Keşfet

Mersin Lazer Epilasyon

Lazer kelimesinin anlamı tek bir dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışıktır. Belirli bir dalga boyunda olan lazer ışıkları koyu renkli maddeler tarafından tutulduğu zaman enerjilerini bu maddeye aktarır ve ısı enerjisine dönüşürler.

Mersin Lazer Epilasyon

Lazer Tedavisi Uygulama Alanları

Lazer tedavileri; epilasyondan başka damar lezyonlarının tedavisi, leke ve izlerin tedavisi, dövme silme, kırışıklık ve cilt yenileme gibi birçok kullanım alanına sahiptir. Lazer epilasyon Mersin şubesinde de bu talepler için uygulamalar yapılmaktadır. Lazer sistemi farklı dokulara zarar vermeyerek sadece hedeflenen bölgeye etki eder. Lazer işlemlerinin etkili olabilmesi için; lazerin uygulandığı cihaz, atış süresi, enerji ya da soğutma gibi faktörlerin uygun ve kaliteli seçimi çok önemlidir. Lazer epilasyon Mersin şubesinde bu faktörlerin hepsine dikkat edilerek uygulama yapılmaktadır.

İLGİLİ BİLGİ:
El İlanı Nedir? Nasıl Dağıtılır?

Günümüzde Kullanılan Lazer Sistemleri

Lazer teknolojisi 1996 yılında epilasyon amacıyla kullanılmaya başlanmıştır. Bu teknoloji için kullanılmakta olan farklı lazer sistemleri vardır ve bu amaçla günümüzde en çok kullanılan Alexandrite lazer, Diode lazer ve Nd Yag lazer sistemidir.

Lazer Epilasyon İşlemi Öncesin Yapılması Gerekenler

 Lazer epilasyon Mersin şubesinde işlem yapılmadan önce hasta değerlendirilerek beklentileri, kullandığı ilaçlar, deri hastalıkları ya da enfeksiyon, güneşlenme ve bronzluk durumu ayrıntılı bir şekilde değerlendirilmektedir. Bunların dışında kıl rengi ve kalınlığı, kıl yoğunluğu, derisinin rengi uygulama yapılan bölge ve hormonal durumları değerlendirilir. Lazer epilasyon Mersin şubesinde bu ölçütlerin hepsi dikkate alınarak hasta tedaviye alınır.

Lazer epilasyon tedavisine başlanmadan önce hasta ile görüşme sağlanarak beklentileri ve elde edilecek sonuçların konuşulmasında fayda vardır. Lazer epilasyon Mersin şubesinin internet sitesine http://www.karakucakklinik.com/  adresinden ulaşarak lazer epilasyon hakkında daha fazla bilgiye erişilebilir.

İLGİLİ BİLGİ:
Türkiye’deki balık çeşitleri nelerdir?

Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygun Değildir?

Aktif bir biçimde deri enfeksiyonu veya deri hastalıkları hastada bulunuyorsa lazer epilasyon tedavisi için hasta uygun olmayabilir ya da tedavisi ertelenebilir. Çeşitli ilaçların kullanımı sebebiyle ciltte güneş hassasiyetini arttırarak deride iz ve lekelere sebep olabileceğine dikkat edilmelidir. Lazer epilasyon yapılacak bölgede şüpheli lezyonlar (ben vs) bulunuyorsa eğer bu bölgeler korunarak dermatoloji uzmanı tarafından incelenmesinde fayda vardır. Güneşlenme ve bronzluk durumu da hastada bulunuyorsa lazer işleminin ertelenmesinde fayda vardır. Hamilelik ve 16 yaşının altındaki bireyler için lazer tedavisi önerilmez.


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı