Mezoterapi Nedir?

instagram takipçi hilesi

Mezoterapi, doğal ürünler, vitaminler ve minerallerin bir karışımının cilde enjekte edilmesini içeren kozmetik bir tedavidir. Mezoterapinin, kronik ağrı, yara izi ve dejeneratif durumların tedavisinde kullanılan alternatif bir tıp tekniği olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Kollajen üretimini uyarmak ve hasarlı bölgelere kan dolaşımını artırmak için vücudun kendi iyileşme sürecini uyararak çalışan bu tür uygulamalar son zamanlarda yoğun bir düzeyde ilgi görmektedir.

Mezoterapi

Mezoterapinin tek başına veya botoks veya dolgu (kollajen) gibi diğer tedavilerle birlikte kullanılabilmesi mümkündür.  Mezoterapi veya mezoterapi-lazer, son on yılda popülerlik kazanan nispeten yeni bir kozmetik tedavidir. Çeşitli durumların tedavisine yardımcı olmak için vücuttaki belirli noktalara küçük miktarlarda ilaç yerleştirilmesini içeren geleneksel bir uygulamadır.

Mezoterapi, ciltteki kolajen ve diğer maddelerin üretimini uyarmak, böylece elastikiyetini ve dokusunu iyileştirmek için kullanılmaktadır. Bu işlem aynı zamanda bu enjeksiyon bölgelerindeki dolaşımı iyileştirir ve bu da yaralarda veya yaralarda iyileşmeyi teşvik etmeye yardımcı olabilmektedir. https://www.dryusuftopal.com/mezoterapi-uygulamalari/ internet sayfasını ziyaret ederek bu yeni nesil uygulamaya dair kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu