Oyun

Merakla Beklenen Oyun FIFA 18 Hakkında Her şey!

Futbol oyunu denilince akla gelen ilk oyunlardan biri olan FIFA’nın yeni sürümü olan, FIFA 18 hakkında şimdiye kadar çıkan bilgileri bir arada sizlere sunuyoruz. Bu bilgi yazımızda sizlerin sorduğu; FIFA 18 nasıl olacak? ve FIFA 18 ne zaman çıkacak? sorularına cevap bulacağız.

 Merakla Beklenen Oyun FIFA 18 Hakkında Her şey!

Merakla beklenen FIFA 18 için bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Oyunun yapımcısı olan EA Sports tarafından bizlere sunulacak olan yapım nasıl olacak? Diğer önemli ve en çok sorulan sorulardan biri de FIFA 18 ne zaman çıkacak? Bu sorularının hepsine cevap vermeye çalışacağız.

Dilerseniz, Ronaldo’lu FIFA 18 Tanıtım Videosu ile başlayalım:

FIFA 18 hakkında bilinen bütün bilgiler;

FIFA 18  bu yıl ,diğer futbol oyunlarına göre en çok merak edilen oyun. Çünkü bir önceki sürümü olan FIFA 17 ile geçen yıl yenilenen grafik motoru oluşturmuştu. Oyunun fanatikleri tarafından çok beğenilen bu özellik geliştirmesi sayesinde yeni sürümü heyecanla bekleniyordu.

DICE tarafından üretilen FrostbiteEngine’e geçen seri, bu yıl zincirlerini koparmayı amaçlıyor.

FIFA 18 Nasıl Olacak? (video)

Oku:   2018 Fifa Dünya Kupası Ne Zaman Başlıyor ? Hangi Kanalda İzlenecek?

Yapım hakkında ilk kapıyı aralayan ise EA CEO‘su Andrew Wilson oldu. Journey, yani hikaye modunu anlatan Wilson, yeni oyun ile bizleri çok daha geniş ve detaylı bir Yolculuk modu bekleyecek. Böylece FIFA 18 ile birlikte Alex Hunter‘ın merakla beklenen hikayesi de ikinci sezona kavuşuyor.

 Merakla Beklenen Oyun FIFA 18 Hakkında Her şey!

FIFA 18 özellikleri
Oyunun en güzel yaptığı şeylerden biri de elbette karakterlere verilen muhteşem özen olarak göze çarpıyor. Geçtiğimiz yıl Frostbite Engine‘e geçen yapım, şimdi tüm kartlarını oynuyor. Belli başı yıldız oyuncular gerçekçi yüz ifadelerinin dışında, saha içerisindeki davranışları, pozisyonlara verdikleri olağan tepkilerle oyunun içerisinde yer alacaklar.

FIFA 18 ne zaman çıkacak?
FIFA 18 çıkış tarihi de en çok merak edilen soruların başında geliyor. Video içerisinde anlattık ama yazılı olarak görmek isteyenleri de bilgilendirelim. Sevilen futbol oyunu, rakibi olarak PES 2018 ile yakın tarihlerde bizlerle olacak.  Oyun için eğer erteleme olmazsa, çıkış tarihi 29 Eylül 2017 olarak belirlendi.

FIFA 17 riskleri biraz azaltmış ve geçtiğimiz yıl çıkan versiyona çok daha yakın bir oynanış ile bizleri karşılamıştı. Bu kez büyük değişimler bizleri bekliyor.

Oku:   House of Gamers Nedir?

 Merakla Beklenen Oyun FIFA 18 Hakkında Her şey!

Tüm bunların dışında özellikle FIFA 18 Ultimate Team tarafında yenilikler bekleniyor. Bu yeniliklerden en önemlisi ise oyuncularda ciddi gecikme problemleri yaşadıkları için, oyunun çok daha rekabetçi bir hal alması için kurulu sunucu (Dedicated Server) sistemine geçilebilir.

EA Sports ve Almanya Futbol Federasyonu arasında imzalanan anlaşmaya göre FIFA 18’e eklenecek ilk yeni lig belli oldu. Görünüşe göre FIFA 18’e eklenen ilk yeni lig, Alman 3. Ligi olacak.

Oyunu oynamamış olan hayranlar içinse geçtiğimiz günlerde çok güzel bir video yayımlandı. Yayınlanan bu video ile birlikte FIFA 18’in bir maçından tam 20 dakikalık oyun görüntüsü izleyebilirsiniz. Eğer yapımı çıkmadan önce denemek istiyorsanız da Ağustos ayının sonlarında yapılacak olan demo versiyonu beklemeniz gerekiyor.

Böyle bir sisteme geçildiği takdirde, ülkemizde de FIFA 18 sunucuları açılabilecek ve oyunu online bir şekilde oynamak çok daha problemsiz bir hale gelecek.

Diğer bir güzel gelişme ise FIFA 17 ile rüştünü ispat eden ve potansiyelini ortaya koyan The Journey, yani Yolculuk isim ki tek kişilik senaryo modu oluyor. Alex Hunter‘ın hikayesi kaldığı yerden, ikinci sezonu ile devam edecek. Anlatılanlara göre, bu kez oyun içi etkileşim iyice arttırılmış durumda.

Oku:   CS:GO En Pahalı 3 Envanter

 Merakla Beklenen Oyun FIFA 18 Hakkında Her şey!

FIFA 18 fiyatı ne olacak ?
Son olarak, FIFA 18 satın almak içinse artık doğru zaman geldi. FIFA 18 PC, PlayStation, Xbox ve Nintendo Switch için ön siparişe sunuldu. FIFA 18 fiyatı ise özellikle konsol tarafında biraz tuzlu görünüyor. FIFA 18 Ronaldo Edition PS4 üzerinde 309 TL gibi bir ücrete sahip.

Oyunu konsolla birlikte satın almak isteyen içinse özel paketler hazırlanmış durumda. Bu özel paketlerde PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro ile birlikte FIFA 18 de beraber verilecek.

İşte oyunun tüm sürümleri için detaylı fiyat listesi:

PlayStation 4 – PS4

  • Standart sürüm: 342 TL
  • Ronaldo sürümü: 432 TL
  • Legacy sürümü: 297 TL

Xbox One – XOne

  • Standart sürüm: 342 TL
  • Ronaldo sürümü: 432 TL
  • Legacy sürümü: 297 TL

FIFA 18 PC fiyatı: 297 TL

Kaynak: Shifhdelete

İnternet Satışlarınızı Arttıracak 10 Öneri

Etiketler
 Dodo VPN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi

Kapalı
Kapalı