instagram takipçi satın al

Kanada’da Dil Eğitimi Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Yurt dışında akademik eğitim ya da dil eğitimi almak isteyenler için Kanada hem güçlü hem de gayet ekonomik bir seçenek oluyor. Güçlü bir seçenek olmasının nedeni Kanada dil okulu programı çerçevesinde genel İngilizce, yoğun İngilizce, iş İngilizcesi ve sınavlara hazırlık kursları seçeneklerinin olmasıdır. Ekonomik bir seçenek olmasının nedeni ise para biriminin Kanada Doları (CAD) olmasıdır. Bu durumda kur farkı ekonominize olumlu bir yansıma yapıyor.

Kanada’da eğitim almak isteyenlerin mutlaka bilmesi gerekenleri sizler için derledik. Birlikte gözden geçirmeye başlayalım mı?

  • IELTS ya da TOEFL gerekmeden istediğiniz bölüme girme şansını bu ülkede elde edebilirsiniz. Elbette hangi kursa gittiğiniz gibi birkaç faktör bu şansı yakalamanız noktasında belirleyici oluyor.

 

  • Üst düzeyde bir güvenlik sistemi uyguluyor olması tüm dünyanın dikkatini çekiyor. Öğrencilerin farklı bir ülkede yaşıyor olma stresi bu sayede minimuma indirgeniyor. Bununla birlikte çokuluslu bir yapıya sahip olduğunu biliyorsunuz. Size “yabancı” gözüyle bakılmıyor ve misafir olduğunuz sürekli hissettirilmiyor.
İLGİLİ BİLGİ:   Bir Reklam Filmi Nasıl Akıllarda Kalır?

 

  • Resmi dili İngilizce ve Fransızca. Yabancı dil eğitimi için Fransızcayı seçenler de rotasını Kanada’ya çevirebilir. Özellikle Quebec bölgesinde bol bol Fransızca pratik yapma şansını elde edebilirsiniz.

 

  • “Bir dil yetmez, iki dil birden öğreneyim” diyorsanız yine Kanada sizin için cazip bir seçenek olacak. Çünkü bazı kurslarda her iki dilin eğitimi birlikte veriliyor. Ülkede geçirdiğiniz zamanı çok daha verimli bir şekilde değerlendirmiş olursunuz.

 

  • Bu bilgi herkes için önemli olur mu, bilmiyoruz ama muhteşem bir doğaya sahip olduğundan söz etmeden geçemedik. Doğası muazzam olunca, boş zamanlarınızı gezerek geçirmekten kendinizi alamıyorsunuz. Hem gezi, hem eğitim isteyenler için de tek yön Kanada!

 

  • Konaklama için yurdun yanı sıra aile yanında kalma seçeneği de öğrencilere sunuluyor. Ev hayatından vazgeçmek istemeyenler düşük bir ücret karşılığında bir ailenin yanında kalabiliyor. Ülkede bu konaklama şekli uzun yıllardır uygulandığı için güvenlik noktasında endişe etmenize gerek yok.
İLGİLİ BİLGİ:   Kadın, Sağlık ve Yemek Tarifleri Sitesi

 

“Kanada İlgimi Çekti, Daha Fazla Bilgi İstiyorum!”

Önerimiz ICES Turkey web adresine tıklamanız olacak. Kanada dil okulu 2019 fiyatları başta olmak üzere Kanada vizesinin nasıl çıkarılacağına, en iyi Kanada dil okullarının hangileri olduğuna kadar aradığınız her bilgi bu sitede mevcut! Tıkladığınızda dil okullarının kabul koşullarına mutlaka göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı