Sağlık

İşte Hurma’nın Hiç Bilmediğiniz Faydaları

Ramazanın yaklaşması ile birlikte hurmaya olan ilgi daha da artmaya başlıyor. Peki nesilden nesile aktarılan bu güzel kültür meyvesi ne gibi faydalara sahip?

İşte Hurma’nın Hiç Bilmediğiniz Faydaları

Hurmanın yararları kabızlık, bağırsak bozuklukları, kalp sorunları, anemi, cinsel işlev bozuklukları, ishal, karın kanseri ve diğer birçok koşuldan kurtulmayı içerir. Hurma  ayrıca sağlıklı bir kilo alımı için yardımcı olur. Çeşitli vitaminler, mineraller ve lif bakımından zengindirler. Bu lezzetli meyveler, sağlık için faydalı olan yağ, kalsiyum, kükürt, demir, potasyum, fosfor, manganez, bakır ve magnezyum içerir. Bazı sağlık uzmanları dengeli ve sağlıklı bir diyet için günde bir gün hurma yemenin gerekli olduğunu söylediler.

 

Hurmanın sağlığa olan sayısız faydası, onları kas gelişimi için en iyi malzemelerden biri haline getirmiştir. İnsanlar, hurmayı yoğurtla karıştırmak ya da lezzetli ve sağlıklı bir kahvaltı için ekmeği yaymak gibi çeşitli şekillerde tüketirler. Hurma hem yetişkinler hem de çocuklar için, özellikle yaralanma veya hastalıktan kurtulma sırasında faydalıdır. Toptan hurma alışverişleriniz için Kuruyemiş Borsası’nı takip edebilir, hurmanın birbirinden çeşitli faydasına toptan fiyatlar ile ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ BİLGİ:
Norovirüs Hastalığı Ve Enfeksiyon İçin Alınacak Tedbirler

 

Kanseri Önlüyor!

 

Modern bir tıbbi araştırmaya göre, hurmanın abdominal kanserin önlenmesinde yararlı olduğu kabul edilmektedir. Müslüman alemi, su ile birlikte hurma yiyerek oruçlarını açarlar. Bu, hızlı bittikten sonra yiyeceklerin aşırı ısınmasını önlemeye yardımcı olur. Vücut, hurmanın yüksek besin değerini emmeye başladığında, açlık duyguları yatıştırılır. Ayrıca, sinir sistemi önemli miktarlarda potasyum içerdiğinden, onları tüketmekten çok yardım alabilir. Toptan kuruyemiş alışverişinde Türkiye’de öncü konumda bulunan Kuruyemiş Borsası’ndan diğer kuruyemiş çeşitlerini inceleyebilir, toptan kuruyemiş fiyatlarına göz atabilirsiniz.

 

Hurma, sindirim sürecini düzenleyebilen en güzel ve çok yönlü gıdalardan biridir. Tüketicilerin enerji tüketimini yarım saat içinde önemli ölçüde artırabilirler. Amerikan Kanser Topluluğu, günde 20-35 gram diyet lifi kullanılmasını tavsiye etmektedir. Ayrıca günde bir randevu almanın tüm hayatınızı göz sağlığınızı korumanıza yardımcı olacağı söylenir. Genellikle gece körlüğü problemine karşı korunmada oldukça etkili oldukları bilinmektedir.

İLGİLİ BİLGİ:
Aft Nedir? Neden Olur? Nasıl Geçer?

İşte Hurma’nın Hiç Bilmediğiniz Faydaları

Hurmanın Besin Değerleri

Hurma çeşitli vitamin ve minerallerin iyi bir kaynağıdır. Aynı zamanda iyi bir enerji, şeker ve lif kaynağıdır. İçlerinde kalsiyum, demir, fosfor, sodyum, potasyum, magnezyum ve çinko gibi önemli mineraller bulunur. Ayrıca thiamin, riboflavin, niasin, folat, A vitamini ve K vitamini gibi vitaminler içerirler. Kuruyemiş Borsası, en kaliteli farklı hurma çeşitlerini kuruyemiş severlere en uygun fiyatlarla ulaştırır. Hurma alışverişlerinizi toptan fiyatlar ile Kuruyemiş Borsası’ndan yapabilirsiniz.

 

Kabızlık Sorunlarına Yardımcı Olur

Hurma genellikle müshil bir yiyecek olarak kategorize edilir. Bu yüzden kabızlıktan muzdarip insanlar tarafından çok sık tüketilirler. Hurmanın arzu edilen laksatif etkisini elde etmek için, bir kısmını bir gecede suda ıslatın, daha sonra en uygun sonuçları elde etmek için bir şurup haline geldiğinde sabahları tüketin. Hurma, sağlıklı bağırsak hareketlerinin ve bağırsak yolundan gıdaların rahat geçişinin teşvik edilmesinde, kabızlık semptomlarını azaltabilen, çözünür liflerin yüksek düzeylerine sahiptir.

İLGİLİ BİLGİ:
Yirmilik Diş Ağrısı

 

Kemikleri Güçlendirir

Hurmada bulunan minerallerin önemli miktarları, kemiklerin güçlendirilmesi ve osteoporoz gibi ağrılı ve güçsüzleştirici hastalıklarla mücadele için bir süper gıda haline getirir. Bu kuru meyve; selenyum, manganez, bakır ve magnezyum içerir. Bunların hepsi, özellikle insanların yaşı, kemiklerinin yavaş yavaş zayıfladığı, sağlıklı kemik gelişimi ve gücünün ayrılmaz bir parçasıdır. Öyleyse hurma yiyin ve kemiklerinize destek verin!

 

Bağırsak Bozukluklarını Tedavi Eder!

Hurmanın nikotin içeriğinin birçok türde bağırsak rahatsızlığının iyileştirilmesinde yararlı olduğu düşünülmektedir. Sürekli hurma tüketimi, patolojik organizmaların büyümesini engellemeye yardımcı olur ve böylece bağırsaklardaki dost bakterilerin büyümesini teşvik eder. Sindirim sorunları açısından, gıdaların sindirimini uyarabilen ve onları daha verimli hale getirebilecek birçok yararlı amino asidin yanı sıra çözünmez ve çözünebilir lifler içerirler, bu da daha fazla besin maddesinin sindirim sistemi tarafından emileceği ve vücudunuza uygun bir şekilde

İLGİLİ BİLGİ:
Horlama Nedenleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı