Teknoloji

Nokia 3310 Sonunda Piyasaya Çıktı

Efsane telefon Nokia 3310 yeni versiyonu ile sonunda kullanıcıların karşısına çıktı. Adeta küllerinden doğan yeni telefon büyük bir ilgiyle karşılaştı.

İlk çıktığı günlerde en çok satılan telefonlardan birisi olan ve yılan oyunuyla ünlü olan Nokia 3310 yenilenmiş tasarımı ile ilk versiyonundan tam 17 yıl sonra tekrar İngiltere’de piyasaya çıktı.

Yenilenen telefon açıklandığı ilk günden itibaren internet dünyasında da büyük bir ilgiyle karşılaşmıştı, hatta telefon ile ilgili pek çok caps bile yayınlanmıştı.

İşte Yeniden Doğan Efsane Telefonun Özellikleri

Birbirinden farklı renk seçenekleri ile dikkat çekmeyi başaran yeni Nokia 3310’da 2.4 inç büyüklüğünde 320 x 240 piksel bir ekran bulunuyor. Telefon 16 GB dahili depolama alanı ile birlikte geliyor ve microSD kart ile cihazın depolama alanı daha da arttırılabiliyor. Cihazın en önemli özelliklerinden birisi 1200 mAh kapasiteye sahip çıkarılabilir bir pil içermesi. Telefon bu pil sayesinde 22 saate kadar konuşmaya izin veriyor. Cihazın arkasında LED flaşa sahip 2 MP çözünürlüklü bir kamera bulunuyor. Yenilenen Nokia 3310 Nokia’nın S30+ işletim sistemi ile çalışıyor. Telefon 115.6 x 51 x 12.8 mm boyutlar ile birlikte gelecek. Cihazda Bluetooth 3.0, microUSB 2.0 gibi bağlantı seçenekleri bulunuyor.

Oku:   Yeni Nesil Sömürü Olan Clikbait Nedir?

Nokia 3310 Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Birleşik Krallık’ta 49.99 sterlin (yaklaşık 230 Türk Lirası) fiyat etiketi ile satışa çıkan telefonun bağlantı hızı 2.5G olacak, ancak günümüzde akıllı telefonların bağlantı hızı genelde 3G ve 4G arasında değişiyor.

Avrupa’da ise yaz aylarında satışa çıkacak olan telefonun fiyatı 59.99 euro olarak belirlendi. Nokia’nın yeni telefonu Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya çıkmayacak. Cihazın Türkiye’de fiyatının ne olacağına dair ise resmi bir bilgi bulunmuyor.

Yılan (Snake) oyununu içeren telefonun efsane 3310’a göre ekranı daha büyük ve yeni model ayrıca arka kamera içeriyor.

Yeni Nokia 3310’un  Tanıtım Videosu

Kaynak-1 Kaynak-2 Kaynak-3 Kaynak-4

Gücü İspatlanmış Reklamlarımızla, En Olumlu Sonuçlar Alın!

Etiketler
 Dodo VPN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı