instagram takipçi satın al
İnternet

Markalar İçin SEO Ajansı Seçme Rehberi

Eğer bir markaya sahipseniz veya bir markanın dijital pazarlama ile ilgili yetkilisi konumunda çalışıyorsanız dijital ajanslara aşinasınız demektir. Çünkü her markanın özellikle 2017 yılına geldiğimiz şu dönemde mutlaka internet üzerinden ulaşılabilir olması hatta satış kanallarından birisi olarak dijital mecraları kullanması gerekir. İşte bu mecralara SEO Ajansı aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Bu ihtiyacı karşılamak içinse her markanın bünyesinde dijital alanda çalışan uzmanlardan oluşan bir kadrosu olması pek mümkün değildir. Çünkü dijitalle ilgili her işte uzman bir kadro kurmak aşırı zor ve maliyetli bir iştir. Kurulsa bile bu uzmanları denetleyecek ve yönetecek bilgi seviyesine sahip bir yetkilinin markanın kurumsal tarafında bulunması oldukça istisnai bir durum olacaktır. Sonuç olarak başta SEO ajansları olmak üzere tüm dijital ajanslar dış kaynak olsa da markalar için en hızlı, kolay ve verimli seçenektir.

Arama motoru optimizasyonu yani SEO bunun en başarılı örneklerindedir. Her markanın bünyesinde bir SEO uzmanı barındırma gibi imkânı olamayacağı için dijital pazarlamanın en verimli kanalı olan SEO ile yatırım getirisi elde etmenin yolu internetteki işini bir SEO ajansı bünyesindeki uzmanlara teslim etmesidir. Bir SEO ajansının arama motorlarında markanızla ilgili arama yapan potansiyel müşterilerinize sitenizi ilk sıralara taşıyarak ulaşılabilir kılması gerekir. Bu başta Google olmak üzere tüm arama motorlarının sıralama faktörlerini bilen bir ekibe ihtiyaç duyulması anlamına gelmektedir.

Markalar İçin SEO Ajansı Seçme Rehberi

En İyi SEO Ajansını Nasıl Seçerim?

Öncelikle bir SEO ajansından ne beklediğinizi iyi analiz etmeniz gerekiyor. Markanıza ait bir web siteniz varsa potansiyel müşterileri web sitenize çekerek daha fazla satış yapmak istersiniz.  Aynı zamanda mevcut müşterilerinizin de markanıza daha kolay ulaşmasını sağlayarak müşteri memnuniyetini, markaya olan bağlılıklarını veya marka bilinirliğini de arttırmak gerektiğini bilirsiniz. Tüm alternatiflerde yapmanız gereken tek şey web sitenizi ilgili anahtar kelimelerde mümkün olan en kısa sürede en doğal, kalıcı ve etkili çalışmalarla ilk sıralara taşıyacak bir SEO ajansı seçmektir.

İşte anlaşacağınız SEO ajansına sormanız ve mantıklı cevaplar almanız gereken yazarken https://www.motionb.com/ sayfasından da faydalandığımız en temel sorular:

SEO Ajansı Teknik SEO konusunda iyi mi?

Web sitenize çalışma yapacak olan SEO ajansının Google’ın teknik sıralama faktörlerini iyi bilmesi ve web sitenizin eksiklerini size en iyi şekilde bildirebilmesi gerekiyor. Böylece teknik geliştirmeleri yazılım ekibinize veya yazılım için çalıştığınız ajansa verimli bir şekilde aktarabilirsiniz.

Ajans site-içi SEO geliştirmeleri yapıyor mu?

Google’ın en çok önem verdiği faktörlerin başında site-içi seo düzenlemeleri gelmektedir. Örneğin sitenin dahili bağlantılarının optimize edilmesi ve her sayfanın kendisine özgü başlığı, açıklaması ve içeriği olması gerekir. Ayrıca web sitesindeki görseller açılış hızını yavaşlatıyorsa SEO ajansının bunları bir şekilde halletmesi önemli bir konudur.

Site-dışı yani backlink konusunda uzman bir SEO ajansı mı?

Markalar İçin SEO Ajansı Seçme Rehberi

SEO’da site-içi çalışmalar ile gelinebilecek sıralama kısıtlıdır çünkü işin içerisinde backlink yani referans bağlantılar girdiği zaman rekabet kızışıyor demektir. İşte SEO’nun belki de en önemli aşaması olan backlink inşasını iyi yapabilen bir ajans seçmeniz çok önemli.

Bir SEO ajansı ile daha fazla bilgi edinmek için bu makaleyi yazarken faydalandığımız Motionb.com sitesini ziyaret edebilir hatta bir form doldurarak ücretsiz SEO analizi talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı