hosting
”Star

Kaynak Saç Çeşitleri Nelerdir?

”Forex”

Kadınların vazgeçilmez saç uzatma ve yoğunlaştırma yöntemi olan kaynak saç birden fazla çeşide sahiptir. Kaynak saç çeşitleri sayesinde mutlaka çözüm sağlanıyor, saç istenilen şekilde uzatılıp, daha hacimli hale getirilebiliyor. Atrium Paris Kuaför uzmanları tarafından incelikle uygulanan kaynak saçlar şöyledir:

 Kaynak Saç Çeşitleri Nelerdir?

Halka (boncuk) kaynak: Adından da anlaşılacağı üzere küçük boncuk görünümlü halkaların yardımıyla saç tutamlarının saç diplerine takılmasıyla kullanılan bir kaynak türüdür. Boncuk kaynaklar penseyle saça sıkıştırılarak takılır. Gür saçlarda çok tercih edilen yöntemdir.

Keratin kaynak: Bu yöntemde kaynak saçlar keratin yardımıyla gerçek saçların diplerine tutturulur. Keratin saça zarar vermez, sadece kaynağın saçtaki duruşunu sağlamlaştırır.

İLGİLİ İÇERİKLER

Mikro jel kaynak: Gözle görülemeyecek kadar küçük mikro jeller ile saç tutamlarının saçlara tutturulması işlemidir. Oldukça estetiktir, tüm saçlara uygulanabilir, kullanması konforludur. Mikro jel kaynaklar şeffaf yapıda olduğundan doğal saçla aynı rengi alır ve dikkatle incelenmediği sürece görünmez.

Mikro kapsül: Nano teknoloji örneği olan mikro kapsül kaynak, inceltilmiş ve küçültülmüş kaynak anlamına gelir. Saça takıldığında görünmez. İnce yapılı ve gerçek saçla uyumlu olan rengi sayesinde saçın her tarafına rahatlıkla uygulanabilir.

Mikro nano: Nano teknolojisinin hâkim olduğu mikro nano saç kaynağında, doğal bir malzeme kullanılır. Bir çeşit yapışkan kullanılır. İnce telli, zayıf saçlarda başarılı sonuçlar verir. İyi bir uygulama ile doğal görüntü kazandırır.

Mikro bant: Mikro bant kaynak 3 ila 5 santimlik kesitler halinde saça yapıştırılır. Ancak diğer kaynaklar kadar pratik değildir. Bu kaynak sonrasında saçı taramak zahmetli hale gelir. Kullanım ömrü de diğer kaynak çeşitlerine oranla daha kısadır.

Örgü kaynak: Çıt çıt kaynak da diyebileceğimiz örgü kaynakta, önceden hazırlanmış örgüler saçlara uygun şekilde takılır. Saçların arka kısmı sıkı bir örgüyle örülür.

Tres kaynak: Yine bir çıt çıt kaynak örneği olan tres kaynak, tutamlar halinde saçlara tutturulur. Diğer kaynak saçlara göre kullanması biraz daha zordur. Bu nedenle profesyonelce, iyi bir şekilde saça takılmalıdır.

Kaynak Saçların Kullanım Ömrü

Kaynak saçların kullanım ömrü ortalama 3 aydır. Ancak kaynak saçın bakımı iyi yapılırsa hatta arada uzmana gidip kontrol ve müdahale ettirilirse 6 aya kadar rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle kısa saçlara sahip olan ve saçlarını uzatmaya çalışanlar bu süreci kaynak saçlarla tamamlayabilir, kendini iyi hissedebilir. Atrium Paris Kuaför uzmanlarına göre iyi yapılmış kaynak saçlar uzunca bir süre keyifle kullanılabilir.

En İdeal Kaynak Saç Hangisi?

Birden fazla kaynak saç çeşidi bulunuyor. İlk kez kaynak saç yaptıranlar en iyi kaynak saç hangisi kararsızlığı yaşıyor. En ideal kaynak seçiminde aslında uzman yorumu önemlidir. Atrium Paris Kuaför’ün Saç Uzmanı Bülent Yılmaz, saçın yapısına, yoğunluğuna, saç telinin özelliğine göre en uygun kaynak saçı öneriyor. Profesyonel bir görüş almak ve kaliteli kaynak saç uygulamasından yararlanmak için Atrium Paris Kuaför’ü ziyaret edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Kaş Kaldırma Yöntemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu