Teknoloji

Mesajlaşma Uygulamaları Mesajlarınızı Kullanıp Tekrar Size Sunuyor! Tabi Reklam olarak

Günümüzde herhalde teknolojiyle özellikle mobil teknolojiyle tanışmamış olan yoktur.Telefonunuzda kullandığınız bazı uygulamalar sizin verilerinizi tüketiyor ve bunu farklı şirketlerle kullanıp bu işten para kazanıyor. İşin bu kısmı bizi ilgilendiriyor.

mesajlasma-uygulamalari-ve-reklamlari Mesajlaşma Uygulamaları Mesajlarınızı Kullanıp Tekrar Size Sunuyor! Tabi Reklam olarak

Mobil Mesajlaşma Uygulamaları Verilerinizi Başka Şirketlere Satıyor!Satmasa da Kendi Diğer Ağlarında Reklam Verenlere Pazarlıyor!

Günlük yaşantınızda kullandığımız mesajlaşma uygulamaları,karşımızdaki kişilerle nelere yazıştığımıza bakarak içinden reklam olarak kullanacağı verileri çekiyor ve bunu diğer ağlarında kullanıyor.Nasıl mı? Örneğin tüm dünyada kullanıcı sayısını 1 milyara çıkartmış olan Whatsapp nasıl para kazanıyor? Cevabı sorunun içinde saklı dostlar…

whatsapp Mesajlaşma Uygulamaları Mesajlarınızı Kullanıp Tekrar Size Sunuyor! Tabi Reklam olarak

Whatsapp sizin mesajlaşmalarınızdaki verileri bazı firmalara satıyor. Bu veriler atıyorum kız arkadaşınıza bir çiçek alacaksınız ve arkadaşınıza bu konuya açıyorsunuz. Aradan kısa süre sonra herhangi bir siteye girdiğinizde sitenin herhangi bir yerinde,çiçek firmalarının reklamlarını görürsünüz.İşte olay budur.

Whatsapp’ın sahip olduğu firma Facebook bildiğiniz üzre…Whatsapp’ta herhangi bir mesajlaşmanızda bir sözcük ile Facebook’ta o sözcükle ilgili size hemen bir öneri veya promosyon (reklam) çıkıveriyor.

Olay tam anlamıyla bu şekilde. Peki bizim için bu ne tür sıkıntılara neden olacak? Şimdilik bu mesajlaşma verilerimiz Reklam veya istatistik için kullanılmakta.Tabi aklımıza şu soru da gelmiyor değil şimdi bu verilerimizi reklam olarak kullanan firmalar ileride nasıl şeylerde bize sunacak veya ne olarak kullanacaklar? Teknoloji iyi bir şey korkulacak bir şey yok. Ama kötü insanların elindeyken kötü bir şey olması da tıpkı iyi olaması kadar kolay ve basit.

Oku:   Apple,9 Eylül 2014 Konferansı

İnternet Satışlarınızı Arttıracak 10 Öneri

Etiketler
 Dodo VPN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı