TL olarak 12 aylık nakit avans kullanabilirsiniz. Karta SMS ile başvuru yapmak için “PLAY boşluk T.C. Kimlik Numarası” yazıp 4421‘e mesaj göndermeniz yeterlidir.

4. Akbank’tan Axess Exi26 (26 yaş ve altı)

26 yaş ve altındaki öğrenciler için verilen özel kredi kartıdır. Akbank Axess kampanyalarından ve indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerde Chip Para biriktirebilirsiniz. Kazanmış olduğunuz her 1 Chip para 1 TL’ye denk gelmektedir. Peşin ödemeli yapmış olduğunuz alışverişlerinizi sonradan taksitlendirebilir veya taksit erteleyebilirsiniz.

50 TL ve üzerinde yapmış olduğunuz alışverişleri Akbank Direkt uygulamasına girerek 3 aylık olarak taksitlendirebilirsiniz. Taksitlendirme işleminde ekstra ücret talep edilmemektedir. Kart başvuru işlemini akbank.com.tr üzerinde anında yapabilirsiniz.

5. İş Bankası – İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

Türkiye’nin en çok tercih edilen öğrenci kredi kartları arasında yer almaktadır. Üniversite öğrencileri ve lisans üstü eğitim gören öğrencilerin alabilecekleri kredi kartlarıdır. İş’te üniversiteli kredi kartları Maximum kart avantajlarını ve indirimlerini taşımaktadır. Kredi kartınızla harcama yaptıkça MaxiPuan biriktirebilirsiniz.

İş’te Üniversiteli kredi kartı Aidatlı ve aidatsız olmak üzere ikiye ayrılır. Kredi kartınızla ATM’lerden İş Bankasında bulunan vadesiz hesaplarınıza erişim sağlayabilirsiniz. Müzekart özelliğini kullanarak müzelere indirimli olarak girebilirsiniz. Kart başvurusu yapmak için ÜNİK boşluk TC Kimlik Numarası yazarak 4402‘ye mesaj gönderebilirsiniz. Aidatsız öğrenci kredi kartı almak için AİDATSIZÜNİK boşluk TC kimlik numarası yazıp 4402’ye mesaj gönderebilirsiniz.

6. Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı

Öğrenciler için en çok puan veren kredi kartıdır. Başvuru için yaş sınırı azami 25’tir. Bonus kartınız için yıllık aidat ödemesi yapmazsınız. Anlaşmalı üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerde ek taksitlendirmeler yapabilirsiniz. Restoran ve kafeteryalar da yapmış olduğunuz harcamalarda 20 TL’ye varan indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Bonuç Genç kart sahibi olan öğrenciler Steam ve iTunes’ta 15 TL bonus kazanıyorlar. Sıkıştığınız dönemde ekstre ertele özelliğini devreye sokarak ekstrenizi bir ay öteleyebilirsiniz. Garanti Bonus Genç kredi kartına bonus.com.tr üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

7. Ziraat Bankası Genç Bankkart Kredi Kartı

KYK burs veya kredi olarak alan öğrenciler için özel olarak verilen hem burs kartı hemde kredi kartıdır. Vadesiz hesabınızda nakit olmadığı durumlarda faizsiz ve ücretsiz olarak harçlık avans kullanabilirsiniz. MasterCard logolu bütün ATM’ler üzerinden harçlık avans kullanabilirsiniz. Burs hesabınızda paranın olmadığı durumlar da ücretsiz olarak harçlık avans kullanabilirsiniz. BankKart genç kart için yıllık aidat ücreti ödemezsiniz. Kart başvurusunda bulunmak için GENC BANKKART yazarak 4747’ye SMS atabilirsiniz.

8. Diğer Bankaların Öğrenci Kredi Kartları

QNB Finansbank CardFinans GO: 150 TL’ye kadar kullanmış olduğunuz nakit avanslar için faiz alınmamaktadır. QNB Finansbank Pos cihazları ile yapmış olduğunuz ödemelerinizde +2 taksit avantajından yararlanabilirsiniz.

Denizbank’tan D Şarj Bonus: Kazandığınız her 1 Bonus puan 1 TL değerindedir. 90 TL ve altındaki ödemelerinizi temassız olarak yapabilirsiniz. 6 ay boyunca aylık 200 TL harcama sözü veren öğrenciler 10 TL Bonus kazanmaktadır.

Kaynak: uygunkrediler.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu