Meme Büyütme Ameliyatlarında En Son Teknolojiler Kullanılıyor

Göğüsleri istediklerinden daha küçük ölçülere sahip olan kadınlar tarafından büyük ilgi gören meme büyütme ameliyatları yalnızca ülkemizde değil dünya genelinde de en sık yapılan estetik ameliyatlardan biridir. Tıp alanında yaşanan gelişmeler sayesinde meme büyütme ameliyatları çok kolay ve konforlu bir şekilde uygulanabilmektedir.

meme kucultme estetigi

Meme büyütme operasyonlarını genellikle vücutlarına oranla daha küçük göğüs ölçülerine sahip olan kadınlar tercih etmektedir. Göğüslerin normalden küçük olması doğuştan gelen bir durum olabileceği gibi hamilelik ve emzirme sonrası oluşan hacim kaybından da kaynaklanabilir. Bununla birlikte memeler arasında asimetrik bir görünüm bulunması durumunda sorunun çözümlenebilmesi için de meme büyütme estetiği ameliyatı tercih edilebilmektedir.

Meme büyütme estetiği operasyonları herhangi bir tıbbi zorunluluk söz konusu olmadığı sürece gelişme çağı devam ettiği için 18 yaşının altındaki kişilere uygulanmaz.

Meme Büyütme Ameliyatında Farklı Teknikler Uygulanabilir

Meme büyütme estetiği ameliyatında 4-5 mm’lik kesiler açılır. Bu kesilerden silikon protezler meme dokusunun ya da göğüs kafesinin önünde bulunan kasın altına yerleştirilir. Meme büyütme estetiği operasyonlarında sıklıkla göğüs altı kesisi kullanılmakta olup bu yöntemde iz göğsün altında görünmeyen bir yerde kalır. Meme estetiği operasyonlarında diğer bir giriş noktası olarak da meme başı çevresi kullanılmaktadır. Meme başının çevresindeki kahverengi areola dokusunun çok geniş olduğu kişilerde, bu alanın küçültülmesi bir avantaj haline de gelebilmektedir.

Meme estetiği operasyonundan önce hasta ile doktor arasında detaylı görüşmeler yapılır ve muayene süreci tamamlanır. Buna göre uygulanacak olan operasyonun detayları doktor tarafından belirlenir. Bu kararın verilmesinde kişinin anatomik yapısının yanı sıra derinin elastikiyeti ve benzeri faktörler  de etkili olur. Meme büyütme estetiği ameliyatlarından önce, hastanın operasyondan sonra sahip olacağı göğüs boyutlarının belirlenirken hastanın isteği kadar göğüs kafesinin genişliği de belirleyici bir rol oynar.

Meme büyütme operasyonundan önce hastanın meme dokusunun bittiği alt noktadan göğüs kafesinin çapı ölçülür. Bu ölçüm ile hastanın mevcut durumda kullanmakta olduğu sütyen bedeni tespit edilir. Bunun dışında hastanın göğüs ucundan geçecek şekilde bir çap ölçümü daha yapılır. Bu iki ölçüm arasındaki fark ile memenin kap ölçüsü bulunur. Meme büyütme ameliyatlarında ise büyütülen bu kap genişliğidir.

Meme büyütme estetiği operasyonlarında kullanılan protezler içeriklerine, boyutlarına, yüzeylerine ve şekillerine göre bazı sınıflandırmalara tabidirler. Protezlerin içeriği koheziv silikon jel, serum fizyolojik ya da her ikisinin bir kombinasyonu şeklinde olabilir. İçerik olarak her iki materyal kullanılmış olsa bile protezlerin dış çeperleri daima silikon materyal kullanılarak yapılır.

Silikon protezler şekillerine göre ise yuvarlak ya da damla protez olarak sınıflandırılırlar. Yuvarlak protezler genellikle göğsün üst kısmını yani dekolte bölgesini çok daha iyi bir şekilde doldurmaları nedeniyle tercih edilirler. Damla protezler ise alt kısımları daha dolgun olup alt polde daha doğal bir görüntü sağlamaları nedeniyle kullanılırlar. Protezlerin dış yüzeyleri ise düzgün yüzeyli ya da pürtüklü olarak isimlendirilirler. Protezlerin boyutlarına göre isimlendirilmesinde hem hacim hem de cc cinsi kullanılır. Ayrıca protezin en uç noktası ile tabanı arasındaki mesafeye göre alçak, orta ya da yüksek profil olarak da adlandırılabilirler.

Meme büyütme estetiği ameliyatından sonra bebek sahibi olan kadınlar emzirme sürecinde herhangi bir sorun yaşamazlar. Silikon doğru ve uygun şekilde yerleştirildiğinde herhangi bir rahatsızlığa neden olmamasının yanı sıra süt kanallarında da herhangi bir sorun yaşanmaz.

Meme Küçültme Ameliyatı İle Yaşam Kalitenizi Yükseltebilirsiniz

Memenin normalde olması gerekenden daha büyük ya da daha sarkık olması kadınlarda fiziksel ve psikolojik açıdan rahatsızlıklara sebep olabilir. Aynı zamanda baş, bel, sırt ve boyun bölgesinde ağrılara da yol açabilir. Meme alt bölgesinde dermatite bağlı kaşıntı, kötü koku, meme dokusunun fazlalığına bağlı olarak omuzlarda sütyen basısı gibi istenmeyen durumlarla da karşılaşılabilir. Hasta özelinde belirlenen cerrahi tekniklerin kullanılması ile yapılan meme küçültme ameliyatları kadınların yaşam kalitesi üzerinde son derece belirgin fiziksel ve psikolojik faydalar sağlayabilmektedir.

Meme; yağ, deri, meme dokusu ve bağ dokularından oluşmakta olup bölgedeki yağ komponenti kilo alınıp verilmesinden büyük ölçüde etkilenir. Genel anestezi altında gerçekleştirilen meme küçültme estetiği operasyonları 1-3 saat aralığında sürmektedir. Çoğunlukla hastanın kas dokusunun korunması ile yapılan meme küçültme estetiği operasyonları ağrısız bir ameliyat olarak oluşabilir. Ancak basit ağrı kesicilerin kullanılarak giderilebilir.

Meme estetiği ameliyatlarının başarısı ve hasta memnuniyetinin en üst düzeyde oluşabilmesi için  en önemli etkenin doktorun tecrübesi ve alanındaki uzmanlığı olduğu kolaylıkla söylenebilir. Op.Dr.Evren İşçi Kliniği’nin uzman kadrosu, alanında deneyimli isimlerden oluşmakta olup başarı oranı yüksek operasyonları ile sektörün önde isimleri arasında yer almaktadırlar.

Hastalar ile operasyonlardan önce ve sonra açık bir iletişim kurulmaya özen gösterilmesi Op.Dr.Evren İşçi Kliniği’nin vazgeçilmez prensipleri arasında yer almaktadır. Hastalar ile yapılan görüşmeler sonucunda beklentilerinin ve ihtiyaçlarının en iyi şekilde anlaşılmasına özen gösterilmekte ve hastanın operasyondan beklentilerinin gerçekçi olmaması durumunda en doğru yönlendirmeler yapılarak kendilerine en doğru çözümler sunmaya dayalı bir hizmet anlayışı benimsenmektedir.

Detaylı bilgi almak için : https://drevrenisci.com/

Bir cevap yazın

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Başa dön tuşu