hosting
”Star

Mikro Kaynak Nedir?

Kaynak Saçta Son Yenilik: Mikro Kaynak

”Forex”

Saç uzatma yöntemleri arasında popüler bir yere sahip olan saç kaynağı; tress kaynak, silikon kaynak, keratin kaynak, halka kaynak gibi çeşitlere ayrılıyor. Tüm bu kaynak çeşitlerinin sonuncusu ve aslında en yenilikçisi mikro kaynak yöntemidir. Mikro kaynağın uygulanışı ve görüntüsü son derece moderndir. En son teknoloji kabul ediliyor. Mikro kaynakta saçlar ince tutamlar halinde saç yapısına dâhil edilir. Mikro yani küçük tutamlar tercih edildiğinden ve kaynak noktası minimal, gerçek saçla meç edilebilir olduğundan başarılı sonuçlar alınabiliyor.

 Mikro Kaynak Nedir?

Saçların sadece uzun ya da hacimli görünmesi kaynak uygulamalarında her zaman yetmiyor. Kaynak saçların gerçek saçla buluştuğu noktanın görünmemesi, doğal olması aranılan kıstaslardan biri sayılıyor. Mikro kaynak saçlar bu beklentiyi karşılıyor, çiğ görüntüden ziyade yumuşak, doğal bir kaynak geçişiyle saça uygulanıyor. Saçla aynı renk ya da tonlarda yapıldığında ise gerçek saçtan ayırt edilemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Büyük Göğüsleri Küçük Gösterecek Kıyafetler!

Mikro Kaynak Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mikro kaynak saç yapılırken öncelikle doğru uzman tercih edilmelidir. Peruka bu konuda uzun yıllara dayanan tecrübesi, eğitimli ve işin inceliklerini bilen uzmanlarıyla profesyonel sonuçlar alınmasını sağlıyor. Kötü yapılmış kaynak saç yöntem ne olursa olsun kötü sonucu beraberinde getirir, kullanım ömrünü kısaltır, doğal görüntüden uzaklaştırır.

İLGİLİ İÇERİKLER

Mikro kaynaklar ince tutamlar halinde saça takılır. Bu tutamların özenle ayrılması ve homojen olması gereklidir. Saçın rengi, yoğunluğu, yapısı mikro kaynak uygulamasında önemlidir. Eğer kaynak yapılacak saç çok sağlıksız yıpranmış bir saçsa uygulama aşırı hassasiyetle gerçekleştirilmeli bazı durumlarda ise saçın kendini toparlaması beklenmelidir.

Saçların çok düzenli ve aynı kalınlıkta takılmalıdır. Kişinin saç yoğunluğu hatta yüz yapısı bile takılacak saç tutamlarının sayısını belirlemede önemlidir. Aşırı saç takılması kötü gösterebilir. Mikro kaynağın kalitesi de en az görüntüsü kadar önemlidir. Çünkü kalitesiz kaynaklar, saç derisine zarar verebilir, gerçek saçların dökülmesine yol açabilir.

Peruka ile yüzde yüz doğal, kaliteli, sağlıklı mikro kaynaklar taktırmak mümkündür. Peruka uzmanları, öncelikle saçı çok yönlü analiz ediyor akabinde ise kaynak işlemini planlayarak kişiye özel mikro kaynak hizmeti veriyor.

Mikro Kaynak Saçın Çıkarılması ve Yaptıranların Yorumları

Mikro kaynaklar çıkarılacağı zaman yine bir uzmana gitmekte fayda var. Evde kendi yöntemlerinizle de çıkarabilirsiniz ancak zaman kaybetmeden, saçınıza zarar vermeden uzman eşliğinde çıkarmak daha sağlıklıdır. Mikro kaynak yaptıranlar, kaynakların kullanım süresinden, bakımından, görüntüsünden memnun kalıyor. Kaynaklar saçlara zarar vermiyor, uzamasına engel olmuyor. Bu nedenle kısa saçlılar tarafından sık tercih ediliyor. Sizler de bu deneyimden yararlanmak istiyorsanız eğer saçlarınızı Peruka uzmanlarına gönül rahatlığıyla teslim edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Manikür Yaparken En Sık Yapılan Hatalar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu