Alışveriş Rehberi

Motosiklet Yedek Parça

Motosiklet Yedek Parça konusunda hizmet veren birçok firma bulunmaktadır.  Bu firmalar motosiklet markaları ile anlaşarak Motosiklet Yedek Parça satışı yapmaktadırlar. Bilinen motosiklet firmalarından en az bilinenlere kadar her marka yedek parça satan ya da sadece belli markalar üzerinde çalışan firmalar bulunmaktadır. Korsan sektörü maalesef Motosiklet Yedek Parça konusunda da benzer ama kalitesiz ürünler satmaktadır. Bunlar çok dikkat etmek gerekmektedir. Daima orijinal parçalardan vazgeçmemek gerekir. Çünkü motosiklet bir ulaşım aracıdır ve can taşır. Bu nedenle kötü bir yedek parça seyahat esnasında arıza verebilir ve can kaybına bile neden olacak kazalara neden olabilmektedir.

Motosiklet Yedek Parça

Bu nedenle asla orijinal yedek parçadan taviz vermemelisiniz. Taklit yedek parçalar diğer parçalara da zarar verebilir, aksam da aksaklıklar yaratarak size normalden fazla masraf çıkartabilir. Genellikle imitasyon yedek parçalar daha uygu fiyatlı olmasından dolayı tercih edilmekte. Fakat uygun fiyata alınan taklit yedek parçanın verdiği olumsuz sonuçlar çok daha fazla mali kayba neden olabilir. Özellikle motora ait paçaların önemle orijinal olmasına dikkat edilmelidir.

İLGİLİ BİLGİ:
Tesettür Tunik

Motosiklet Yedek Parça Markaları Nelerdir?

Dokuyucu denilince ilk akla gelen markalar alfabetik sırayla şunlardır, Arora, Asya, Bajaj, Bisan, Bumoto, Celik, Daelim, Falcon, Haojın, Haojue, Hero, Honda, Hyosung, Kanunı, Kuba, Kymco, Lifan, Mondial, Motoran, Ramzey, Regal Raptor, Rks, Stmax, Suzuki, Sym, Tvs, Yamaha Ve Yuki’dir.

Tüm bu markaların piyasada orijinal yedek parçaları bulunmaktadır.  Orijinal yedek parçalar ise; – Silindir-Piston  – Silindir Kapak  – Eksantrik-Subap  – Karter – Statör Kapak  – Krank  – Karbüratör  – Şanzıman – Vites  – Varyatör  – Marş Grubu  – Statör-Manyeto-CDI  – Konjektör-Bobin-Buji  – Depo samı   – Km Saati-Km Aksamı  – Egsoz  – Sehpa-Basamak  – Far-Stop-Sinyal  – Ampul – Elektrik  – Kayış-Conta-Keçe  – Filtre  – Fren Balata-Fren Pedal  – Disk Fren  – Fren – Debriyaj Levyesi  – Akü  – Tel Grubu  – Kumanda-Anahtar  – Kontak  – Ön&Arka Dişli-Zincir-Stoper  – Ayna  – Alt Platin-Amortisör  – Jant-Jant Teli-Göbek-Mil  – Rulman  – Takoz – Burç – Kauçuk  – Kaporta Cup  – Kaporta Scoter  – Kaporta CG-KN-BR   – Sele ve Aksamı  – Mafsal – Gidon – Muhafaza  – Aparat  – Tampon – Bagaj  – Elektrik ve Yağ’dır.  Tüm bu parçaların orijinalleri mevcuttur.

İLGİLİ BİLGİ:
Vodofone Bedava İnternet Kampanyaları

Motosiklet Yedek Parça Farklılıkları

Kalitesinden ödün vermeyen firmalar hem motorun ömrü açısından hem de trafikte herhangi bir sorun yaşanmaması adına orijinal Motosiklet Yedek Parça satmayı tercih ederler. Tüm müşterilerine de orijinal yedek parça satın almalarını önerirler. Ucuza satılan taklit yedek parçalar nedeniyle trafikte büyük kazalar yaşanmaktadır ve ne yazık ki çoğunluğu ağır yaralanma ve ölümlerle sonuçlanmaktadır. Bu nedenle Motosiklet Yedek Parça konusunda çok titiz davranmak gerekmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı