Kaddafi ve Libya

instagram takipçi hilesi

kaddafi-ve-libya-maksat-yazmak

Libyanın yaşam tarihi m.ö 400 yıllarında, berberiler ile başlar , berberilere lebular denmesinden dolayı zamanla libya adını alır.Sizleri sıkmamak için ara tarihleri atlıyorum. 642 yıllarında islam Libyanın üzerindeki karanlığı kaldırmıştır.

iste-kaddafi-nin-yakalanma-ani-

Şimdi diyeceksiniz ki nereden çıktı bu Libya.Yazımı sonuna kadar okuduğunuzda anlayacaksınız. Libya en parlak dönemini 1971 yılında kral idrisin ,o zaman yüzbaşı olan kaddafi tarafından devrilmesiyle başlar.İşte yazımın amacıda bu tarihlerde başlıyor.20 temmuz 1974  bu tarih T.C ve Türk ulusunun tüm dünyaya ayaktayız dediği gündür.14 ağustos 1974 de başarıya ulaşmış ,Kıbrıs barış harekatı gururumuzdur.

1974-kibris-cikartmasi

Şimdi diyeceksiniz ki…Libya ne alaka anlatacağım ama arkadaşlar bundan sonrasını tüm benliğinizle okuyun,zamanın başbakanı değerli siyasetçi Bülent Ecevit İran ve ıraktan çıkarma için silah almak için heyet gönderir bedelini nakte ödemek kaydı ile silah almak isterler ırak ve İran bizde yok Libya’dan alın derler.ve heyetimizi eli boş çevirirler.Derhal dönemin Libya lideri olan sayın kaddafi ile irtibata geçilir.Sayın kaddafi Libya’da bulunan daha önceden kapattığı Amerikan üstlerini derhal açar ve 4 uçak dolusu silah ve malzemeyi gönderir.İki gün sonra sayın Ecevit yeni bir heyetle alınan malzemenin parasını ve ihtiyaç olan yeni silahların listesini gönderir.giden heyet kaddafiye alınan silahların parasını ödeyip yeni silahlar almak istediklerini söyler.sayın kaddafi sizden para alamayız.depolarımızda ne kadar silah varsa dilediğiniz kadar alın der.ve kıbrıs barış harekatı sayın kaddafinin karşılıksız desteği ile 14 ağustos 1974 başarıyla noktalanmıştır. Türkiye cumhuriyetine böylesine karşılıksız iyilik yapan sayın Kaddafi’ye borcumuzu 25 ekim 2011 yılında linc edilerek öldürülmesine göz yumarak ödemiş olduk.bu acizliğimizden utanıyor ve sayın Kaddafi’den özür dileyerek yazımı sonlandırırken.artık aciz bir ulusun çocuğu olmak istemediğimi de dile getirmek istiyorum.

Not: Ulusumuzu acizlikle yönetecek kadroları seçmemek dileğiyle hoşcakalın!

Kaddafi’nin Canlı Yakalandığı An (linç görüntüleri)

http://www.youtube.com/watch?v=G5_rJBp-9OA

 Kaynaklar

Kaynaklardan yararlanarak derlenmiş yazıdır.

 

4 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu