Ekonomi

Kripto Para Dünyası

Kripto para bildiğimiz para birimlerinden farklı olarak dijital bir para sistemidir. Bitcoin kripto paraların atası sayılır. İlk kez 2009 yılında Satoshi Nakamoto tarafından ortaya çıkarılmıştır. Günümüzde Bitcoin haricinde yüzlerce farklı kripto para kullanılmaktadır. Bunlara alternatif kripto para adı verilmektedir. Aslında altcoin kavramı da buradaki alternatif kripto para teriminden gelmektedir. Altcoin de Bitcoin gibi şifrelenmiş kripto para birimidir. Fakat altcoin genel bir ifadedir. Bitcoin’den sonra ortaya çıkan yüzlerce alternatif kripto para birimini ifade etmektedir. İlk altcoinpara birimi Namecoin’dir ve 2011 yılında ortaya çıkmıştır.

Kripto Para Dünyası

Kripto Para Sistemleri Nasıl Çalışır?

Kripto para sistemleri blockchain adı verilen bir veri tabanı üzerinden çalışmaktadır. Bu sistemin en önemli özelliği sizden çıkan bilginin karşı tarafa ulaşana kadar hiçbir şekilde ele geçirilememesidir. Bu nedenle kripto para ticaretine çok büyük katkı sağlamaktadır. Altcoinlerde kullanılan blockchain sisteminde madenci denilen kişiler altcoin kazanabilmek için her türlü bilgi akşını ve işlemi sağlamaktadırlar.

Neden Altcoin?

Bitcoin üretmek için çok profesyonel cihazlara ihtiyaç duyulmaktadır. Altcoinler ise evde kullanılan kişisel bilgisayarlarda bile üretilebilmektedir. Ayrıca altcoinler hem daha ucuz hem de gelecek vaat eden kripto para birimleridir. Bu nedenle yatırımcılar altcoinlere yönelmişlerdir.

Tüm Altcoin Haberleri ve Analizler Burada

Sizlere kripto para dünyasından kısaca bilgi verdik. Altcoinler hakkında güncel haberleri ve yapılan analizleri sizlere ulaştıran altcoinci.net “Hangi altcoin değerleniyor? Hangi altcoine yatırım yapmalıyız?” gibi sorularınızın cevabını da sizlere sunmaktadır. Onlarca altcoine ait analiz ve yatırım bilgisi sitemizde bulunmakta olup, her gün yayınlanan güncel altcoin haberleri ve anlık altcoinpiyasa bilgisi ile hizmetinizdeyiz. Sizde altcoinlere yatırım yapıyor veya yatırım yapmak istiyorsanız altcoin haberlerimizi ve analizlerimizi takip etmelisiniz. Tüm altcoin haberleri için altcoinci.net!

Sizin İçin Önerilen

Bir Cevap Yazın

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı