Gezi Rehberi

Marmaris Tekne Turları

Marmaris tekne turlarına katılacak olan bireyler saat sabah 09:30’da konakladıkları tesislerden transfer araçları ile ücretsiz olarak alınırlar. Tüm katılımcılar teknelere ulaştıktan sonra tur başlar. Teknelerin tümü 2 veya 3 katlı teknelerdir. Bu teknelerin giriş katında yemek ve içecek servisi yapılırken üst katlarında güneşlenmeniz üzere şezlonglar bulunmaktadır. İlk durağa doğru yapılan yolculuk yaklaşık olarak 30 dakika sürer. Tur kapsamında Marmaris’in güzel koylarına ve plajlarına geziler düzenlenir.

 Marmaris Tekne Turları

Marmaris tekne turlarında ilk durak genellikle Akvaryum Koyu’dur. Bu koyda yaklaşık olarak 30 dakika mola verilir. Katılımcıların taleplerine göre bir bölgede belirlenen süreden daha uzun süre beklenilebilmesi mümkündür. Tur teknelerinde sizlere acil durumlarda hizmet verebilecek olan sağlık görevlileri ve cankurtaranlar yer almaktadır.

Marmaris Tekne Turu, Marmaris çevresinde bulunan doğal güzellikleri keşfetmek isteyenler için ideal etkinliktir. Koy ve plajlarda verilen molalarda katılımcılar yüzebilir ve güneşlenebilirler. Mola bitiminden 5 dakika öncesinde tüm katılımcıların tekne içerisine geri dönmeleri gerekmektedir. Tur teknelerinde gün boyunca müzik yayını mevcuttur. Teknenin Akvaryum Koyu sonrasındaki durağı Fosforlu Mağara’dır. Bu mağara hakkında sizlere gerekli bilgileri verecek rehberler bulunmaktadır. Tarihi mekanlara yapılan turlarda da rehberler sizlere eşlik edeceklerdir. Fosforlu Mağara’da 10-25 dakika arasında mola verilmektedir.

Herkes fotoğraf çektikten sonra – Kumlubük koyu ziyaret edilir bu esnada yemek molasıda verilir. Yemek sonrasında tekne bir sonraki durağına doğru yola çıkar. 3. Durak çoğu tekne turunda Amos koyudur. Amos’da verilen 1 saatlik molanın ilk kısmında yüzmek isteyen bireyler için süre tanınır. Diğer saatlerde ise yemek yemek üzere ara verilir. Yemek yeme işlemi tamamlandıktan sonra Turunç Kasabası’na yanaşılır.

Turunç Kasabası’nda gezmek ve hediyelik eşyalar satın almak isteyenlere gereken süre tanınır. Bu molanın da bitmesi ile tekne son yüzme molasının verileceği Yeşil Koyu’na doğru yola çıkar. Bu bölgede yaklaşık olarak 30 dakika mola verilir. Mola bitimi ile tekne İçmeler ve Marmaris sahilleri önünden geçerek Marmaris limanına doğru yol alır.

Konaklama yaptığınız otele tur firması tarafından ulaştırılırsınız. Tur firmaları sizleri konakladığınız tesislerden teslim alacak ve tur sonrasında sizleri konaklamakta olduğunuz tesislere bırakacaktır. Marmaris’i ilk defa ziyaret edenler ve nereyi gezmesi gerektiği konusunda herhangi bir bilgisi olmayan turistler için Marmaris tekne turları ideal programa sahiptirler. Hemen hemen her plaj ve limanda tekne turu düzenlemekte olan firmaların teknelerine rastlamak mümkündür. Bu sebeple tekne turu yapmak isteyenler tur firmalarını bulmak konusunda herhangi bir zorluk çekmezler. Sizlere verilen tur programlarından dilediğiniz tur çeşidini seçebilmeniz mümkündür.

 

Marmaris ve çevresi hakkında daha fazla bilgi almak için tr.marmaris.info web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi

Close
Close