Hosting

Neden Pomeranian Boo Almalısınız?

Google News

neden pomeranian boo almalisiniz 2

Pomeranian Boo türü köpekleri çoğu zaman oyuncaklar ile karıştırmanız mümkün. Çünkü o kadar küçük ve tatlı bir görüntüleri var ki, gerçek olduklarına inanmak zor. Fakat görüntülerinin altında oldukça asil, sadık ve güvenli bir ruh yatıyor. Aynı zamanda apartman yaşamına da oldukça uygun köpekler. Peki bir Pomeranian Boo cinsi köpeğe sahip olmak için en geçerli nedenler neler? Pomeranian Boo ne tür bir köpek ve ne gibi özelliklere sahip. Pomeranian Boo hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik…

Pomeranian Boo Cinsinin Özellikleri

Pomeranian Boo oldukça küçük bir köpek olmasına rağmen bir hayli uzun tüylere sahiptir. Benzersiz bir yüze sahiptirler, uzun yüz hatları ve burunları ile zaman zaman bir tilkiyi andırabilirler. Grönland’da yaşayan kızak köpekleri ile uzaktan akrabalıkları bulunur. Kırma oldukları da düşünülmektedir.

Pomeranian Boo cinsi köpeklerin erkekleri de dişileri de 18 ila 30 cm boyutlara sahiptir. Hem erkekleri hem de dişileri ortalama olarak 1 ila 3 kg ağırlığındadır. Ortalama olarak 13 ila 16 yıl gibi bir yaşam süreleri vardır. Dişleri oldukça hassas olduğu için haftada bir kez dişlerinin fırçalanmasına özen gösterilmelidir.

Pomeranian Boo cinsi köpekler ağırlıklı olarak kahverengi, beyaz, siyah ve turuncu renge sahip olurlar. Başka köpekler ile çok fazla geçinemezler. Aynı zamanda başka hayvanlarla bir araya getirilirken de dikkatli davranılmalıdır. Pomeranian Boo cinsi köpeklerin bunun dışında olumsuz bir özellikleri bulunmaz. Bu yüzden de beslemek ve arkadaşlık etmek için oldukça ideal köpekler oldukları söylenebilir.

Pomeranian Boo Sahibi Olmak İçin Nedenler

neden pomeranian boo almalisiniz 1

Pomeranian Boo, oldukça yüksek enerjiye sahip bir köpek türüdür. Bu yüzden enerjisini dışarı atmasını sağlamak için onunla sürekli oyun oynamanız gerekir. Bu da sizin kendinizi ve onu rahatlatmanız anlamına gelir. Onunla birlikte koşu başta olmak üzere çeşitli spor etkinlikleri yapabilirsiniz.

Eğer siz onları anlarsanız, onlar da sizi anlayacaktır çünkü oldukça zeki bir köpek türüdür. Oyuncu görüntülerinin altında sadık bir ruh bulunur. Her ne kadar zaman zaman şımarıyor olsa da, küçük birkaç eğitimle onu durdurabilirsiniz. Zaman içerisinde sizin el hareketlerinizi, mimiklerinizi anlarlar ve sadece bunlara bakarak bile neyi doğru neyi yanlış yaptıklarını kavrayabilirler. Bu yüzden ilişki kurması oldukça kolay köpek türlerinden biri olarak gösterilmektedir.

Yumuşak tüylü canlılar oldukları için onlara dokunmak size kendinizi harika hissettirir. Onlara sevgiyle dokunduğunuzda bunu anlarlar ve size sevgilerini göstermek için ellerinden geleni yaparlar. Sahiplerine çok bağlı olan Pomeranian Boo cinsi köpekler, sürekli olarak sizinle beraber vakit geçirmek isterler ve genellikle birkaç adım etrafınızda bulunurlar.

Apartman yaşamı için oldukça uygundurlar, sesleri çok az çıkar ve havlamaktan çok fazla hoşlanmazlar. Sürekli banyo ihtiyacı olmayan Pomeranian Boo cinsi köpekler, eğer sürekli olarak yıkanırlarsa, normalden daha fazla tüy dökebilirler.

Tüm dünyada oldukça popüler ve sevilen bir köpek türü olan Pomeranian Boo, başka insanlarla karşılaştığında onların ilgisini çekecek ve sizi de odak noktası haline getirecektir. Başka insanlara sokulmaktan ve onlara da sevgilerini göstermekten çekinmezler.

Eğer evinizde çocuk varsa, onlarla çok iyi anlaşacak hatta onların enerjisini yükseltmek adına oyunlar oynayacaktır. Bu durum da onu arkadaş canlısı bir köpek olarak nitelemek için yeterlidir. Başka evcil hayvanlarla uyum içinde yaşar ve kavga çıkarmaz. Bakımı oldukça kolay olan Pomeranian Boo cinsi köpekler, ev içerisinde herhangi bir koku yaratmaz.

Pomeranian Boo Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Apartman hayatına oldukça uyumlu bir köpek olan Pomeranian Boo, zaman zaman sosyalleşmesi adına dışarı çıkarılmalıdır. Başka köpeklerle sosyalleşmesi, onun ev hayatında da daha uyumlu bir köpek haline gelmesini sağlayacaktır. Bu yüzden en azından günde birkaç kez dışarı çıkarılmalıdır.

Eğer bir Pomeranian Boo sahibi olmak isterseniz, bu tür köpekleri sahiplendiren çok fazla insanla karşılaşma ihtimaliniz düşük. Fakat siz yine de iyice araştırın ve sahiplenmek yoluna gidin. Eğer sahiplenecek bir Pomeranian Boo bulamazsanız bu durumda yetiştiricilerden satın almak yolunu tercih edebilirsiniz. Pomeranian Boo oldukça değerli bir köpek olduğu için, pomeranian boo fiyatları 6.000 TL ile 15.000 TL aralığında.

www.evcilevi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir