Keşfet

Mersin Abidin Tantuni

Mersin, tantuni cenneti olarak bilinmekte olan bir şehirdir. Ne hikmettir ki başka şehirlerde yapılan tantunilerden hiçbiri Mersin’de yiyeceğiniz tantuninin lezzetini verememekte. Bunun sebepleri kullanılan yağ veya et çeşidi olabilir ancak yine de Mersin dışında yenilen tantuninin tadında bir yavanlık bulacağınıza eminiz. Tantuniyle özdeşleşmiş olan bu şehirde neredeyse her sokak başında bir tantunici bulunmakta. Hatta tantunicilerin bir kısmı aynı lokasyonda birçok şube açmış durumda.

Mersin Abidin Tantuni

Mersin’in en iyi tantunicisi ise bizce Abidin Tantuni. Abidin Tantuni kurucusu Abidin Özhan, tantuninin yapılışı ve incelikleri hakkında bazı bilgiler vermekten de çekinmiyor. Öncelikle 2 çeşit tantuni bulunmakta. Birincisi dana etinin yağlarıyla beraber doğranmasıyla tantuni, yağlarından sıyrılıp doğranmasıyla biftek elde edilir.

En iyi tantuninin formülü

Tantuni yapımında dikkat edilmesi gereken kuralların en önemlisi taze malzemeler kullanmaktır. Kullanılan domates, maydanoz veya soğan gibi malzemeler ne kadar taze olursa tantuni de o derecede lezzetli olacaktır. Bu yüzden mevsim sebzeleri neler ise bunlar kullanılmalıdır.

İLGİLİ BİLGİ:
Mutfak Masası Fiyatları

Mersin’in en iyi tantunicisi olan Abidin Tantuni, daima malzemelerin en tazesini özenle seçerek misafirlerine unutamayacakları bir lezzet deneyimi sunmaktadır.

Bir diğer husus ise dinlendirilmiş et kullanmaktır. Kesilen etler uygun şartlar altında dinlendirilmelidir. Ardından tantuni için tekrar kesilerek kullanıma direkt olarak hazırlanmalıdır. Mersin’in en iyi tantunicisi Abidin Tantuni, tüm bu şartları da sağlamaktadır.

Mersin’in En İyi Tantunicisi

Abidin Tantuni, özenle seçilen etleri, en taze mevsim sebzeleri ve baharatlarıyla gerçek geleneksel tantuni lezzetini tadabileceğiniz nadir tantunicilerden biri. Abidin Tantuni, lezzete önem verdiği kadar güler yüzlü ekibiyle misafirlerinin rahatına da büyük önem vermekte. Çocuklu aileler için oyun parkı gibi imkanların bulunduğu Abidin Tantuni’de ebeveynler keyifle tantuni lezzetini doruklarda yaşarken, çocuklar da oyun parkında eğlenceli vakit geçirebilir. Merkezi bir lokasyona sahip olan Abidin Tantuni’ye hem toplu taşımayla hem de özel araçlarla kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ BİLGİ:
2019 Nişanlık Modelleri Bu Yıl Cıvıl Cıvıl

Mersin’in en iyi tantunicisi ünvanını kazanan Abidin Tantuni’yi ziyaret ederek daha önce yaşamadığınız bir lezzet deneyimi yaşayabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak için http://www.abidintantuni.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı