Keşfet

Katalog Nasıl Yapılır?

Katalog nedir kısaca isterseniz bir hatırlayalım: Bir kurumun veya kuruluşun , ürettiği malları veya ürettiği ürünleri ,sergileyen /tanıtan ve bunları satış amacıyla düzenlenen listelere denilir. Bu listeler resimli ve metinli veya sadece resimli ve sadece metin içeriklerinden oluşabilir. Peki ya katalog nasıl yapılır? İşte bu sorunun cevabı da bu yazımızda…

Katalog Nasıl Yapılır?

Kataloğun nasıl yapıldığına dair yazımızda, katalog tasarım örnekleri ve bir katalog nasıl tasarlanır ve özellikleri ne olmalıdır üstünde olacak. Dilerseniz , katalog tasarımı nasıl olmalıdır konusundan başlayalım.

Katalog Tasarımı ve Önemi

Katalog tasarımının önemi oldukça fazladır. Çünkü markanızın ilk elden müşterinize ulaşmasına sağlayan katalogların , düzeni veya renkleri kısacası tasarımı sizi temsil eder. Bu sayede müşteri sizin müşteriniz oluverir.

Katalog tasarımında üstüne durulması gereken en büyük unsur , markanızın kurumsal kimliğini müşteriye aktarmak ve akında yer tutmaktır.

Katalog tasarımında en çok ilgi gören tasarımlar genelde , sade ve zengin içerikle hazırlanmış katalog baskıları , müşteriye daha fazla ilgilendiriyor. Bu sayede müşteriler ilgili ürünleri daha fazla göz atmak istiyor. Bu yüzden oldukça bu özelliği kullanmak gerekiyor.

İLGİLİ BİLGİ:
Özel LG Servis 7-24 Hizmetinizde!

Katalog Tasarımıyla ilgili Tüyolar

1. Profesyonel Fotoğraflar Kullan

Müşteriler, sizin müşteriniz olmasını istiyorsanız,  kataloğunuzda yer verdiğiniz ürünlerin fotoğrafları, doğru açıdan çekilmiş ve ışığı iyi almış olması gerekiyor. İlgi çekici fotoğraflar müşterinizle ilk bağı kurmanıza neden olacaktır .

2. Yüksek Kârlı Ürünlere Yer Aç

Bazen en çok ilgi gören ürünleriniz , en çok kar getiren ürünler olmayabilir değil mi? Bu yüzden raporlanıza bakarak , en çok kar getiren ürünleri ön plana çıkarın.

3. Başlıklar ile Dikkat Çek

Satışı yapmaya yönelik dikkat çekici başlıklar kullanmanız gerekir.

4. Daha Fazla Teklif Yap

Buradan anlaşılması gereken şey şudur; daha fazla “indirim ” ve “kampanya” ürünleridir. Çünkü insanlar indirime ve kampanyaya bayılır. Zengini fakiri bu hiç değişmez.

5. Farklı Ol

İLGİLİ BİLGİ:
Devrim Niteliğinde Bir İcat: Araç Takip Sistemleri

Sektörünüzde olan markaların yani rakiplerinizde bir adım öne çıkın. Tasarımlarınız bir başka güzel ve ayırt edici olsun.

6. Abartıya Kaçmayın

Kataloğunuzda çok fazla ürün yerleştireceğim diye abartıya kaçmayın. Bu bir anda , kataloğa bakan kişilerin ilgisinden düşmenize neden olacaktır.

7. Doğru Tasarım Kullan

Doğru tasarımda , pazarlama renkleri ve sektörünüzle ilgili tasarım metodlarını kullanın . Uzun ömürleri katalog baskısını tercih edin. Katalog basımında daha kaliteli metaryelleri tercih ederek ve doğru tasarımı kullanarak , daha fazla kişiye erişebilirsiniz.

8. Pratik Ol

Kataloğunda;  adres, telefon numarası, web sitesi, e-posta adresi, mağaza konumu, çalışma saatleri gibi iletişim bilgileri kalabalık görünmeden sade ve basit bir şekilde bulunmalı. Buna ek olarak , sipariş metodlar ve nakliye imkanları gibi pratik bilgileri de aktarıyor olmanız gerekir.

İLGİLİ BİLGİ:
Sem Akademi sertifika programları

Bonus:

Bizim önerimiz katalog baskısında rakiplerinde her zaman bir adım önde olan brosur.com.tr  ‘dir. Eğer katolog baskısı ile işiniz olursa bizden söylemesi.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı