”hosting”
”Roket

Liposuctionda En Mükemmeli Yakalamak İçin

”Forex”

Liposuction Nedir? Op.Dr. Leyla Arvas’a sorduk

İlk olarak Liposuction’ı kavrayalım; Liposuction vücudun çeşitli bölgelerinden istenmeyen yağ fazlalıklarını almak için kullanılan estetik cerrahi prosedürdür. Kullanılan insizyon milimetriktir ve bu insizyona kanül adı verilen dar, içi boş bir metal tüp yerleştirilir. Kanül ise yağın çıkarılmasına izin veren ve bir toplama kabına aktaran bir vakum kaynağına bağlı olarak çalışır. Bu yağın çıkarılması vücudunuzun kontürlerini şekillendirmek için tasarlanmıştır.

Yeni teknoloji, yağın parçalanması ve daha verimli bir şekilde çıkarılmasını sağlamak adına ultrason desteği ile geliştirildi. Ultrason cilt altı doku ve kaslara daha saygılı, zarar vermeden işlem gerçekleştirmeyi sağladı bu sayede sonuçlar mükemmele yakın hale geldi. İşte bu mükemmele biz Vaser Liposuction teknolojisi diyoruz.

Üretim Yönetiminde Dia Yazılım ERP Danışmanlığı

Liposuctionda En Mükemmeli Yakalamak İçin

Vaser Liposuction ile Tanışalım

İLGİLİ İÇERİKLER

Yüksek ultrason enerjisi sayesinde Vaser Liposuction daha etkili konsept ile harmanlamış ve geleneksel liposuction’a yenilikçi bir alternatiftir. Ultrason enerjisi yağ için “yağ dokusunu özgür bırakıyor”, yani sinirleri, kan damarlarını ve kasları yalnız bırakarak sadece yağı hedefliyor. Bu sayede diğer dokulara zarar vermeden, hastalar geleneksel liposakşından daha az rahatsızlık hisseder ve daha pürüzsüz sonuçlar elde ederler. Ultrason enerjisi sayesinde üretilen ısı, hedeflenen faydayı yani doku sıkıştırmasını sağlar. Ultrason yağla temas ettiğinde yağı sıvılaştırır ve yağı geri kalan kısımdan ayırır. Bunu “daha yumuşak ve daha verimli” bir liposuction şekli olarak düşünün.

Vaser Liposuction’ın Avantajlarını Op.Dr Leyla Arvas şöyle ifade ediyor:

VASER sistemi ile çok daha ince kanüller kullanarak,  yüzeysel, orta ve derin olan ayrı katmanlardaki yağı kolaylıkla hedeflenebiliyor. Kontür oluştururken, önemli olan ne kadar yağ alındığı değil, geride bıraktığı sonucun güzel, etkileyici ve başarılı olması. Bu nedenle, cildin münferit katmanlarındaki yağları, sadece “hacim azaltma” mantığından öte, daha hassas ve estetik olarak hedefleyerek, kas tanımına ulaşılabilecek şekilde çıkarıyoruz.

Vaser Liposuction sistemi kullanılarak çıkarılan yağlar daha canlıdır. Başka bir deyişle, kalça ve göğüsler gibi hacimsel olarak ihtiyaç olan alanlarda vücuda geri yerleştirilebilir. Transfer edilen yağlar, kaslara daha fazla hacim vermek için pektoral, deltoid ve pazı kaslarına bile enjeksiyon edilebilir ve bu işleme de Vaser Hi-Def adı verilir. Kası daha güçlü yapmaz, fakat vücudun daha kaslı görünmesini sağlayabilir.

Liposuction İçin İdeal Adaylar Kimlerdir?

İdeal aday sağlıklı, aşırı kilolu olmayan fakat bölgesel birikme yaşayan kişilerdir. Genellikle bu adaylar diyet veya egzersize cevap vermeyen inatçı bölgelerinden şikayetçilerdir. Cilt kalitesinin de çok önemli olduğunu unutmamak gerekir, eğer sarkma problemiyle başbaşa kaldıysanız çözümünü  germe operasyonlarının Liposuction ile kombinlenebilir.

Liposuction Diğer Operasyonlar ile Birleştirilebilir mi?

Bu prosedür tek başına veya diğer kozmetik cerrahi prosedürlerle kombinasyon halinde gerçekleştirilebilir. En çok kombine edilen vakaların başında liposuction’ı abodominoplasti yani karın germe ameliyatı ile birleştirmek geliyor. Liposuction abdominal cildi inceltir ve şekillendirirken abdominoplasti yani abdominal kasları sıkılaştırır ve fazla cildi ortadan kaldırır. Sonuç şekillendirilmiş ve estetik bir karındır. Vücudun cilt altında fazla yağ içeren hemen hemen her kısmı liposakşın ile güvenli bir şekilde tedavi edebilir ve birçok operasyonla kombinlenebilir. Ne kadar yağın güvenle çıkarılabileceğini belirlemek için kişisel bir konsültasyon gereklidir.

Op. Dr. Leyla Arvas ameliyat gününüzün nasıl geçeceğini şöyle özetliyor:

İşlem alanı ile doğru orantılı olarak hastanede veya klinik ortamında genel anestezi ve ya sedasyon yardımıyla gerçekleşen işlem günü ameliyathaneye girmeden önce, ayakta dururken sorunlu alanları cilt işaretleyicileri ile işaretliyoruz. Münferit bölgelerden ne kadar yağ alınacağının belirlenmesinde ve eğer yapılacaksa yağ transferi yapılacak bölgelerin de belirlenmesi sonrasında, sizi ameliyathaneye alıyoruz. Anestezi uzmanı yardımıyla anestezi almaya başlayacaksınız: sedasyon veya genel anestezi. İşaretlenen bölgelerden Liposuction işlemi gerçekleşir . Liposuction yapılan bölgenin büyüklüğüne göre bazı bölgelere 3-10 gün boyunca kalabilecek direnler yerleştirilebilir. Direnler fazla sıvıyı boşaltmaya yardımcı olur ve iyileşmeniz için geçecek süreyi hızlandırır. Ameliyat sonrası şişliği azaltmak için özel korseniz giydirilir. Taburcu edilmeye hazır olduğunuzda, size sözlü ve yazılı talimatlar verilecektir.

Liposuction Kalıcılığını Korumak İçin!

Sağlıklı bir diyet ve egzersiz yaparak sonuçlarınızı uzun süre koruyabilirsiniz. Önemli bir konu ise; çıkarılan yağın vücudun diğer bölgelerine gittiğine inanılıyor bu tamamen bir efsane! Alınan yağ hücreleri sonsuza dek yok olmuyor ve zamanla çoğalmıyor. Ancak, düzgün beslenmez iseniz büyüyebiliyorlar! Doğru beslenme ve egzersizin sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmenin sonuçlarınızı gelecek yıllar boyunca korumak için çok önemli olduğunu unutmayın.

Liposuction’ın Fiyatı Nedir?

Maliyet, tedavi edilecek alanların miktarına ve ayrıca çıkarılması beklenen yağ miktarına göre değişecektir. Kesin bir fiyat teklifi vermek için kişisel bir konsültasyon gereklidir. Op.Dr.Leyla ARVAS’a muayene olmak için İstanbul Nişantaşında bulunan Quartz Poliklinik +90 212 241 46 24 nolu telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu