Kültür ve SanatYabancı Kadın Ünlüler

La Casa De Papel’in ‘İstanbul’ isimli karakteri Nesrin Cavadzade mi olacak?

Gerek senaryosu gerekse müziği ile dünya çapında büyük ses getiren ‘La Casa De Papel’ dizisi geçtiğimiz sezon sonunda, yeni sezonda “İstanbul” adında yeni bir karakter olacağını duyurmuştu. “İstanbul” karakterinin Türk bir oyuncu olup olmayacağı konusunda bir çok tahmin olsa da kim olduğu kesin olarak bilinmiyordu. Bildiğiniz üzere Burak Yeter ‘La Casa De Papel’ dizisinin yeni jenerik müziğini hazırladı, bunun üzerine başarılı Türk oyuncularımızdan Nesrin Cavadzade dizi için görüşmeye çağırıldı. Nesrin Cavadzade geçen hafta Londra’ya giderek görüşmeyi gerçekleştirdi, şuan seçmelerin sonuçlanmasını beklemekte. Ekibe alınırsa İstanbul kod adına sahip bir Türk kızını oynayacak.

La Casa De Papel'in'İstanbul' isimli karakteri Nesrin Cavadzade mi olacak?

Nesrin Cavadzade‘nin menajeri Selin Kök tarafından yapılan açıklamada ilk görüşmenin gayet olumlu geçtiği söylendi. Açıklamanın tamamı şu şekilde:

İLGİLİ BİLGİ:
Lorde

“Çıkan bazı haberler doğru, görüşmeler sürüyor. İlk görüşmeden olumlu sonuç çıktı. Bir görüşme daha yapılacak. Nesrin Hanım 4-5 dil bilen bir oyuncu, bu onu daha da farklı kılıyor. Canlandıralacak karakterle ilgili şimdilik bir bilgi vermem doğru olmaz. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz sene İspanyol yapımı “El Desentierro” adlı sinema filminde kamera karşısına geçti ve performansıyla dikkatleri üzerine çekti. Tercih edilmesinde önemli farktörlerden biri de bu olsa gerek…” (Habertürk)

La Casa De Papel'in'İstanbul' isimli karakteri Nesrin Cavadzade mi olacak?

Nesrin Cavadzade kimdir?

Nesrin Cavadzade hepimizin bildiği, izlediği bir çok dizide rol almış aslen Azerbaycan asıllı bir türk oyuncu. Nesrin Cavadzade Bakü’de doğmuş ve 11 yaşında Türkiye’ye gelmiştir.

Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümü mezunu olan Nesrin Cavdazade, mezun olduktan 2 yıl sonra oyunculuk üzerine dersler almış ve sonrasında “Yersi Yurtsuz” dizisinde başrol olarak televizyon dünyasına adım atmıştır. Yersiz Yurtsuz dizisinin hemen ardından Cemal Şan’ın “Dilber’in Sekiz Günü” dizisinde başrol oynayarak Erzurum, Bursa ve Ankara Film Festivallerinde “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerine layık görüldü. Yer aldığı çoğu rolden alnının akıyla çıkmış ve bir çok övgüyle karşılaşmıştır.

İLGİLİ BİLGİ:
Chloë Grace Moretz

Günümüzde özellikle sosyal medyadaki paylaşımlarıyla gündemde olan Nesrin Cavadzade, özellikle çalışmalarını televizyon değil de sinema sektöründe geliştirmek istediğini belirtmiş ve istediği başarıya da ulaşmıştır.

Son zamanların en popüler Netflix orijinal dizilerinden olan ‘La Casa De Papel’ kendine çok geniş bir hayran kitlesi edindi. Netflix global ve Türkiye hesaplarından dizinin hayranlarına 3’üncü sezonun 2019 yılında hayranlarıyla buluşacağını açıkladı.

 

İçeriğimizi Değerlendirin!Kaynak
Hürriyet
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı