Manzaralı Villa Tipleri Nelerdir?

Kiralık villalar, ülkemiz turizmi için lokomotif görevi görmektedir. Özellikle dünyadan binlerce kişi, Türkiye’nin farklı coğrafi bölgelerindeki doğal ve tarihi güzelliklere daha yakından tanık olmak için villa kiralama seçeneğini tercih ediyor. Son yıllarda popüler bir konaklama seçeneği olan kiralık villalar ise, kendi içinde pek çok farklı sınıfa sahip. Manzaralı villa tipleri, kiralık villa seçenekleri arasında en dikkat çekeni. Peki manzaralı villa tipleri neler? Manzaralı villalar, kendi içinde kaç gruba ayrılıyorlar? Firmaların yerli ve yabancı turistlere sundukları kiralık villa seçeneklerinden söz ettikten sonra, manzaralı villa tiplerini yakından inceleyeceğiz.

kalkan villa antalya

Kiralık Villa Tipleri Nelerdir?

Farklı turist ve ziyaretçi profillerine göre, günümüzde firmalar pek çok farklı kiralık villa seçenekleri sunmaktadırlar. Genellikle bu farklı tipteki villalar, Antalya’nın en fazla turist çeken beldelerinde bulunmaktadır. Antalya’da bulunan Kalkan ve Kaş, bu ilçelerin başında gelmektedir. Xanthos, Letoon, Patara ve Pirha Antik Kentlerine ek olarak Kaputaş Plajı, Likya Yürüyüş Yolu gibi Antalya’nın dikkat çeken noktalarına yakınlığı ile dikkat çeken ilçeler, farklı kiralık villa seçenekleri açısından zengindir.

Kiralık villa seçeneklerinin konaklama hizmetini seçen turist profillerinin bütçesine, sayısına, evcil hayvan sahibi olup – olmamalarına göre çeşitlendiğini söylemek mümkün. Bununla beraber villaların çeşitli özellikleri de farklı tipte kiralık villaların bir seçenek olarak sunulmasını sağlamıştır. Bunlar arasında doğa manzaralı villalar, deniz manzaralı kiralık villalar, korunaklı muhafazakâr villalar, balayı villaları ve evcil hayvanlı aileler için uygun villalar gelmektedir.

Manzaralı villalar, özellikle akşam saatlerinde sizlere eşsiz bir Antalya Manzarası sunmaları ile meşhurdurlar. Temelde manzaralı villaların iki ana gruba ayrıldıklarını söyleyebiliriz. Deniz manzaralı villalar kadar, doğa manzaralı villalar da özellikle dinlendirici bir atmosfer sunmaları ile meşhurdurlar.

Kiralık Villa Seçeneklerinin Diğer Özellikleri

Kiralık villalar, pek çok isimle anılırlar. Çoğunluğu Antalya’nın belli ilçelerinde bulunduklarından bu tip villalar için Kalkan Villa veya Kaş Villa tabiri de sıklıkla kullanılır. Bununla birlikte tercih edeceğiniz kiralık villalar lüks iç dekorasyonları, korunaklı bahçe şezlongları ile sizlerin kendinizi evinizde hissetmeniz için tasarlanmışlardır. Eğer siz de Antalya’nın tadını çıkarırken aynı zamanda kendinizi evinizde hissedebileceğiniz bir villa arıyorsanız, kiralık villaları bir konaklama şekli olarak düşünebilirsiniz.

Kaynak: https://kalkanvilla.org/

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu