hosting

Kredi Hesaplama

Hangikredi kredi hesaplama aracı tamamen ücretsiz biçimde kullanabileceğiniz çevrimiçi bir hizmettir. Kredi hesaplama sihirbazında bankaların güncel faiz oranları yer alır. Kredi hesaplama yaparken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar vardır.

Kredi Hesaplama

Faiz Oranı Hesaplama

Kredi hesaplamanın ana unsurlarından bir tanesi faiz oranlarıdır. İlk etapta tüketiciler, kredi başvurusu yapmadan önce faiz oranlarına bakmaktadırlar. Faiz oranları aylık ödeyeceğiniz miktarı belirleyen ana unsurdur. Bu nedenle son derece önemlidir.

İLGİLİ İÇERİKLER

Vade Belirleme

Vade, geri ödemeyi etkileyen önemli unsurlar arasındadır. Vade ne kadar uzun olursa faiz oranı da aynı şekilde artar. Bu nedenle vadeyi ihtiyaç dışında uzatmamakta fayda var. Özellikle konut kredilerinde vade son derece önem arz ediyor.

Kredi Türüne Karar Vermek

Kredi seçerken kredi türüne göre karar vermek önemlidir. Eğitim kredisi, sağlık kredisi, tatil kredisi vb. gibi kredilerin farklı ödeme koşulları bulunur. Bu nedenle size en uygun krediyi bulup seçmeniz önemlidir. Kredi seçmeden önce iyi bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.

Yıllık Maliyet Oranı

Yıllık maliyet oranı, ödeyeceğiniz tüm maliyet tutarlarını içerisinde barındırır. Çekeceğiniz kredinin toplamda size ne kadara mal olacağını gösterir.

Konut Kredisi Hesaplamasında Maliyet Kalemleri Nelerdir?

Konut kredisi hesaplanırken sadece faiz oranını ve vade süresini hesaplayarak hareket etmek hatalı olacaktır. Bunlara ilave olarak DASK ve ekspertiz ücretleri de kredi masraflarının içerisinde yer alır. Dosya masrafı kredi masraflarından bir tanesidir. Çekilen kredi tutarının binde beşine eş değerdir. Kredi masraflarından bir diğeri de ekspertiz ücretidir. Satın almak istediğiniz gayrimenkulün değeri, banka tarafından görevlendirilecek olan bir ekspertiz tarafından belirlenecektir. Bu değerlendirme sonucunda da çekeceğiz kredi belirlenir.

DASK ise doğal afet sigortasıdır. Konut kredisinde zorunludur. Hayat sigortası da ilave masraflardan bir tanesidir. Hayat sigortası genellikle yüksek miktardaki kredilerde istenir.

İhtiyaç Kredisi Hesaplamasında Nelere Dikkat Etmeli?

İhtiyaç kredisi hesaplaması yaparken, sadece faiz oranlarına ve vade sürelerine takılıp kalmamak gerekir. Hesaplama yaparken dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta da dosya masraflarıdır. Geri ödeme miktarınıza dosya masrafları ve sigorta ücretleri de eklenir. Bu nedenle hesaplama yaparken bu noktalara dikkat etmelisiniz. Yine dikkat etmeniz gereken diğer nokta da yıllık maliyet oranıdır.

Hangikredi kredi hesaplama aracını kullanarak ödeme miktarınızı öğrenebilirsiniz.

Kredi Hesaplama Avantajları Nelerdir?

Hangikredi kredi hesaplama aracıyla tüm bankaların listesini görebilirsiniz. Tek bir işlemle bankaların faiz oranlarını, dosya masraflarını, vade sürelerini ve nihayetinde ödeyeceğiniz miktarı kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bunlarla birlikte kefil durumunu, bankaların özellikleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Sitemizde kredi için nelerin gerektiğini kolaylıkla görebilirsiniz. Kredi oranlarını, ibraz etmeniz gereken belgeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kredi için gerekli olan tüm bilgiler Hangikredi’de mevcuttur. Hangikredi’ye göz atmadan kredi başvurusunda bulunmamanızı tavsiye ederiz.

Kredi Hesaplama Ne İşe Yarar?

Kredi hesaplama sayesinde, çekeceğiniz kredi hakkında daha sağlıklı biçimde fikir sahibi olabilirsiniz. Bankaları karşılaştırıp, en avantajlı krediyi hangi bankadan çekebileceğiniz öğrenebilirsiniz. Faiz oranlarını ve vade sürelerini görüp, sizi zorlamayacak bir ödeme planına göre hareket edebilirsiniz. Üstelik bunları banka banka gezmeye gerek kalmadan tek tıkla yapma şansına sahipsiniz.

Kredi Hesaplama Formülü

Kredi tutarınız bir formülle belirlenmektedir. Formülde en belirleyici etken kredi notunuzdur. Kredi notunuz ne kadar yüksekse kredi alma ihtimaliniz o kadar artar. Gelir durumunuz da kredi almanızda belirleyici bir faktördür. Kredi taksitleriniz ise aylık gelirinizin %50’sini geçemez. Bu durum kanunen sabittir.

Banka Faiz Oranları

Faiz oranları bankadan bankaya farklılık gösterir. Faiz oranınızın belirlenmesinde vade süresinin de son derece önemli bir rolü vardır. Bu nedenle vade seçimini dikkatle yapmanız gerekir. Bankaların faiz oranları değişken olsa da belirli bir aralıkta kalma mecburiyetindedirler. Faiz oranları Merkez Bankası tarafından belirlenir.

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu