MaksatModa

Ofisinizi Organize Edin ve Ofis Tasarımınızı Geliştirin!

İyi ofis tasarımının en önemli özelliği işlevseldir. Ancak çoğu zaman ofislerimiz (küçük ofislerimiz veya ev ofislerimiz) tamamen işlevsel olmayan birçok ofis makinesi, ekipman, malzeme ve kağıt parçalarıyla doludur.

Ofisinizi Organize Edin ve Ofis Tasarımınızı Geliştirin!

Oturup çalışmaya başlamadan önce etrafımızın düzenli olması önem arz ediyor. Masanızda yere dökülecek kadar kağıt mı var? Aradığınızı bulmak için arama kurtarma ekibiyle iletişime geçmeniz mi gerekiyor? O zaman kesinlikle kollarınızı toplayıp ofisinizi düzenlemenin zamanı geldi!

 

En çekici, güncel ofis tasarımına sahip olabilirsiniz ve ofisinizi organize etmedikçe yapmanız gerekenleri gerçekleştiremezsiniz. Bir ofis düzenlemesi için bu adımlar, masanızı ve ofis alanınızı nasıl organize edeceğinizi gösterecek, böylece hem takdir edebileceğiniz hem de çalışabileceğiniz bir ofis tasarımına sahip olacaksınız. Gürsan Ofis Mobilyaları, sizlere en verimli tasarım ofisi sahibi olmanızda yardımcı olacak!

İLGİLİ BİLGİ:
Victoria's Secret Melekleri Podyumda! (Victoria's Secret Fashion Show 2017)

 

Etrafı Temiz Tutun

 

Bir arkadaşının ofisinin ortasında bir sehpa vardı – bu da masasından dosya dolabına hareket eden, eğitimli bir akrobatın çevikliği ve dengesi olmayan herkes için zorlu bir görev demekti. Müşterilerini ofisinde hiç eğlendirmediği için, sehpa sadece üzerine bir şey koyduğunda kullanıldı. Ofis tasarımında mobilya engelleri var mı? Onların yerlerini değiştirin veya tamamen ortadan kaldırın. Ofisinizde dolaşabildiğiniz kadar rahat hissedersiniz.

Ofisinizi Organize Edin ve Ofis Tasarımınızı Geliştirin!

Masaüstünüzü Temizleyin

 

Ofisinizin masaüstünüze bakın ve orada ne olması gerektiğine karar verin. Bilgisayarınız ve telefonunuz olmazsa olmaz unsurlardır tabii ki. Ama başka ne var?

 

Masanızdan çıkardığınız diğer tüm şeylere bakın ve kendinize şu soruyu sorun: “Ofis masamda olmalı mı?” Eğer işinizi kolaylaştırmak için her gün kullandığınız bir şey değilse, o eşya için başka bir yer bulabilirsiniz. Başa çıkmak istediğiniz kâğıt yığını mı var? Onlarla başa çıkın ve onları dosyalayın. Geçen hafta yarısı yenmiş bir çörek gördünüz, bununla da ne yapacağını biliyorsunuz. Gürsan Mobilya, büro mobilya tasarımları denildiğinde Türkiye’de akla gelen ilk ofis mobilyası markalarından önde gelenlerden biridir. Sitesini ziyaret ederek farklı tasarımlara göz atabilirsiniz.

İLGİLİ BİLGİ:
Elbise Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Masanızı ve çekmecelerinizi düzenlemek için çekmeceler ve tepsiler kullanın. Ofis malzemeleri satan mağazalar ve zincir perakendecileri, bir masa çekmecesine mükemmel şekilde uyacak şekilde tasarlananlar da dahil olmak üzere her çeşit plastik tepsi ve çekmeceye sahiptir. Ofis malzemelerinizi organize etmek için bunları kullanın. Artık tüm bu kalemlerin, ataçların ve diğer malzemelerin gideceği bir yeri var – ve istediğiniz zaman onları bulabileceksiniz.

Masanızı daha da organize etmek için, istifleme tepsileri “gelen kutunuz” ve “giden kutunuz” için idealdir. Ofis masaüstünüzü temiz tutmanıza ve alandan tasarruf etmenize yardımcı olurlar.

 

Ekipmanınızı Güncelleyin

 

Hangi ofis makineleri sizi yavaşlatıyor ya da ofis tasarımınızı karmaşıklaştırıyor? Bilgisayarınızın bir bellek veya sabit sürücü yükseltmesi gerekiyor mu? Belki de eski yazıcınızdan, faks makinenizden ve tarayıcınızdan kurtulmanın ve çok işlevli bir yazıcıya yatırım yapmanın zamanı gelmiştir.

İLGİLİ BİLGİ:
Vücut Tipine Göre Giyinme Tüyoları

 

Ya da ilkel tuşlu telefonun hoparlörlü bir telefona yükseltilmesi için zaman bu zamandır. Gürsan Mobiya ile ofis tasarımınızın işlevselliğini artırın ve daha fazla çalışma alanı hazırlayın.

 

Masanızdan Gereksiz Eşyaları Çıkartın

 

Daha fazla çalışma alanını temizleyin ve ofisinizin bazı bölümlerini kendi ayrı alanlarına vererek ofisinizi düzenleyin. Örneğin, yazıcınız veya çok işlevli fotokopi masanızda olmamalıdır. Bir yazıcı standına yatırım yapmak, bu değerli masa gayrimenkulünden daha fazla yararlanabileceğiniz bir mesafede ve yazıcı kağıdı gibi aksesuarlar için size daha fazla raf depolama alanı sağlayacak.

 

Küçük bir masa var ve daha fazla odaya mı ihtiyacınız var? Masanızın yanına yerleştirilen sıralı bir masa, ofis tasarımınıza zarif bir dokunuş katacak ve ek bir çalışma alanı olarak hizmet verecektir. Doğru yükseklikten birini seçtiğinizden emin olun, böylece üzerinde durmak zorunda kalmadan çalışabilirsiniz

İLGİLİ BİLGİ:
Kot Pantolon Adı Nereden Geliyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı