Meme Büyütme Fiyatları

meme buyutme fiyatlari

Meme büyütme ameliyatı, göğüs bölgesi istediğinden küçük olan ve hacim olarak büyütmek ya da şekillendirmek isteyen kişilerin yaptıracağı bir estetik operasyondur. İşlemin en önemli odak noktası kişide meme boyunun vücuduyla orantılı hale gelmesini sağlamaktır. Göğüs boyundan memnun olmayan hastalar  bu ameliyatla istedikleri sonuçları alabilirler. Meme büyütme fiyatları da ameliyatın türü, yapılacak ek işlemler gibi farklı unsurlara göre değişiklik gösterir.

Türkiye’de estetik operasyonlarda en sık tercih edilen seçenekler arasındadır. Çünkü ülkemizde kadınlarda göğüs bölgesinde sarkma orta yaşlardan itibaren sık görülen bir durumdur. Bu yüzden meme büyütme ameliyatı çok sık tercih edilir. Farklı yöntemlerle meme bölgesi istenen hacme getirilebilir. Bazı milletlere mensup kişilerde coğrafi özellikler fiziki özellikleri de etkiler.  Bu yüzden bazı bölgelerde meme büyütme operasyonları daha çok talep görüyor.

Meme büyütme ameliyatı farklı unsurlara göre değişiyor. Dolgu, yağ enjeksiyonu, protez gibi yöntemlerle göğüs büyütme işlemleri yapılabilir.

Bkz: https://altanyucetas.com/meme-buyutme-fiyatlari/

Meme büyütme ameliyatı kimler için uygundur?

Meme büyütme ameliyatı kadınların göğüslerinden memnun olmaması sebebiyle tercih üzerine yapılır. Ancak bazı durumlarda bu operasyonun yapılması zorunlu olabilir. Meme estetiğinin bozulması ameliyatın genel nedenleri arasındadır. Çeşitli nedenlerle meme estetiği sonradan bozulan ya da doğuştan bir sorunu olanlar meme büyütme ameliyatı yaptırabilir.

İlerleyen yaşa bağlı olarak kadınlarda meme bölgesinin sıkı yapısında bozulma sık rastlanan bir durumdur.  Genellikle 30 yaşından sonra bağ dokuda zayıflama ve yerçekimi gibi etmenler memelerde sarkmalara yol açabilir. Geniş hacimli memelere sahip kişilerde sarkma oranı daha fazla olur. Sarkma şikayetlerini ortadan kaldırmak için meme büyütme ameliyatı yapılabilir.

Memelerinin hacminden memnun olmayan her kadın meme büyütme ameliyatı yaptırabilir. Estetik kaygılarla ülkemizde yoğun olarak gerçekleştirilen bir ameliyat türüdür. Tek ya da iki göğüste gelişim sorunları olması durumunda da meme büyütme estetiği tercih edilebilir.

Meme büyütme fiyatları neye göre belirlenir?

Meme büyütme fiyatları birçok unsura göre değişiyor. Bu durumlar şöyle sıralanabilir;

  • Lokasyon ve sağlık kuruluşu: Her şehirde ve lokasyonda estetik operasyonların fiyat politikası farklıdır. Ayrıca sağlık kuruluşları da kendilerine has bir fiyat uygulamasına sahiptir. Popüler lokasyonlar daha yüksek tutarlı olur.
  • Malzeme ve ekipman markası: Meme büyütme ameliyatlarında başarıyı malzeme ve ekipman önemli ölçüde etkiler. Tüm ekipman ve malzemeler yurtdışından geldiği için markalar da fiyatlar üzerinde belirleyicidir.
  • Hastanede kalma süresi: Hasta genel anestezi altında ameliyata girerse en az 1 gün hastanede misafir edilebilir. Gecelik ücret  ameliyat fiyatlarını da etkiler.
  • Anestezi türü: Ameliyatlar lokal veya genel anestezi altında yapılabiliyor. Uygulanan anestezi türüne bağlı hastanın hastanede kalma süresi değişiklik gösterir.
  • Silikon takmada silikon türü ve markası: Kalıcı bir meme boyu isteyenler için silikon da yöntemlerden biridir. Silikonun türü ve markası da meme büyütme fiyatları üzerinde etkilidir.
  • Ek işlemler: Meme büyütme ameliyatı sırasında ek operasyonlar da yapılabilir. Göğüs dikleştirme ya da farklı operasyonlar işin içine girdiğinde bütçe de değişiklik gösterecektir.

Meme büyütme ameliyatı türleri

Meme büyütme ameliyatı hastanın şikayetlerine ve diğer unsurlara göre değişiklik gösteriyor.  Bu süreçte doktorun önerisi ve hastanın talepleri yöntemin belirlenmesinde etkilidir. Meme büyütmede kullanılan ameliyat yöntemleri şöyledir;

  1. Yağ enjeksiyonu

Meme büyütme estetiği için en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Bu yöntemle memeler hacim olarak istenen dolgunluğa ulaşabilir.  Vücudun başka bir bölgesinden alınan yağ göğüs bölgesine aktarılır. Enjekte edilecek yağ miktarı meme büyütme fiyatları üzerinde etkili olur.

  1. Dolgu enjeksiyonu

Hastalarda kendi vücutlarından alınan yağ enjeksiyonu dışında dolgu maddeleriyle de enjeksiyonu yapılabilir. Bu işlemde sentetik bir dolgudan elde edilen maddeler bölgeye eklenir. Bu işlemde tamamen doğal bir görünüm yakalanabilir. Farklı dolgu maddeleriyle bu işlem gerçekleştirilebilir.

  1. Silikon (Protez)

Meme büyütme operasyonlarında dolgu ve yağ enjeksiyonu dışında kalıcı bir yöntem olarak silikon da tercih edilebilir. Bu işlemde istediğiniz boyutlarda göğüslere sahip olabilirsiniz. Bu işlemde meme dokusunun altına istenen büyüklükte yapay malzeme uygulanabilir. Hastanın taleplerine göre farklı silikon türleri kullanılabilir.

Protez yönteminde istenen büyüklükte göğüsler ortaya çıkabilir. Son derece pratik bir yöntemdir ve kalıcı olduğu için sıklıkla tercih edilir. Hastanın taleplerine göre damla silikon, yuvarlak silikon gibi farklı türler uygulanabilir. Meme büyütme fiyatları silikon türüne göre de değişiklik gösterir.

Hastanın talepleri ve mevcut durumuna göre istenen yöntemlerden bir tanesi ile göğüs büyütme işlemleri konforlu bir şekilde yapılabilir.

Meme Büyütme Fiyatları Nedir?

Meme büyütme ameliyatı için farklı teknikler uygulanır. Genellikle yağ enjeksiyonu ve dolgu enjeksiyonu fiyatları birbirine yakındır. Ancak bu yöntemlerle protez yani silikon yöntemi arasında fiyat farkları vardır. Silikon yönteminde protezin türü ve markası da fiyat farklılıklarının oluşmasında etkilidir.

Sağlık kuruluşları Sağlık Bakanlığı yönetmeliğine bağlı olarak meme büyütme fiyatları hakkında net bir tutar paylaşamıyor. Ayrıca ameliyatlar kişiye özel planlandığı için net fiyat bilgisi için öncelikle bir muayene gerekiyor. Yapılan muayene ve hasta talepleri sonrasında kişiye özel ameliyat planlanır ve meme büyütme fiyat bilgisi net olarak verilebilir.

Meme büyütme işlemlerinde aynı zamanda yapılacak ek işlemler varsa fiyat değişiklik gösterebilir. Bu yüzden yöntem sayısı arttıkça fiyat da değişiklik gösterecektir. Meme büyütme fiyatları için bir sağlık kuruluşuna başvurulabilir.

Op. Dr. Altan Yücetaş

altan yucetas

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu