Teknoloji

Kodak Yeni Bir Akıllı Telefon İle Kullanıcıların Karşısına Çıktı

Kodak denilince akla ilk gelen kelimeler film, fotoğrafçılık, resimler, kameralar gibi kelimelerdir. Hatta biraz daha negatif düşünüldüğünde “iflas” kelimesi bile akla gelebilir. Ancak pek çok insanın aklına “akıllı telefon” kelimeleri gelmez.

 Kodak Yeni Bir Akıllı Telefon İle Kullanıcıların Karşısına Çıktı

 

Ancak yine de Eastman Kodak, İngiliz Bullitt Group ile ortaklaşa olarak, Amerika Birleşik Devletleri’nde Kodak Ektra isimli akıllı telefonunu satışa çıkardı. Geçtiğimiz yıllarda Avrupalı tüketicilere başlangıçta sevkıyatı başlatan Android tabanlı kamera odaklı akıllı telefonun 399.99 dolar fiyat etiketine sahip Amerikan sürümü ortaya çıktı. Cihaz geçen Ocak ayında CES fuarında sergilenmişti.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Kodak’ın yeni akıllı telefonu fotoğraflarla ilgili özelliklere odaklanmış durumda. Telefon en yeni iPhone’lar ve Samsung Galaxy telefonlar gibi üst düzey telefonlara göre kamera yönünden pek avantaj sağlamıyor. Ancak yine de kamera üst düzey bir performans sergilemeyi başarıyor.

Akıllı Telefonun Özellikleri

Telefonun ekranı 5 inç büyüklüğünde 1080 x 1920 piksel çözünürlüğünde ekranı bulunuyor. Telefonda 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Cihazın dahili depolama kapasitesi kart aracılığı ile daha da arttırılabiliyor. Telefona 2.3 GHz hızında Helio X20 işlemci güç veriyor. Telefonda 3000 mAh batarya kapasitesi bulunuyor ve telefonun yeteri kadar açık kalmasını sağlıyor. Batarya telefon ile bütünleşik olarak geliyor ve çıkartılamıyor. Telefon, 147.80 x 73.35 x 9.69 mm boyutlara sahip. Kodak’ın yeni akıllı telefonu Android 6.0 Marshmallow ile gelecek. Bağlantı özellikleri açısından ise telefonda USB-C 3.0 bulunuyor ve telefona hızlı şarj desteği sağlıyor.

Kodak’ın yeni akıllı telefonu muhteşem kamera performansı ile dikkat çekmeyi başarıyor ve harika fotoğraflar çekmek için yardımcı oluyor. Telefonun ana özelliklerinden birisi ise kesinlikle kamera. Cihazda selfie ve görüntülü görüşme için 13 megapiksel çözünürlüklü ön kamera bulunuyor. Akıllı telefonda arkada ise 21 megapiksel çözünürlüğe sahip kamera bulunuyor.

Dilerseniz Kodak Ektra’nın İnceleme Videolarına Bakabilirsiniz!

Kaynak-1

Kaynak-2

Kaynak-3

En İyi Reklam Alanlarıyla, İşinizi Bir Adım Öne Çıkarın!

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı