Hayvanlar Alemi

Köpek Maması Nasıl Olmalıdır?

Dünyadaki en sadık hayvan olarak bilinen köpekler çok farklı türlerde olabilmektedir. Bazı köpek türlerinin boyutu insan boyu kadar olabilirken bazılarının tür özelliği sayesinde en fazla bir el kadar büyüklüğü olmakta ve daha fazla da büyümemektedir.

Çeşitli köpek türleri kendi türlerinin özelliklerini yansıtırken bulundukları ortam ve yaşadıkları alandaki beslenme şekillerinden de etkilenmektedirler. Örneğin et yiyen köpeklerin tamamında aynı eti aynı iştahla yememe durumu o köpeğin mamaya alışkanlığı ile ilgilidir. Özellikle evde beslenen köpekler kesinlikle etin çiğ hali ile beslenmemeli ve köpek maması ürünlerine alıştırılmalıdır.

Seçimlerde kurutulmuş et ve kemik içerikli mamalar seçilmesi de önemli bir ayrıntı olacaktır.
Pro Plan Köpek Maması Kullanım Oranı
Köpek mamaları çok fazla besleyiciliği olan mamalardır. Bu mamaları seçerken öncelikle köpeğinizi tanıyarak onun türüne göre bir seçim yapmanız gereklidir. Ama köpeğinizin boyutu ve yaşıtı da beslenmesi konusunda çok önemidir. Bazı köpeklerin zayıf olması onların türleri gereği gereklidir ve bu köpekler kilo aldıkça özelliklerinden uzaklaşmaktadır.

Bir pug köpeği günlük 2 mama kabı dolusu mama yerken pitbull köpekler uzun süre beslenmeden de yaşayabilmektedir. Her paketinin arkasında kullanım detayları bulunan Pro Plan Köpek Maması ürünlerinden alarak köpeğinize yüksek protein ve besin değerleri olan bir mama verirken siz de en kısa yoldan mamanın kullanım yollarını öğrenmiş olacaksınız.
Hills Köpek Maması Farkı

Köpeklerin vücutları daha sıkı ve oldukça kas yüklüdür. Çünkü köpeklerin hareketli olması ve yapı gereği atik olmaları bunu gerekli kılmaktadır. Köpek beslenirken eğitilirken ve diğer tüm günlük yaşam içerisinde yediği her şey yapacağı işin önüne geçebilecek ya da onu daha fazla işe adapte edecektir. Örneğin köpeklerin çok yüksek proteinli gıdalar ile beslenmesi gerekir ki hareketli ve eğitimli olsun. Bu nedenle yüksek protein barındıran Hills köpek mamasıürünlerinden köpeğinize uygun olanı seçerek uzun süre köpeğinize düzenli bir beslenme programı uygulayabilirsiniz.

Bunun yanında yeni doğmuş köpekler için de süt ile ıslatılan mama türleri bulunmakta daha kolay tüketmeleri de sağlanmaktadır.

Bir Cevap Yazın

Close