Güzellik&Makyaj

Lazer Epilasyon Hakkında Bilgiler

Lazer epilasyon her ne kadar korkutucu ve acı verici gibi görülsede aksine çok kolay ve ağrısız, acısız geçen bir ameliyat türüdür. Ameliyat demek bile güçtür aslında. Çünkü Lazer Epilasyonlar aslında birer operasyondur. Ufak bir operasyon. Yarım ila bir buçuk saat arasında değişen operasyonlar ile kısa sürede net sonuç alabilirsiniz.

Lazer epilasyon operasyonunda başarı elde etmek için, sonuca hızlı ve güvenilir ulaşmak için hedeftir. Bu nedenden dolayı farklı lazer araçları üretilmiştir, üretilmektedir. Bu lazer araçlarından birisi de diode lazerdir. Diode lazerler 810 nm dalga boyutundaki lazerlere verilen addır. Diode lazerlerin dalga boyutu oldukça uzundur. Bu özellik ile koyu cilt tiplerindeki müşterilerin başarılı bir şekilde kullanımı sağlanır.

Lazer Epilasyon; Alexandrite Lazer, Diode Lazer, Foto Epilasyon olarak 3′e ayrılır. Foto epilasyon yönteminde lazer kullanılmasa da bu gruba girer. Çünkü lazer epilasyon yöntemlerini içinde barındırır. Lazer epilasyonda temel amaç epilasyon operasyonlarını kısa sürede ve ağrısız yapmaktır. Yani tüm amaç hastalara kolaylık sağlanmasıdır.
Kadınlar kadar erkeklerin de son yıllarda büyük rağbet gösterdiği lazer epilasyon için en uygun işlem dönemleri sonbahar ve kış aylarıdır. Bahar dönemi ve yaz aylarında özellikle tatil dönemleri için rahat vakit geçirebilmek adına lazer epilasyona başvurmaktadır. Bununla birlikte uzun sürmeyen ağrısız geçen seanslara düzenli katılmak da oldukça önemlidir.
Ankara’da lazer epilasyon ile ilgili daha fazla bilgi ve bir uzman görüşü almak için Çukurambar’da olan Dr. Fulya Tezel’den bilgi alabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Hakkında Bilgiler

Sizin İçin Önerilen

Bir yorum

  1. Merhaba yüzde yüz cöxümmü acaba merak ediyorum kac seansta biter geri cikmagibi bi durum olurmu bbitişi karantimşa cvp larsan cok mutlu olurum

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı