Kozaklı Otelleri ve Termal Otellerde Pandemi Süreci

Nevşehir’in önemli bölgelerinden biri olan Kozaklı metal sanayi ve tekstilin önemli üreticilerinden biri olmasıyla birlikte turizm sektörü içinde önemli bölgeler içerisinde yer almaktadır.

 Kozaklı Otelleri ve Termal Otellerde Pandemi Süreci

Covid-19 virüsünün ülkemizde ve tüm dünyada artmasıyla beraber bir çok sektör olmak üzere turizm sektörü ve Kozaklı Otelleri de etkilendi. Pandemi sürecinin başlangıcında ve sonrasında yapılan kısıtlamaları ve hizmet durumlarını inceledik.

Covid sürecinde mart ayından bu yana sıkı tedbirler doğrultusunda hizmet veren Kozaklı otelleri tedbiri elden bırakmıyor. Kozaklı otelleri bu süreçte kısıtlı misafir kapasitesi ve yüksek hijyen koşullarıyla hizmet vermektedir. Ortak alanlar sosyal mesafe koşulları dikkate alınarak yeniden düzenlendi. Otel girişlerinde hes kodu zorunlu hale getirildi. Bölgedeki bazı oteller sürecin gidişatından kaynaklı hizmete kapalı. Sağlık ve kültür turizmi açısından oldukça talep gören Kozaklı otelleri yurt içi ve yurt dışı misafirlerini özenle ağırlıyor ancak geçtiğimiz mart ayından bu yana sakin bir sezon yaşanıyor. Bu durumun Türkiye genelindeki tüm termal otellerde aynı olduğu gözleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Benin Nerede, Benin'de Ne Yapılabilir?

Yaz başlarında, salgının etkisinin azalmasıyla beraber turizm sektörü de biraz olsun hareketlenmişti. Özellikle misafirler termal otellerde tercihlerini daha hassas yapmaya başladılar. Hijyen konusuna oldukça önem veren misafirler, termal otellerin salgın sonrası aldıkları tedbirlerle alakalı ayrıntılı bilgi alarak rezervasyon yaptırmayı tercih ediyorlar.

Süreç böylesine zor olunca, hem misafirler hem Kozaklı otelleri ve termal oteller karşılıklı olarak güvende olmak istiyorlar. İşte bu noktada otellerin hijyen standartlarını belirleyen ve belgeleyen bir program geliştirildi. Güvenli Turizm Sertifikası olarak adlandırılan program sayesinde otellerin salgın için aldığı önlemler denetleniyor, uygun görülmeleri durumunda sertifika veriliyor.

Salgın döneminde internet alışverişi daha da fazlalaşıyor. Kozaklı Otelleri ve termal Otellere yapılan rezervasyonlarda da misafirler öncelikli olarak internet üzerinden işlemlerini hızlıca yapmayı tercih ediyorlar. Otelfiyat.com da bu alanda marka bilinirliğini artırmak amacıyla sürekli teknolojik yatırımları yaparak web portalının daha kolay ve ulaşabilir olmasını hedefliyor.

Otelfiyat.com‘un iş birliği içinde olduğu Kozaklı otelleri ve termal oteller bulunmakta olup, her birinin Covid-19 salgını sonrası aldığı önlemler ayrıntılı olarak belirtilmektedir. Ayrıca yine çağrı merkeziyle iletişime geçen misafirler otellerle alakalı merak ettikleri sorularının cevaplarını alabiliyorlar. Hem istediğiniz kriterlere göre hem de istediğiniz fiyat aralığındaki otelleri kolaylıkla bulabilir, %40 varan indirimlerle rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu