Hayvanlar Alemi

Köpek Sahiplenmek İsteyenler İçin 10 Bilgi

Birçok kişi evcil hayvan almak istediğinde kendisini direk pet shop’lara atıyor. Oysa ki buralarda satılan kedi, köpek gibi hayvanlar vaktinden önce ailelerinden ayırılıp buraya alınıyor ve gerekli besinlerini alamayıp hastalığa daha el verişli oluyorlar. Bu sebeple kedi, köpek gibi evcil bir hayvan beslemek isteyenlere satın almak yerine sahiplenmesini öneriyoruz.

Köpek Sahiplenmek İsteyenler İçin 10 Bilgi

 

Köpek Sahiplenmek İsteyenler Bunlara Dikkat;

 

Köpek sahiplenmek isteyen kişilerin öncelikle kendilerinin buna hazır olup olmadığına karar vermeleri gerekir. Bir süre eğlencesini alıp da daha sonra sahipsiz bir şekilde sokağa atılan çok fazla evcil hayvan bulunmakta. Köpekler çok daha hisli hayvanlar oldukları için bu durum başta sağlıkları olmak üzere her yönden kendilerini etkilemektedir.

 

Sahiplenmek istediğiniz köpeğin nasıl olduğuna karar vermelisiniz. Örneğin bir pug mu satın almak istiyorsunuz yoksa rottweiller mı buna net bir şekilde karar vermelisiniz?

 

Sahiplenerek satın almak istediğiniz köpeğinizin cinsine karar verdiyseniz artık bu konu hakkında daha detaylı araştırmalara girmeye başlayabilirsiniz. Öncelikle size önerimiz bu köpek cinsinin bakımını araştırıp tüm bunlarla ilgilenip ilgilenemeyeceğinize bakmanızdır. Eğer bakabileceğinize inanıyorsanız o halde hemen sahiplenmek için gerekli olan bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

 

Satılık pug, satılık rottweiler yada satılık köpek gibi internet aramaları ile araştırmalarınıza başlayabilirsiniz. Çünkü sahiplenerek satış yapan kişiler satılık yavru köpeklerini daha çok internet üzerinden bizlere sunuyorlar.

 

Şunu da belirtmeliyiz ki sahiplenmek yolu ile satılan köpekler daha çok küçük oluyorlar, çünkü bu kişiler kendi köpeklerinin yavrularını annelerinden kopma zamanları geldiği vakitte satışa koyuyorlar. Bu sebeple bu tarz sahiplenerek köpek sahibi olmak satın alarak almaktan çok daha iyidir.

 

Sosyal medya hesaplarından köpek sahiplendirme, satılık köpek sayfalarını da takibe alabilirsiniz. Bu sayede hem genel bir araştırma yapabilirsiniz hem de kendinize en yakın yerde bulunan ailenin yanına giderek istediğiniz pug ya da rottweiller yahut da daha farklı bir cins köpeği sahiplenerek satın alabilirsiniz.

 

Sahiplenerek alacak olduğunuz bu köpeklerin eski sahipleri tarafından her türlü bakımdan geçirildiğini de asla unutmamalısınız. Bu köpekler idrar, dışkı, kan gibi testlerden geçirilip size gerekli evrakları gösterilerek hatta çoğu zaman teslim edilerek verilir.

 

Sahiplenerek satın alma konusunda bir yere daha başvuru yapma şansınız olduğunu da dile getirelim. Bazı siteler sizin gibi sahiplenmek isteyen kişileri yavrularına sahip arayan diğer kişiler ile görüştürme olanağı sağlıyor. Önce sosyal medya üzerinden gerekli yazışmalar ve görüşmeler tamamlanıp ardından da sahiplenme işlemine yöneliniliyor.

 

Bu tarz siteler ülkemizde çok yaygın olmamakla birlikte son zamanlarda evcil hayvanların değeri ve önemi arttığı için ufak ufak çoğalmaya başladı. Bu sebeple bu tarz sitelerden de köpek sahiplenmek için faydalanabilirsiniz.

Benzer Bir Bilgi:   Yaz Aylarında Evcil Hayvan Bakımı İçin İpuçları

Bir Cevap Yazın

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi

Kapalı
Kapalı