Ekonomi

Kredi Kartı Borcu Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Banka ile ilişkimiz yaşamımız boyunca olmak zorunda . En azından maaşımızın yattığı bir bankamız var. Ya da para transferlerini gerçekleştirdiğimiz bir bankamız olacak. Söz konusu para ise muhakkak banka ile ilişkimiz vardır. Hal böyleyken, banka ile ilgili sorunlarımızda olması hiç kuşkusuz ülkemizde tuhaf değildir. Kullanılan kredinin veya kullanılan kredi kartlarımızın , ödemesiyle ilgili sorunları bankacılık nezdinde sorun yaratabilir. Bu durumun en kötü haliyle evimize , iş yerimize, maaşımıza kadar uzanan haciz yolları açılabilir. Gündemde olan kredi kartı yapılandırması aslında, bankaların hizmetinde her zaman olan bir hizmettir. Sadece bu dönemde daha fazla imtiyaz gösterilmekte.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Borcunu Nasıl Yapılandırırım ?

Maaşımızda fazla harcıyor ve giderimizi kontrol edemiyorsak, durum kötüye doğru gitmek üzeredir. Bu yüzden varsa, kredi ödemelerimizi ve kredi kart ödemelerimizi düzenli şekilde ödememiz gerekiyor. Yaşamımızı buna göre düzenlememiz gerek artık. Durum daha kötüye gitmeden önceliklerimizi belirlememiz gerek. Dönüşü olmayan ve ödenmesi gereken kredimizi ödemek zorundayız. Daha sonrasında ise faturalarımızı ve alışverişlerimizi nakit yerine kredi kartına ödeyerek oradan harcayabiliriz . Bu sayede kredi kartına olan borcumuzu ödemiş oluruz ve harcamalarımızı da buradan yaparız.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Peki bu şekilde giderken gelirimiz daha azalıyor ve giderlerimiz daha fazla oluyorsa , gelirimiz artsa da giderlerimizi karşılamıyorsa,  kredi kartımıza olan bu plan artık tutmamaya başlayacak. Çünkü yatırıyor ve kullanıyoruz. Borcumuz minimum ödeniyor. Gelir azaldıkça veya gilderler çoğaldıkça asgarisi daha çok olmaya başlıyor. Sonra ödeyemiyor duruma geliyoruz. Bir kısmını ödeyebilsek de tamamını ödeyemediğimiz için bir ay gecikiyor ve ardında diğer ay geliyor.

İLGİLİ BİLGİ:
Dünyanın En Az Vergi Alan 10 Ülkesi

Kredi Kartı Borcu Yapılandırması için ben mi aramalıyım?

Kredi Kartı Borcu Yapılandırması Nasıl Yapılır?

İkinci aydan sonra banka aramaya başlıyor. Artık o da anlıyor bizim ödeyemeyeceğimizi. Bize teklif sunuyor. -Kredi kartı yapılandırmasını yapmak ister misiniz? diye. Buradaki kilit nokta artık bu duruma kadar geldiysek kesinlikle biz aramayalım. Onlar bizi arasın. Daha iyi fırsatarla geleceklerdir . Çünkü paralarını geri isteyeceklerdir. Sizin ödemeniz için en uygun taksitlere böleceklerdir. Ama faizleri ise oldukça yüksek olacaktır.

Şu sıralar (2019 Şubat) , devletin çıkardığı yasayla vakıfbank ve ziraat bankası borç yapılandırmasıyla ilgili vatandaşlara kredi yardımı yapmaktadır. Belli şartlarla birlikte ,maaş bordronuz, TC kimliğinizle bu bankalara gidip uygun faizlerle kredi kartı yapılandırması için kredi kullanımı yapılıyor.

Bu bilgiyi de vermeden geçemeyelim dedim .

Kredi kartının yapılandırmasından sonra , kredi kartınızın kullanıma kapatılması işlemi yapılmıyor. Duruma göre bazı bankalar yapıyor .Ama bir çoğu bunu yapmıyor. Bu yüzden aitdat alıyor ve yine borçlanmaya devam ediyorsunuz.

Kredi Kartı Yapılandırması Kredi Notumu Düşürür mü?

Evet . Kredi notunuzu bu durum oldukça olumsuz etkiliyor.

Ancak daha fazla bankacılık işlemleri ; kredi yapılandırması ve kredi kartı yapılandırmasıyla ilgili teknik ve detaylı bilgi isterseniz,  kaynağımız olan paradefteri.com‘a bakabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı