Karre Cities Elektrik Anahtarlarını Keşfedin!

Elektrik anahtarı, devreyi açıp kapamaya yarayan devre elemanlarına verilen isimdir. Bu elektrik anahtarı kullanımı ile yaşam alanlarını ışıklandırma imkanı sağlanmaktadır. Elektrik anahtarları bulunduğu yere ve işlevine göre birçok çeşit ve modelde üretilen devre elemanlarıdır.

 Karre Cities Elektrik Anahtarlarını Keşfedin!

Elektrik anahtarı, iki temel görevi yerine getirir. Bunlardan birincisi, elektrik devrelerindeki akımı kesme, ikincisi ise elektrik akımını yönünü bir iletkenden başka bir iletkene doğru değiştirmesini sağlamaktır.

Elektrik anahtarları yapıları ve kullanımları bakımından üçe ayrılır; bunlardan birincisi olan adi anahtarlar, tek bir lamba grubunu kapatılmasını sağlayan elektrik anahtarı türüdür. İkincisi ise komütatör anahtarlardır. Bu komütatör modelleri ise iki lambanın ya da iki lamba grubunun kapatılmasını sağlayan çiftli elektrik anahtarı türü olarak görülür. Üçüncü elektrik anahtarı türü ise vaviyen anahtar olarak adlandırılır. Bu anahtar çeşidi de bir lambanın ya da lamba grubunun iki yerden açılıp kapanmasını sağlayan anahtar türleridir.

İLGİLİ İÇERİKLER

Başka cihazların çalışması için gerekli enerjiyi aktarmaya yarayan devre elemanlarına da elektrik prizi adı verilir. Bu elektrik prizleri grup priz halinde kullanılarak daha çok cihazın aynı anda enerji almasına olanak sağlar.

Elektrik Anahtarları ve Elektrik Prizleri Karre Cities ile Renkleniyor!

Elektrik anahtarları ve prizler genellikle beyaz renkte tekdüze kullanılan devre elemanlarıdır. Yaşam alanında oluşturulan tarz ne olursa olsun bu devre elemanları bu tarzlara ortak olamıyor ve sıradan görüntüleriyle varlıklarını sürdürüyorlar.

Hem yaşanılan mekana canlılık getirmek hem de bu devre elemanlarını tekdüze görüntüsünden kurtarmak için elektrik anahtarı ve priz sektörü lideri Viko, Karre Cities serisini üretti.

Viko’nun Karre Cities serisinde en dikkat çekici tasarımlar İstanbul konseptli tasarımlar oluyor. İstiklal Caddesi, Kız Kulesi ve Ortaköy tasarımları ile elektrik anahtarı, priz ve komütatör modelleri bambaşka bir havaya bürünerek yaşam alanlarına canlılık katıyor.

Karre Style, devre elemanlarına sadece İstanbul ruhunu değil, dünyanın birçok öneml kentinin dokusunu da işliyor. Londra, New york , Paris ve Venedik gibi dünyanın sembol olmuş şehirlerinin dokusu Viko ile elektrik anahtarlarına taşınıyor.

En ucuz priz ve elektrik anahtarı modellerini en kaliteli halde tasarlayan Viko Karre Cities serisi ile yaşam alanlarını renklendirmek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu