İş Yerine Müşteri Çekmenin Yolları Nelerdir?

İş yerine müşteri çekmenin yollarını sizler için araştırdık! Korkmayın bir çözümümüz var!

negatif insan

Evet yukarıda da bahsettiğimiz gibi iş yerinize müşteri çekmenize yarayacak bir çözüm önerimiz var. Bu çözüm önerimizle, kasanıza para girişi olacak ve müşteri ağınız genişleyecek. Aynı zamanda da teknolojiyi de etkin kullanacağınız için şuan ki düzene de ayak uydurmuş olacaksınız.

Peki çözüm önerimiz ne?

1. Kabullenin

Artık günümüz çok farklı bunu kabul edelim. Artık devir ilan panolarına afiş asmak ya da gereksiz billboardlara para dökme devri değildir. Reklamsız da işinizi öne taşıyamaz ve barınamazsınız. Reklam şart ve artık klasik yöntemler işe yaramıyor ilk önce bunu kabullenin!

2. Araştırmalara bakın

Bir çok reklam ajansının araştırmasına göre artık bilboard ve tabela reklamcılığının eskisi gibi etkili olmadığı konusunda sonuçlar elde etmiş. Bunun yerine yeni ve şuan en geçerli olan internet reklamcılığı yani dijital reklamcılığının en etkili yöntem olduğunu bulmuşlar. Bu araştırmaları bir çok ekonomi dergisinde veya internette bulabilirsiniz .

İş yeriniz var ve reklam etmek istiyorsunuz. Bunun içinde yöntemlerle ilgili araştırma yapmanız gerekiyor. İşte size en iyi araştırma sonuçları yukarıda yazdığımızdır. İşin aslı bilişim çağında olup da bu yönde reklamcılık yapmak en doğru seçim olacaktır.

3. Ne istediğinizi iyi bilin

Kabullendiniz ve araştırma sonuçlarına göre de dijital reklama karar verdiniz. Evet doğru yönde ilerliyoruz. Dijital reklamcılıkta işin sihri ise ne istediğinizi iyi bilmekten geçer. Bir ürününüzü öne çıkarıp, bu ürünle anılmak var ya da bir ihtiyacı öne çıkararak , markanızı öner çıkarmak var. Bunun gibi sonuç odaklı eylemlere bakmak mümkün. Ama ana maddeler bunlardır.

Peki ya siz nasıl öne çıkmak istiyorsunuz?

 • Bir ürününüzü öne çıkararak, müşteri ağınızı genişletmek mi?
 • Bir ihtiyacı öne sürerek markanızı ortaya koymak mı?

Her ikisi de bir markanın reklamı için kullanılabilir elbette. Ama yönlendirmenizi bu temele esas alabilirsiniz. Örnekle;

  • 2019 model en iyi zigon sehpası burada! ” bu slogan ve çeşitli görsellerle kendi ürününüzü satmak iyi bir taktiktir. Bir lokasyonda bunu yapmak ise , “2019 model en iyi zigon sehpa modelleri Muğla ‘da!” şeklinde reklam yapıldığında sizi, Muğla’daki bu aramalarda veya bu reklam karşısına çıkan ziyaretçiyi anında potansiyel müşteriye dönüştürür.
  • Eskiyen Zigon Sehpalarınızı Değiştiriyoruz!”  bu sloganda eskiyen bir sehpası olan potansiyel bir müşteri arıyor. Bunu yine lokasyon vererek de yapılabilir; “Muğla ‘da Eskiyen Zigon Sehpalar Nerede Değiştirilir? ” şeklinde yine bir ihtiyacı öne süreriz .

4. Nereden Başlayacağım?

Bu soruya yukarıdaki yazdıklarımızdan fazlasını kullanarak reklam ekibimizle sizi bekliyor olacağız. Evet buradan başlayalım yani MaksatBilgi’nin uzman ekibiyle MaksatReklam ile başlayalım. Sizlere yıllık ve 6 aylık tanıtım reklamlarımızla ;

 • İhtiyacınızı öne sürelim,
 • Ürününüzü öne çıkaralım,
 • Lokasyona yönelik bunları birlikte yapalım,
 • Varsa internet sitenizi de bu sayede güçlendirelim.
 • Birlikte başaralım.
Şimdi Başlamak için tıklayın y2

Ayrıca aşağıdaki videomuzdan da bir örneğimize bakabilirsiniz.

Nasıl Olacak Bu iş (İzleyin!)

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu