takipçi satın al

Mutlu Olmak İçin Bırakmanız Gereken 9 Şey!

Mutlu Olmak İçin Bırakmanız Gereken 9 Şey! Hayatımızda rutin olarak yaptığımız düşündüğümüz şeyler aslında bize en büyük zararı verebilir. Ancak bunların farkında olmayabiliriz. Peki ne yapmanız gerek ki şu anki hayatınızdan daha mutlu olun?

Farkında olmadan yaptığımız bazı alışkanlıklarımız ve davranışlarımız vardır. Bu davranışları bıraktığınız zaman eski yaşamınıza kıyasla daha mutlu olduğunuzu fark edersiniz. Bu alışkanlıklar sizi aslında kısıtlayan, kendinizin mutlu olmasına engel olan alışkanlıklardır.

Peki bu davranışlar ve alışkanlıklar nelerdir hiç düşündünüz mü? Gelin bunlara yakında bakalım. İşte mutlu olmak için bırakmanız gereken 9 şey!

Mutlu Olmak İçin Bırakmanız Gereken 9 Şey!

Mutlu Olmak İçin Bırakmanız Gereken 9 Şey!

1) Herkesi Memnun Etmeye Çalışmayı Bırakın

Ne zaman biri gibi davransak, bu bizi gerçek benliğimizden ve mutluluk yerimizden uzaklaştırır. İlk başta başkalarını memnun etmeye çalışmaktan vazgeçmek zordu. Sonunda kendiniz olmaya cesaret etmenin ne kadar özgürleştirici olduğunu anlamak zor değil. Fakat başkalarını mutlu edeceğim diye kendinizi mutsuzluğa sevk etmeyin. Başkalarına ayıracağınız zamanı ve enerjiyi kendinize ayırarak daha mutlu bir hayat sürebilirsiniz.

2) Negatif Olmayı Bırakın

Herhangi bir durumda, neyin iyi olduğuna bakmak ve minnettar olmak ya da neyin yanlış olduğuna bakmak ve şikayet etmek gibi bir seçeneğimiz var. Kasten minnettarlık tavrını benimsemek, kelimenin tam anlamıyla hayatınızın gidişatını değiştirecektir. Bu yüzden sürekli olarak mümkün olduğunca pozitif kalmaya çalışın. Sürekli olarak negatif kalarak hayattan zevk alamazsınız. Bardağın her zaman boş kısmını görmek yerine diğer yarım kısmı olan dolu tarafına odaklanın.

3) Yıpranan ve Sağlıksız İlişkileri Bırakın

Biz vakit geçirdiğimiz insanların ortalamasıyız. Eğer çevremiz sık ​​sık olumsuz olursa, minnettarlık tutumumuzu sürdürmemiz zorlaşır. Hayatımızda bizi aşağı çeken insanlardan uzak durmak zor bir durumdur. Fakat sizi olumsuzluğa ve mutsuzluğa iten ilişkilerden uzak durmanız gerekir. Etrafınızda çok insan olmasına gerek yok. Kaliteli insanlar olsun. Belki basit bir cümle gibi gelebilir. Fakat 10 tane 10 kuruşta 1 lira ediyor, 2 tane 50 kuruşta 1 lira ediyor. Önemli olan adet değil kalitedir.

İlgili İçerikler

4) Mükemmeliyetçiliği Bırakın

Mükemmeliyetçilik arayışında harcadığım her fırsat için bir kuruş kenara atsaydım zengin olurdum diyen belki de milyonlarca insan vardır. Ama hiç kimse her zaman mükemmel olamaz. Bizi insan yapan da budur. Her insanın hataları ve eksikleri vardır Hepimizin kusurları var. İnsanlar aslında olduğu gibi güzeldir. Mükemmel olmaya çalışmayın yapmacık görünürsünüz.

Mutlu Olmak İçin Bırakmanız Gereken 9 Şey!

5) Paraya Olan Bağlılığınızı Bırakın

Paraya sahip olmak kesinlikle çok iyidir. Hatta süperdir. Ancak temel ihtiyaçlarımız ve tasarruf hedeflerimiz karşılandığında, daha fazla kazanmanın dengesini değerlendirmenin zamanı gelmiştir. Son dönemlerde çok zor ama parasız da mutlu olmaya çalışın. Parayı hayatınızın merkezinden çıkarmaya çalışın. Bazı insanlara göre bu zengin insanların çıkarmış olduğu bir cümle. Parasızda mutlu olunur cümlesi. Kararı size bırakıyorum. Bize soracak olursanız para ile mutluluk satın alamazsınız fakat sizi mutlu edebilecek şeyler yapabilirsiniz.

6) Terk Edilme Korkusunu Bırakın

Temel olarak, hepimiz ilişkiler için can atıyoruz. Ancak terk edilme korkusu hayatımızı yönetmeye başladığında çok mantıksız seçimler yapmaya başlıyoruz. Olması gerekenin olacağına güvenmeye çalışın ve işler nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın, bundan iyi bir şekilde çıkacağınız düşünün. Sizi terk etmesini düşündüğünüz kişi bırakın gitmek istiyorsa gitsin. O noktadan sonra zaten varlığı yokluğundan daha fazla zarar verecektir.

7) Karşılaştırmayı Bırakın

Genellikle sadece başkalarının hayatlarının önemli anlarını görürüz. Kendi yaşamınızı bununla karşılaştırmak geçmişte sizi sadece mutsuz eder. Değişim zamanı geldiğiniz düşünüyorsanız değişin. Başkaları ne der diyerek kendinizi onlarla kıyaslayıp modunuzu düşürmeyin. Dışarıdan mükemmel olarak görünen insanların yaşamına baktığınızda aslında hiç de öyle olmadığını görebilirsiniz.

8) Başarısızlık Korkusunu Bırakın

Değerli bir şey deneyen herkes bir noktada başarısız olur. Başarısızlık, kırıldığımız anlamına gelmez. Bu sadece cesaret etmeye cesaret ettiğimiz anlamına gelir. Söylemesi yapmaktan daha kolay bunu biliyoruz. Ama şunu unutmayın! Çevrenizde gördüğünüz insanlar ilk denemelerinde o noktaya gelmediler. Daha önce belki de onlarca kez düştüler. Fakat her zaman tekrardan ayağa kalkmasını bildiler.

9) Her Şeyi Kontrol Etmeye Çalışmayı Bırakın

Gerçekten kontrol edebileceğimiz tek şey kendi tutum ve tepkilerimizdir. Bunu kabul ettiğimizde, işlerin nasıl sonuçlanacağından bağımsız olarak, mutluluğu tam olduğumuz yerde bulabiliriz. Bu benim için dönüşümün belki de en zor ama en gerekli kısmıydı.

Mutlu Olmak İçin Bırakmanız Gereken 9 Şey!

Mutlu Olmak İçin Bırakmanız Gereken 9 Şey! İle İlgili Videolar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir