Mürdüm Rengi Ev Dekorasyonu

Mürdüm rengi oldukça iddialı, göze çarpan frekansı yüksek bir renktir. Rengi mürdüm eriğinden gelir ve birçok tona sahiptir. Ev içinde nerede ise her yerde doğru şekilde kullanıldığında ortama güzellik katacaktır. Mürdüm rengi kullanılırken açık tonlar tercih edilerek odayı daha geniş ve ferah gözükmesi hedeflenir. Ancak zaten çok geniş bir alanda kullanılacaksa koyu tonların tercih edilmesi de ortama güzel şıklık katacaktır.

Mürdüm rengi gerçekten de ihtişamın, zenginliğin temsilidir. Birçok renk ile dekore edilip uyum sağlayabilir. Doğru kullanıldığında ortama şıklık ve zarafet katarken yanlış kullanımında iç karartıcı bir duruma gelebilir. Hem ciddiyet hem de sakinlik verdiğinden, uyum sağlayamadığı ortam yoktur. Devam edip mürdüm rengi en uygun ve en doğru şekilde nasıl kullanılır öğrenelim.

BANYODA MÜRDÜM RENGİ

 Mürdüm Rengi Ev Dekorasyonu

Mürdüm rengini banyo dolaplarında, fayanslarında, duş perdesinde ve diğer aksesuar ve eşyalarda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Seçtiğiniz mürdüm rengine en çok yakışacak renklerde altın sarısı, pembe, yeşil olmakla beraber daha birçok uyum sağlayabilecek renk seçeneğiniz vardır. Mürdüm rengi banyonuza zarafet getirip orada geçirdiğiniz vakti keyifli hale getirecektir.

MUTFAKTA MÜRDÜM RENGİ

 Mürdüm Rengi Ev Dekorasyonu

Mürdüm rengi mutfak özellikle son zamanlarda mutfakta da kullanılmaya başlanıp, başlandığı gibi de çok sevilmiştir. Mürdüm renginin koyuluğundan kendi ağırlığından dolayı, mutfakta tercih edilen mürdüm rengi eşyalar ve dolaplarla uyumlu tezgah ve fayansların veya masanın, beyaz tercih edilmesi mutfağı ferah hale getirecek ve tarz oluşturacaktır. Gene başka renkler seçileceği zaman mürdüm rengine uyum sağlayacak açık renkler tercih edilmeli, koyu renklerden kaçınılmalıdır.

SALON VE YATAK ODASI İÇİN MÜRDÜM RENGİ

 Mürdüm Rengi Ev Dekorasyonu

Mürdüm renginin evde en çok tercih edildiği yer salondur. Yatak odası ve salonunuzda mürdüm rengi tercih edeceğiniz zaman evinizin iyi ışık aldığına ve büyüklüğüne dikkat edin. Eğer yeteri kadar ışık almıyorsa duvar, perde gibi geniş alanlarda kullanmaktan çekinip aksesuar ve az yer kaplayan eşyalarınızda tercih edin. Eğer yeterince büyük ve ışık alıyorsa evinizde çekinmeden bu gösterişli rengi, koltuklar, yatak odası takımı, halı gibi geniş ve dikkat çeken eşyalarda ve yüzeylerde kullanıp evinizde ki güzelliği her gün fark edebilirsiniz.

 Mürdüm Rengi Ev Dekorasyonu

Kaynak : https://www.dekorasyonblog.net/murdum-rengi-dekorasyon-onerileri/


Bu içeriğimiz hakkında hemen aşağıdan yorum yaparak, katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca, Facebook sayfamızı beğenebilir, Instagram hesabımızı takip edebilir, Twitter hesabımızı takip edebilir ve Pinterest'te bizi bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi
Kapalı
Başa dön tuşu